zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Velmi dobrý thriller, určitě mě prvotina dánské autorky nezklamala. Postava novinářky Nory Sandové byla sympatická a příběh mě udržoval v mírném napětí, které gradovalo na posledních stránkách.
Bonusem knihy je pro mě fakt, že děj příběhu se opírá o skutečnou událost.

24.06.2017 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Velkolepý, rozsáhlý a barvitý jižanský román, ve kterém se prolínají osudy dvou hlavních hrdinů - Nathana, mladíka z farmy na severu Texasu a adoptované Samanthy, dědičky dobytkářského ranče. Než objeví své sourozenecké pouto, prožijí mnohá úskalí a hledání, no čtenář je odměněn krásným závěrem, kde se dokonce v epilogu dovídá další osudy hrdinů příběhu.

23.06.2017 5 z 5

Srdcová dáma Srdcová dáma Nora Roberts

Příjemná detektivka s romantickými prvky, takové pohodové, nenáročné čtení třeba na víkend nebo i dovolenou. Pro mě spíš milé překvapení, ani jsem nečekala, že se mi příběh až tak zalíbí :-)

19.06.2017 4 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Drsnější, krvavá krimi s prvky hororu. Knížku jsem přečetla za dva večery, četla se velmi dobře, no já osobně jsem příznivcem jemnějších krimi, ale určitě i tato kniha najde své nadšené čtenáře.

18.06.2017 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Jisté je, že Jezero je zcela jiné čtení, když do tohoto jezera vstoupíte, můžete klesnout až na dno a možná i nevyplavat vůbec. Je to opravdu drsné, surové čtení, ale mě se líbilo. Obracela jsem stránku za stránkou a spoluprožívala osud Namiho, chlapce, který žije v hrozném prostředí a hledá svůj kousek štěstí.

15.06.2017 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Také bych si moc přála být stejně jako Emma knihkupcova dcera... Bože, už jen to pomyšlení, žít ve světě knížek a jejich příběhů...
Ale vážně. Pro mě překvapení, moc hezké to bylo. Asi už nejsem cílová věková skupina pro tento příběh, ale autorka si mě získala. Tak krásně popsala emoce a myšlení hlavní hrdinky, že já se při čtení usmívala a Emmě jsem fandila.
A ono to vyšlo. Našla přesně tu lásku, kterou jsem si pro ni přála i já.

13.06.2017 5 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Na tuto krásnou knížku jsem se moc těšila. Mám moc ráda příběhy, kde se střídá současnost s minulostí a knihy Corine Bomannové jsou zárukou dobrého, kvalitního a laskavého čtení.
Krásná obálka s kvítky jasmínu je jen dalším bonusem pro nás, č t e n á ř e !

11.06.2017 5 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Dobrý psychologický román. Ze začátku mně déle trvalo než jsem se začetla, ale druhá polovina knihy svou atmosférou a stoupajícím napětím vše napravila.
Překvapivé rozuzlení s dobrým závěrem, to vše vám nabídne tento příběh o hledání vlastní identity a pravdy.

09.06.2017 4 z 5

Dvojitý gambit Dvojitý gambit Martina Málková

Tenoučká knížka se svěžím a jiskrným obsahem, velmi vhodná k přibalení na výlet či letní dovolenou.
Příběh o vztahu muže a ženy ve zralém věku, kdy každý z nich má již svou minulost a své tajemství, které má zůstat ukryto. Děj knížky mě zaujal a líbil se mi, jen trošku se mi zdá, že chování Violy přísluší ženě mnohem mladšího věku...Ale to je jen můj pocit. Určitě si knížku přečtěte :-)

07.06.2017 4 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Na konci knihy mi bylo líto, že příběh končí, chtěla jsem číst dál...
Popáté jsem navštívila tuto kouzelnou, svéráznou vesničku Three Pines a její obyvatele a znovu to byl dokonalý čtenářský zážitek.
"Čím více jíte, tím hladovější jste. Snažíte se vyplnit díru, která je hlubší a hlubší. Naplnit ji jídlem, penězi nebo mocí. Obdivem ostatních. Čímkoli."
Tato slova, která jsem si z knihy vypůjčila, se mi vryla pod kůži a je v nich ukryto celé poselství Hladového ducha.

04.06.2017 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

I mně se tato nevšední kniha moc líbila. Autorka používá tak výstižný, intenzívní a bohatý jazyk, že mě příběh ihned vtáhnul do děje a nesla jsem se divokým proudem až k jeho konci.
Každý z nás má své dno, někdo je na dně, druhý se ke dnu přibližuje, jiný vyplouvá na povrch.
Ke dnu je silný příběh o obyčejných lidech a o obyčejném životě.

02.06.2017 5 z 5

Zpocená záda Zpocená záda Sára Saudková

Ach Davide, Davide, kam až tě vášeň pro tvé milenky a alkohol dovedla ?
Není pochyb, že autorka psát umí. Její popisy jsou velmi otevřené, přímočaré, snad i neslušné, ale píše jazykem bohatým a košatým.
Kniha se četla dobře, já se bavila a byla jsem opravdu zvědavá, jak to nakonec všechno David zvládne.

28.05.2017 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Děkuji Liane Moriarty za to, že jsem mohla strávit čas na Ostrově počmáraných blahovičníků ( není to úžasný název?) s bláznivě-kouzelnou rodinkou a pomáhat tak střežit jejich tajemství.
I tento román ukazuje, jak skvělá je paní Moriarty autorka. Ta lehkost psaní, která se snoubí s jemným humorem, to množství výtečně vykreslených postav a vůbec se mi nepletly. Opravdu jsem si čtení této lahůdky moc užila !

26.05.2017 5 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Výborný historický román o životě Alice Perrersové, dlouholeté milence krále Eduarda III. Autorka detailně líčí osud Alice, která stoupá vzhůru, od bezejmenné dívky v klášteře po královskou konkubínu, která získala nejen lásku krále, ale i nesmírné bohatství a mnoho nepřátel.
Velmi hodnotný román, se kterým jsem se s radostí přenesla do 14. století a vychutnala si život na dvoře královském.

23.05.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Většinou nevyhledávám knihy s lékařskou tématikou, ale Jodi Picoultová je zárukou kvality a knihu jsem si tedy vypůjčila.
Opět velmi silný příběh, nadupaný emocemi, plný pochybností, otázek a pak přijde zvrat. Tady už nerozhoduje nikdo, ani sám za sebe, ani za
jiného, zde rozhodl osud.
Krásná kniha, která nabádá k pokoře a také k tomu, abychom si vážili jeden druhého a užívali si každý nový den.

21.05.2017 5 z 5

Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Oldřiška Ciprová

Číst tyto příběhy z české historie je pro mě velmi pohodové a poučné čtení.
Jak ráda jsem si připomněla osud Záviše z Falkenštejna, který byl popraven v Hlubové nad Vltavou před mnoha stovkami let. Sama jsem kdysi stála na místě jeho popravy při návštěvě Hluboké, tak i proto mě knížka moc potěšila...
Knížka je to tenoučká, ale její obsah bohatý a prověřený staletími.

20.05.2017 5 z 5

Mizera Mizera Barbara Cartland

Sladký bonbónek z pera královny historické romance.
Knížka pro uvolnění, parádní oddechovka, která potěší každé ženské srdíčko.
Milé dámy, co říkáte, nebylo by krásné potkat tak hraběte z Rothinghamu a zahořet láskou ?

19.05.2017 4 z 5

Spiklenci z lásky Spiklenci z lásky Jaromír Jindra

Knižní výlet do české historie mám moc ráda. Nebylo tomu jinak ani u této knihy, která vypráví skutečný příběh státního žalobce Jana Daniela Kapra z Kaprštejna, který se zamiluje do mladičké dívky Anny Marie. Co způsobí tato bezhlavá láska, to si sami přečtěte v tomto čtivém, historickém románu s krásnou obálkou!

18.05.2017 4 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Nejenom Utajená léta, ale i tento autorčin příběh ve dvou časových linkách, se mi moc líbil. Je to napsáno hodně poutavě, srozumitelně a je to ideální čtení třeba na
letní dovolenou. Nenáročné a přitom tak kouzelné!

17.05.2017 4 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Tak toto opětovné setkání s Becky, porodní bábou Patience, veterinářem Danielem či doktorem Blumem, bylo pro mě výjimečným, překrásným čtením.
Řeka Hope znamená naději a tato kniha jí byla plná - plná naděje, soucitu, odhodlání a vytrvalosti, plná těžkého života.
Nechci zapomenout na slova vyrytá na hřbitově u řeky Hope:
"Všichni jsem silnější, než si myslíme."
Slibuji sestřičce Becky, že si tato slova ponesu dál životem.

15.05.2017 5 z 5