Tajemný protivník přehled

Tajemný protivník
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238/bmid_tajemny-protivnik-m8G-238.jpeg 4 242 242

Tommy & Pentlička série

Pokud jste si oblíbili Tommyho a Pentličku, sympatickou dvojici mladých detektivů, v této knize se s nimi setkáte v době jejich společných začátků. Není tomu dlouho, co skončila válka, kdy Tommy sloužil v armádě a Pentlička byla ošetřovatelkou. Nyní jsou oba ještě svobodní, bez zaměstnání a bez prostředků, ale plni odhodlání něco se svým životem podniknout. Odvážně spolu zakládají kancelář Mladí dobrodruzi, a sotva stačí svůj nápad promyslet, dostanou první, zcela výjimečnou zakázku. V sázce je osud Anglie, jíž hrozí nejen změna vlády, ale možná i další válka… V Tajemném protivníkovi se Agatha Christie představuje jako autorka, která vedle detektivního příběhu o zdánlivě dokonalé vraždě, změnách identity a záhadách zamčeného pokoje dokáže stejně mistrně rozvinout i téma špionážní. V románu proto vystupují praví i falešní pracovníci tajných služeb, předsedové vlád a vládní zmocněnci. Do posledních stránek však čtenář váhá, kdo je oním tajemným protivníkem...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Secret Adversary, 1922

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemný protivník. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (40)

DominikV
04.08.2024 4 z 5

Ačkoli knihy se špionskou tématikou moc nevyhledávám, nové vydání prvního dílu série T&P jsem si nemohl nechat ujít. Ano, je to mírně naivní a možná trochu hloupé, ale jak je u ACh v drtivé většině případů zvykem, jedná se o čtivou a napínavou knihu. Totožnost Tajemného protivníka byla lehce překvapivá a celková pointa více než uspokojivá.

pepa4081
28.07.2024 4 z 5

Po dlouhé době jsem zkusil Tommyho a Pentličku a byl jsem moc spokojený.
Velmi uspokojivé.

Kerriova
13.06.2024 4 z 5

Nebyla to vůbec špatná kniha, taková příjemná lehká detektivka. Ale nebylo to přesně podle mého gusta, Poirota a Marplovou jsem si zkrátka oblíbila víc a jejich případy mi přijdou lépe a hlouběji propracované. Navíc jsem se zde místy trochu ztrácela v postavách. Tommy a Pentlička jsou však tak sympatičtí vyšetřovatelé, že jsem se nad knihou dobře bavila a čtení jsem si užila.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajemný protivník v seznamech

v Právě čtených2x