Vítejte ve světě ERRORu…

novinky

PR článek,
Vítejte ve světě ERRORu…

Kniha ERROR přináší fascinující pohled na fungování naší „stárnoucí krabičky“, kterou nazýváme tělem, ale také na nás. Pohled na „NÁS“, kteří jsme uživateli tohoto biologického stroje různých tvarů, barev a dalších vlastností, který jsme bez možnosti volby napevno „nafasovali“ a teď si s ním musíme nějak poradit, žít s ním (v něm) a přežít.

Existují programy, které řídí naše tělo a díky tomu žijeme život často nevědomě, jakoby na „autopilota“. Co všechno dokážeme nebo nedokážeme ovládat, jak tělu porozumět a najít s ním partnerskou synergii? Tělo se totiž jen tak vyměnit nedá. Jsme spolu „dokud nás smrt nerozdělí.“

Tělo totiž nejsme my. A pokud si to chcete ověřit, zkuste myšlenkou zastavit například růst chlupů v nose nebo na nohou. Nebo alespoň na povel zastavit trému, případně zastavit nechtěnou zamilovanost.

Odhalme tělesné programy, které fungují z krátkodobého hlediska pro okamžité přežití skvěle, ale z dlouhodobého hlediska nás mohou klidně zabíjet. Posuďte sami: zastaví naše tělo chuť na vysokokalorická jídla, i když už trpí nadváhou? A jaký tělesný program řídí pocity naší lenosti? Proč se bojíme změny a často zůstáváme v nefunkčních vztazích nebo v nenaplňující práci?

Kniha se zavrtá také například do chemie zamilovanosti a mimo jiné zjistíme, jakým hormonům vděčíme za to, že i dvoumetrový potetovaný dřevorubec s plnovousem se dokáže tulit k objektu své zamilovanosti a přitom příst jako koťátko. Jenomže tělesné programy mají dopad i na partnerské vztahy. Máte někdy pocit, že všichni muži jsou stejní nebo všechny ženy jsou stejné? Může to ukazovat na nějakou vlastnost nebo na nepochopení něčeho v nás samotných? 

A co děti? Každý z nás si nese v hlavě svou vlastní a unikátní kombinaci tělesných programů. Jaký mají tyto programy dopad na výchovu našich dětí? Jaké vzorce, kterým jsme se mnozí chtěli vyhnout, stále předáváme svým dětem a stáváme se tak rodiči podle vzoru našich rodičů?

Kniha však nezapomíná ani na myšlenky. Jak tedy fungují? Jsme myšlenky opravdu my? Proč tedy nedokážeme jen tak zastavit například neustále se opakující melodie v našich hlavách? Nemluvě o nechtěných myšlenkách na minulost nebo na budoucnost nebo křivdách. Mohou myšlenky reprezentovat náš charakter a ukazovat, jakými jsme skutečně lidmi?

A pokud tělo nejsme my, kým bychom tedy mohli být? 

Pojďme si tento stavebnicový svět, kde se hmota, včetně našich těl, neustále recykluje jako lego, rozebrat na součástky a podívat se mu „pod kapotu“. Vítejte ve světě ERRORu…


Error Error Stanislav Stodůlka

Kniha ERROR přináší fascinující pohled na fungování naší „stárnoucí krabičky“, kterou nazýváme tělem, ale také na nás samotné. Pohled na „NÁS“, kteří jsme uživateli tohoto biologického stroje různých tvarů, barev a dalších vlastno... více

Přejít na komentáře (2)