zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Strážní andělé Strážní andělé Zoe Hardwicke

Nenáročná oddechová četba z prostředí nemocnice. Grace, Cherri a Joanna jsou kamarádky a zároveň spolu pracují jako sestřičky... Čtení je to docela zábavné, není nikterak nudné, no u mě knížka výrazněji nezabodovala, mám z ní pocit průměrnosti, takže volím tři hvězdičky :-)

20.10.2016 3 z 5

To chce zloděje To chce zloděje Kay Hooper

Příběh má celkem jednoduchý, předvídatelný děj, jedná se o typickou oddechovku, kterou jsem přečetla za jeden den. Je to útlá knížka, která se sice rychle čte, ale také stejně rychle
na ni zapomenete.

16.10.2016 3 z 5

Pařížské rekviem Pařížské rekviem Emma Riedová

Tento dramatický milostný příběh z konce 19. století se mi hodně líbil. Doslova jsem se na čtení těšila a atmosféra Paříže a jeho podsvětí mě pohltila. Oceňuji, že knihu napsala mladá česká autorka, která má nesporně velký talent.
Milá Emmo, pište prosím dál, moje čtenářské srdce jste již získala !

16.10.2016 5 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Thriller Andílek mi zřejmě trochu pocuchal nervy a já noc těsně po dočtení trpěla nespavostí. Nestává se často, že mi kniha takto zacloumá emocemi. První polovina knihy se četla příjemně, a já pořád čekala, kdy přijde v ději zlom, který vygraduje děj a přinese to očekávané napětí a emoce. A pak to přišlo a mě to úplně pohltilo, vcuclo a dočetla jsem až do konce. Nešlo knihu odložit, a ještě dnes se moje myšlenky a pocity pořád vrací k příběhu. Takže za mě plný počet a můžu všem doporučit ke čtení !

12.10.2016 5 z 5

Ty, já a ti druzí Ty, já a ti druzí Fionnuala Kearney

Kniha je hlubokou sondou do dvacetiletého manželství, které se po Adamově nevěře rozpadá. Ani láska a společná dcera Meg nedokáží zachránit tento vztah, když tajemství a lži Adamova života začnou vyplouvat na povrch. Až do konce příběhu jsem doufala, že se manželé k sobě vrátí a čekala odpuštění, držela jsem oběma palce, no autorka rozhodla jinak.
Je to velmi otevřený a realistický příběh, bez trošky romantiky, který nutí k zamyšlení.

09.10.2016 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Ani tato novinka od mé oblíbené autorky mě nezklamala. Ba naopak. Působila na mě jako magnet a já si užívala ten nádherný příběh a vychutnávala každičkou stránku. Autorka píše hodně poutavě, děj je sice romantický, no ne přeslazený, knížka se mi opravdu hodně líbila. Mám ráda když se kloubí přítomnost s minulostí a to Lucinda Riley umí skvěle. Bravo!

05.10.2016 5 z 5

Sestry hurikánu Sestry hurikánu Dorothea Benton Frank

Tento rodinný příběh je vyprávěn babičkou, matkou a dcerou a také otcem rodiny. Každá kapitola má jiného vypravěče, který podává příběh svým viděním. I když se knížka četla dobře, určitě bych po ní znovu nesáhla, ničím mě nepřekvapila ani nenadchla, žádné emoce se nedostavily, takové velmi poklidné čtení s hurikánem v názvu.

01.10.2016 3 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

I já jsem propadla kouzlu malebné vesničky Three Pines a jejích obyvatel, i já si zamilovala postavu přímočarého a svérázného komisaře Gamache. Po dočtení detektivky jsem zatoužila otevřít další díl a pokračovat ve čtení, nechtělo se mi loučit s oblíbenými postavami ani s krásným prostředím. Autorka píše opravdu krásně, nejraději bych se do Three Pines přistěhovala :-)

28.09.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Milý Ove, před chvílí jsem se s tebou rozloučila a věz, že se to neobešlo bez slz, sami se draly do očí a já byla tak dojatá. Nechtěla jsem, abys odešel. Obdivuji na tobě hodně věcí, jednak tu věrnou a věčnou lásku k Sonje, tvůj cit pro spravedlnost a řád, to, jak sis zamiloval toho kočičáka, ty dvě malé holčičky, jak si všem pomáhal, to tvé velké a dobré srdce. Je dobré věřit, že jsou na světě ještě pořád lidé jako ty, a já smekám před Fredrikem Backmanem, který to všem touto knihou připomněl.

24.09.2016 5 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Nízký tlak je kvalitní odpočinkové čtení, dobře namíchaná směs romantiky a detektivní zápletky. Místy se mi zdál příběh trochu zdlouhavý, ale jinak jsem spokojená. Autorka je ostřílená a výborná vypravěčka, můj tip na vraha mi zase nevyšel, takže se už těším na další lahůdku od této autorky :-)

22.09.2016 4 z 5

Modrá mezi nebem a vodou Modrá mezi nebem a vodou Susan Abulhawa

Překrásný a nezapomenutelný příběh, příběh o silných a svérázných ženách, o odloučení a zlomených srdcích, také o nových začátcích, lásce a vytrvalosti. Myslím, že tady pět hvězdiček nestačí. Ta kniha hodně vypovídá, je napsaná krásným lyrickým jazykem a jen těžko hledám slova, jak popsat sílu tohoto příběhu...."Ach, najdi mě, budu v modré, mezi nebem a vodou, kde všechen čas je nyní a my jsme věčnost plující jako řeka"...

19.09.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Tato Kulka mě rozhodně zasáhla :-) Skvělý příběh, který se četl s lehkostí, originální námět, nečekaný a překvapivý závěr. Člověk někdy nezná ani sám sebe, neví co v krajní situaci udělá, jak se zachová, dokáže vzít spravedlnost do vlastních rukou a nést následky...Doporučuji, moc se mi to líbilo !

17.09.2016 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Dobré čtení, no tady jsem očekávala trošku víc. Nevím, ale nějak mě tento thiller nedokázal dost zaujmout a pohltit, tak jak to mám ráda. Místy, hlavně v právnické části, jsem se kapičku nudila, ale pak závěrečná část knihy můj dojem dokázala poopravit. Kniha má zde vysoké hodnocení, já dávám hvězdičky čtyři, tentokrát je to víc než dost.

14.09.2016 4 z 5

Rozbité šťastie Rozbité šťastie Táňa Keleová-Vasilková

Další z nepřečtených od mé milované slovenské autorky přečtená :-) Opět příběh, kde se řeší vztahy, rodinné problémy, soužití, prostě vše co se může v rodině stát a často se i děje. Její knížky jsou si hodně podobné, no na každou novou se těším, baví mě, skvěle se čtou a často najdu v knize kousek sama sebe :-)

12.09.2016 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Na tuto knížku jsem se dlouho těšila a nezklamala mě. Příběh tak obyčejný, bez velké zápletky, no nesmírně působivý, silný a zajímavý. V tak těžké době je hodně silných a pevných lidí. Patience patří k nim, bez očekávání a naděje žije svůj život, a nakonec dostává to, co ani sama nečeká a v co ani nedoufá. Vřele doporučuji všem, tento příběh bez špetky romantiky stojí za přečtení!

09.09.2016 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Tato klasická krimi s přátelským a milým inspektorem Gamachem se mi hodně líbila. Čtení jsem si doslova užívala a vychutnávala, fascinující prostředí hotelu uprostřed kanadských lesů, společnost inspektora a jeho ženy, podivínská podezřelá rodinka... a pak to přišlo - vražda! Opravdu se již teď těším na další díl z této jedenáctidílné řady.

06.09.2016 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Dlouhá cesta je čtvrtým pokračováním série Kočár do neznáma. Nevím, zda bude následovat další díl, no zdá se mi, že tento byl měl být posledním. I když jsou knížky této autorky velmi oblíbené a čtivé, tady jsem měla pocit, že příběh kapku ztrácí dech...Ale určitě je tato knížka výborná na odreagování a nevtíravým způsobem oživí část dějin Francie.

03.09.2016 4 z 5

Příslib naděje Příslib naděje Tamara McKinley

Příjemné čtení ze vzdáleného australského prostředí. Příběh o rozepři v lásce, neshodách v rodině a nečekaném dědictví, které přináší kromě majetku i pochopení a usmíření a příslib krásného budoucího života.

31.08.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Ve Službách zla byla pro mě první čtená kniha z této série a myslím, že to vůbec nevadilo. Do děje jsem se dostala snadno, dost jsem už o Robin a Cormoranovi věděla dopředu a můžu říct, že jsem spokojená. Nedostavilo se sice knižní nadšení, no i tak autor/ka píše velmi čtivě, a i přes ty stovky stran, jsem knihu přečetla za čtyři dny. Třešničkou na dortu byl krásný závěr, kde zůstal příslib naděje budoucí lásky obou hrdinů :-)

29.08.2016 4 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Sympatická Fiona a úžasní pejskové... Tato knihy od paní Nory Roberts se mi velmi líbila, určitě k tomu přispělo neotřelé téma a miloučké psí dovednosti, výcvik Jawse a jeho skopičiny, příběh byl dobře namíchaný, trochu lásky a krimi, nevšední ostrovní prostředí. Hezké, milé a napínavé zároveň!

26.08.2016 5 z 5