zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Nelituji čas strávení čtením thilleru Bez slitování. Ze začátku jsem trochu pochybovala nad výběrem knihy, lekala mě její tloušťka, ale po prvním začtení mě Davidovo pátrání chytilo a nepustilo až do úplného, překvapivého konce. Příběh je sice obsáhlý, přitom jsem ale neměla pocit, že je zbytečně rozvláčný, všechno do sebe zapadlo a bylo vysvětleno.
S radostí a očekáváním sáhnu po dalším příběhu Davida Rakera.

28.01.2017 5 z 5

Vášeň a strach Vášeň a strach Nora Roberts

Mé srdce toužilo po trošce romantiky a tyto dva příběhy ze současnosti od populární Nory Roberts mi ji v plné míře zabezpečily. Druhý příběh se mi líbil kapku víc, ale oba byly typickým oddechovým nenáročným čtením.

25.01.2017 3 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Hodně jsem byla na tuto knihu zvědavá a za sebe můžu říct, že Vážka se mi líbila kapku víc... Je to hodně rozsáhlý a dobře propracovaný thiller, konec je velmi uspokojivý, vše do sebe perfektně zapadne a čtenář zavírá knihu po dočtení s dobrým pocitem.
Ještě opravím předešlé tvrzení, obě knihy M.B. se mi líbily stejně, obě jsou totiž vynikající !

23.01.2017 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Při čtení na mě pršelo moře smutku, lítosti a deprese, no věděla jsem dle anotace, co budu číst... tak překvapena jsem být nemohla. Hanka velmi obtížně hledá své místo v životě a není se ani co divit, protože horší start do života už snad ani být nemůže. Na konci příběhu vysvitlo kousek naděje na lepší zítřky a to jsem stejně jako Hanka potřebovala...
Po této smutné story a výborných Bábovkách se těším na další čtení od Radky Třeštíkové.

21.01.2017 4 z 5

Božena Česká - Boj o trůn a lásku Božena Česká - Boj o trůn a lásku Hana Parkánová-Whitton

" Z bolesti radost vzešla mi, já smál se mezi slzami".
Těmito krásnými verši Václava II. končí okénko do české historie, tentokrát o přemyslovské
princezně Boženě, dceři českého krále Václava I.
Velmi ráda si přečtu příběh z historie, který se skutečně odehrál, vyprávění získává další rozměr a postavy doslova ožívají. Oceňuji autorčin závěrečný epilog, kdy se dozvíme časové údaje a posloupnosti, fakta a další zajímavosti.

19.01.2017 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Kdo má rád knihy Magdy Váňové ani tentokrát nebude zklamaný. Spletitý život sirotka Konráda a jeho životních lásek je hlavním tématem této novinky. Moje zvědavost rostla až ke konci příběhu, ale přiznávám, že děj nekončil podle mého přání, já jsem totiž vybrala Konrádovi jinou partnerku...No i v běžném životě, ne vždy se naše sny a přání plní :-)

17.01.2017 5 z 5

Barvy lásky Barvy lásky Monika Wurm

Velmi příjemné, oddechové čtení, dva příběhy, které se prolínají. Příběh otrokyně Ashanti se mi líbil víc, praktiky kolonizátorů provádění na domorodcích jsou opravdu nelidsky kruté a autorka je vylíčila velmi přesvědčivě a věrohodně. Ráda si přečtu i pokračování této knihy.

14.01.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Vynikající detektivka, která mě nejen bavila, ale udržovala po celou dobu čtení v napětí.
Autor píše velmi čtivě, svěže a srozumitelně a já se již těším na Eričin další případ.
Kořením knihy pro mě byl slovenský původ Eriky narozené v Nitře, to na mě příjemně zapůsobilo a příběh tak získal další bonus.
Opravdu, Dívku z ledu byla radost číst !!!

12.01.2017 5 z 5

Kněžna žebráků Kněžna žebráků Peter Dempf

Napínavý historický román se odehrává v německém Augsburku ve 13. století. Bylo to příjemné, odpočinkové čtení, které se mi vcelku líbilo. I přesto mám ale pocit, že jsem čekala od této knihy ještě trochu víc, to čtenářské jiskření se zde nedostavilo :-)

09.01.2017 3 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Uf, tak tohle byla pro mě hodně silná káva. Dopila jsem ji ovšem do dna a přiznávám, že mi i zachutnala :-) Mám této knihy plnou hlavu. Nečekala jsem až tak drsný děj, ostrý jak nejpálivější čili papričky. Zvědavost, kam až autorka posune příběh, co ještě dovolí hlavní hrdince Judith, mě nutila nepřestávat ve čtení.
Určitě se Maestra nemůže líbit každému, je příliš otevřená a šokující, no mě určitě dost překvapila. Podobnou knihu jsem doposud nečetla.
Nevhodné pro romantičky :-)

07.01.2017 4 z 5

Ďáblova pečeť Ďáblova pečeť Peter Tremayne (p)

Bylo to moje první setkání se sestrou Fidelmou a určitě nikoho nepřekvapí, že jsem si ji hned oblíbila. Je to velmi kvalitní historická detektivka, z knihy je znát, že autor je historik, odborník na irské právo, což zužitkoval v beletrii. První třetinu knihy jsem se trošku musela vypořádat s irskými jmény, ale pak už se detektivka četla "sama". Určitě zase ráda "zabrousím" do starého Irska a přečtu si další případ sestry Fidelmy.

05.01.2017 5 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Povedený debut americké autorky. Příběh velmi procítěný, plný emocí, místy syrový, ale naplněný lidskostí a sílou rodinných pout. Nadaný palestinský chlapec žije v bídě a beznaději, no věří, že jeho talent a píle jednou pomůže jeho rodině vyprostit se z chudoby a strachu, ve kterém žije. Je to kniha, která nutí čtenáře k zamyšlení. A to je dobře.

03.01.2017

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Ztracená byla mou silvestrovskou společnicí. Ano, přiznávám, že jen velmi těžko jsem knihu
odkládala. Je to hodně intenzivní thiller, kde dominuje ztráta paměti, zapomenutá vražda, podvod a láska, která se promíchala se zločinem. Kniha mě bavila, udržovala v napětí, podněcovala mou zvědavost, která mi přikazovala číst dál a dál. Velmi dobré čtení !

01.01.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Dobrý detektivní román odehrávající se v bezútěšném, nehostinném, mrazivém a temném prostředí severního Vermontu. Strávila jsem s knihou pár příjemných večerů, no nějaké hlubší stopy ve mně příběh nezanechal...Pro milovníky detektivek je to ale jistě vhodné čtení.

30.12.2016 4 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Tentokrát mě autorka opět nezklamala, ale zároveň ani nepřekvapila. Další z jejích typických thillerů. Je to čtení napínavé od první stránky, děj svižně napředuje, konečné
rozuzlení bylo pro mě překvapivé. Obyčejně totiž netipuji vraha či únosce, vše nechávám
na autorovi a nechávám se jen tak unášet příběhem a co nejvíc si ho vychutnávám...
Takže fajn kniha :-)

28.12.2016 4 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

První díl rodinného dramatu, které se odehrává na pozadí první světové války. Tato britská autorka je známá svou mnohadílnou Dynastií Morlandů a ve stejném stylu začala psát tuto novou řadu. Určitě si ráda přečtu i další díl, tento první se mi docela líbil.

21.12.2016 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Jistě dobrá detektivka, no první polovina knihy mi přišla trošku slabší, pak se to rozjelo, napětí gradovalo a já strávila čtením dva adventní večery. Maggie se chovala dost nevyzpytatelně a nebyla mi zrovna sympatická, ale přece tak to bývá i v běžném životě. Pro milovníky napětí a detektivek můžu knihu doporučit.

18.12.2016 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Nádherná kniha ! Mám jen samá slova chvály, krásná obálka knihy skrývá kouzelně pohádkový příběh starý šest set let o moci lásky a nenávisti, o odplatě a odpuštění. Každičkou stránku knihy jsem si užívala a prožívala osudy hlavních hrdinů Mikaela a Eloisy, ten příběh si snad každý čtenář zamiluje, pro mě jedna z nejlepších knih tohoto roku.
Milý pane Luca di Fulvio, musíte být jistě úžasný muž, když jste autorem tohoto překrásného příběhu. Smekám před vámi a zůstávám vaší věrnou čtenářkou. Grazie !

16.12.2016 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Určitě dobrý thiller s detailně propracovanou zápletkou, velkým množstvím postav,
s postupně gradujícím napětím.
Ne vždy je ten, co vypadá navenek jako dokonalý a obětavý, takovým člověkem i ve skutečnosti. To je malé poučení vyplývající z příběhu...

11.12.2016 4 z 5

Hedvábný strom Hedvábný strom Julian Stockwin

Historicko - dobrodružný příběh, kdy obchodník a legionář prchají z Říma vyzbrojeni smělým plánem získat vzácná semena hedvábného stromu.
Kniha má moc krásný obal, milovníci dobrodružství příběh jistě ocení, no u mě je to tentokrát jen za tři hvězdičky. Ale špatné to vůbec nebylo :-)

08.12.2016 3 z 5