zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Knihy Barbary Erskinové mají čestné místo v mé knihovně a také své místečko v mé čtenářské duši. Mojí srdcovkou je Dům ozvěn.
Spáčův hrad se mi líbil, no mé očekávání bylo větší. Knihy této autorky jsou si hodně podobné a já místy cítila, že se při čtení vkrádá nuda a děj ztrácí na napětí. Miluji magičnost jejich knih, proplétání časů, historii, ale tady jsem měla pocit opakování známého...
Proto jsem se rozhodla, že posílám do Walesu jen čtyři hvězdičky :-)

23.03.2017 4 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Mistrovský román z pera známé autorky. Velmi rozsáhlý děj, krásné popisy krajiny, vodopády, poušť, postavy mi doslova ožívaly před očima a pak ta všudypřítomná zakázaná láska, která se vine celým příběhem jako hedvábná nit...Konec dobrý, všechno dobré - takový jsem měla pocit na konci knihy, která svůj příběh uzavřela přesně podle mého přání.
Země odpoledního slunce se mi moc líbila a tak nějak cítím, že mě vnitřně naplnila a obohatila a já na ni na oplátku jen tak nezapomenu :-)

19.03.2017 5 z 5

Kacíř a dívka Kacíř a dívka Petra Gabriel

Román německé autorky zavede čtenáře do středověké Kostnice, kde se hlavní hrdinka setká s Janem Husem, kacířem z Čech. Je to milý a zajímavý příběh, který je zasazen do doby koncilu. Trošku romantiky, lásky a dobrodružství na pozadí historických událostí.

15.03.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět vysoce čtivá kniha, přečtena za dva dny. Přemýšlím nad hodnocením, mám ráda postavu Eriky a její slovenské kořeny, proto přidám a dám plný počet hvězdiček.
Ano, "knihu jsem slupla jako malinu", ani mi moc nevadilo, že je pachatel odhalen, autor opravdu píše poutavě a čtenáře dokáže připoutat ke knize. Je to přímočaré, nekomplikované, žádné velké zvraty a odhalení, a přesto se mi knihy Roberta Bryndzy líbí a zůstávám jeho fanynkou a čtenářkou :-)

13.03.2017 5 z 5

Toskánské věže Toskánské věže Carol M. Cram

Jsem nadšená tímto lahodným a barvitým historickým románem !
Tento skvělý debut kanadské autorky nás zavede do středověkého Toskánska 14. století.
Je to čtivý příběh o kurážné Sofii, která se zmítá mezi láskou k malování, utajovanou minulostí a láskou k bohatému patronovi...
Toskánské věže je nádherný román, který si získal moje srdce.

11.03.2017 5 z 5

Modrý motýl Modrý motýl Camilla Grebe

Modrý motýl je skvělý, strhující thiller švédské autorky, který je vyprávěn třemi vypravěči. Jedná se o silný příběh, kde je čtenář neustále udržován v napětí, výborná psychologie všech postav, chytrá zápletka. Jsem s výběrem knihy moc spokojená a všem milovníkům krimi vřele doporučuji!! Ješte teď mám knihy plnou hlavu!

08.03.2017 5 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Také mě tato kniha okouzlila, Velmi ráda mám podobné příběhy, kdy se můžu vracet do minulosti a život obyvatelů panství Hengist Hall byl úžasně čtivý, tajemný, a já jen obracela stránky a netrpělivě čekala, jak rodinná historie dopadne. Opravdu poutavé a líbivé čtení, které potěší každou ženskou duši :-)

05.03.2017 5 z 5

Tajemství parfému Tajemství parfému Fiona McIntosh

Knihu s tak kouzelnou obálkou jsem nemohla nepřečíst. Hezký příběh, odehrávající se na začátku 1. světové války, kde je všudypřítomná vůně a staré tajemství, které zasáhne do osudů hlavních hrdinů. Kniha se četla dobře, největšího napětí jsem se dočkala ke konci, to mě příběh bavil nejvíc, místy jsem naopak trošku akčnosti postrádala. Ale i tak můžu knihu doporučit, líbila se mi :-)

03.03.2017 4 z 5

Dívka o půlnoci Dívka o půlnoci Katarzyna Bonda

Čtení Dívky o půlnoci jsem dlouho odkládala. Měla jsem ke knize jistou nedůvěru a i dnes po přečtení mám smíšené pocity. Je to hodně propracovaná detektivka, rozsáhlá a čtenář v ní najde opravdu všechno - mafii, náboženský fanatismus, zkorumpované policajty, příjemnou hlavní hrdinku psycholožku Sašu. Snad by knize prospěl menší počet stránek, konec knihy se hodně protahoval a mě již přestával bavit. Jinak je to kvalitní krimi, no tady platí, že každý čtenář je jiný a tato knížka je určitě pro ty náročnější milovníky detektivek.

28.02.2017 4 z 5

Georgette píše otci Georgette píše otci Anne Gesthuysen

Zajímavá a spletitá rodinná historie - příběh Lily je propletený s životem její vzdálené příbuzné, francouzské malířky Georgette Aguttové.
Bylo to poklidné a příjemné čtení, nakoukla jsem do prostředí bohémského světa malířů, umělců a politiků, dojímala se silou lásky malířky a jejího muže Marcela...Je to hodnotné čtení, zajímavé i poučné, protkané city a rodinnou vazbou.

23.02.2017 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Moje první kniha od této autorky. Napínavá, krásné prostředí Cambridge, děj gradoval, zejména posledních sto stran mě příběh velmi bavil a nešlo přestat číst. Přesto jednu hvězdičku ubírám, konec mi přišel trošku překombinovaný a stěží uvěřitelný.. No ale co, možné je přece všechno :-) Těším se na Lacey v dalším thilleru.

20.02.2017 4 z 5

Past Past Melanie Raabe

Jsem spokojená s výběrem knihy, výborně a rychle se četla díky skvělým dialogům. Děj se odehrává prakticky na jednom místě, což připomíná divadelní hru, ale vůbec to při čtení nevadilo. Prožila jsem napínavé dva večery a bavila jsem se. Tak to má být!

17.02.2017 4 z 5

Čarodějnice - Láska, která vedla ke zradě Čarodějnice - Láska, která vedla ke zradě Mari Griffith

Vydařený historický román, životní příběh Eleanor, vévodkyně z Gloucesteru. Čtu velmi ráda tento typ románů, neboť historický román je vždycky interpretací událostí, které se udály v dávné minulosti a hlavní postavy, které vystupují v knize, jsou skuteční lidé.

16.02.2017 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Nezvyklé propojení romantiky a thilleru jsem přečetla velmi rychle, čtivost se příběhu upřít nedá. Možná tímto mixem žánrů mi knížka přišla vhodná spíš pro mladší ročníky, možná je to jen můj pocit při dočtení knihy. Přebal knihy je také velmi povedený a ani romantiky se mi nezdálo příliš, docela se vše hezky skloubilo. Ráda si někdy přečtu i další knihy z této série.

13.02.2017 4 z 5

Manželské nehody Manželské nehody Randy Susan Meyers

Kdo má rád rodinné příběhy, kde manželství prochází vážnou krizí, tři děti problémy a nepohodou trpí, manželka a matka se zotavuje po vážné dopravní nehodě, těm čtenářům můžu knihu doporučit. Bylo to zajímavé čtení, místy plné obav, bolesti, nepochopení, dosti smutné a skličující. Teď se docela těším, že příští knížka, co budu číst, bude veselejší a napínavější. Holt, život přináší často i spoustu problémů...

11.02.2017 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Jsem sice hnědooká Zuzana, no uznejte, že jsem této knize s tak působivým názvem nemohla
odolat :-) Velmi chválím obálku, ta mě okouzluje ještě nyní, je skutečně moc krásná a hlavně nevšední.
Obsahem je působivý a podmanivý psychothriller. Mám-li být upřímná, musím se přiznat, že se mi nečetl zrovna lehce. Prvních sto stran jsem byla trošku na rozpacích, nemohla jsem se dostat do příběhu tak hladce, jak to mám ráda, styl mi přišel nějak kostrbatý, obtížný, ale pak mě to chytlo a nepustilo. A zalíbilo se. Černooké Zuzany nejsou líbivou četbou, určitě se nezalíbí všem čtenářům, ale já nakonec s trochou protekce (kvůli obálce a názvu) dávám celých pět hvězdiček !!

09.02.2017 5 z 5

Faraonův následník Faraonův následník Karel Cubeca (p)

Příběh ze starověkého Egypta z pera českého autora byl oddechovým a nenáročným čtením. Klidně sáhnu i po další knížce tohoto autora, neboť příběh byl čtivý, barvitý a působil věrohodně. Mám ráda tyto knižní výlety do historie a čtení si náležitě vychutnám :-)

06.02.2017 4 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Mistr thrillerů Harlan Coben opět nezklamal. Výborné čtení od první stránky až do samotného závěru. Závěr nečekaný a překvapivý jako vždy. Třešničkou na dortu pro mě byla poslední kapitola, která mi způsobila příval horkých slz, což se nestává tak často... Tuto knihu plnou napětí a nečekaných zvratů můžu všem čtenářům vřele doporučit.

04.02.2017 5 z 5

Měsíční svit nad Paříží Měsíční svit nad Paříží Jennifer Robson

Tak to byla velmi příjemná, pohodová a hlavně nenáročná knížka, nasátá poklidnou atmosférou s přídavkem něžné romantiky. Záleží na čtenáři, co od knihy čekává, tento bohémský pařížský příběh byl pro mě odpočinkem od spousty thillerů a detektivek, takové zklidnění emocí a čtenářské duše...
Také oceňuji krásnou obálku knihy, kochám se jí ještě teď :-)
A takovou skvělou tetičku Agnes bych si také moc přála :-)

02.02.2017 4 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Další setkání s mými oblíbenci Barbaričem, Steinem a kaprálem Jarošem dopadlo dle očekávání výborně. Navštívila jsem Vídeň na přelomu 16. -17. století, zažila pátrání spolu s dobrodružstvím a strávila tak příjemné chvíle s touto historickou detektivkou.
Těším se na další příběh, pane Červenáku a zdravím do krásné Banské Štiavnice !!

31.01.2017 5 z 5