Dívka s pomeranči přehled

Dívka s pomeranči
https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/868/bmid_divka-s-pomeranci-Wn8-868.jpg 4 1031 1031

Hrdinou této knihy je Georg, kterému zemřel otec, když byl hodně malý. A teď se najednou najde jeho dopis adresovaný synovi. Napsal ho krátce před smrtí, protože věděl, že mu chtěl předat některé své myšlenky a poselství, kterým by tehdy malý Georg nerozuměl. Tento emočně nabitý příběh vypráví o nemoci a marném boji, ale také o naději. A samozřejmě tady najdete pár filosofických otázek. Dotisk v r. 2008.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Appelsinpiken, 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívka s pomeranči. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (179)

Helena Lacková
31.08.2024 5 z 5

Knihu jsem si vybrala skrz čtenářskou výzvu. Byla jsem nadšena myšlenkou, že otec, který ví, že se blíží jeho smrt, napíše dopis svému synovy do budoucnosti. Během čtení knihy mě štvalo, že otec povídá o dívce s pomeranči místo, aby směřoval myšlenky v dopise přímo na syna: po zjištění, kdo je dívka s pomeranči jsem byla dojatá. Velmi se mi líbily vztahy v rodině. Vzájemná úcta mezi členy rodiny.
Tato kniha ve čtenáři vyvolá různorodé pocity a to činí tuto knihu, tak výjimečnou

pydla
01.06.2024 5 z 5

Moc krásně napsaná kniha. Ano takto by se měli předávat dětem životní zkušenosti, obzvláště ta těžká témata. Sám mám děti náctileté, ale v těchto věcech, bohužel, selhávám.
Určitě doporučuji nejen dětem, ale i rodičům, třeba ji i dětem předčítat a být si tak spolu blíž.

Malýmedvěd
29.02.2024 4 z 5

Hezká dětská knížka. Hezký příklad jak se dětem dají předat důležité životní zkušenosti a postoje ke vztahům, k lásce, ke smrti. Podané je to něžně až romanticky a zároveň otevřeně a upřímně (poctivě).

Zatím zde není žádná související novinka.

Jako by staří lidé měli víc času než děti, které mají celý život před sebou.

Byla cizinka. Přišla z nějaké krásnější pohádky, než je ta naše. Vstoupila do našeho světa, možná i proto, že tu měla důležitý úkol, možná proto, že nás měla zachránit před tím, čemu se říká šedivý všední den.

Rozhodně existují dva typy lidí. K jednomu patří Dívka s pomeranči a ke druhému my ostatní.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Dívka s pomeranči v seznamech

v Právě čtených12x
v Přečtených1 535x