Poslední žid přehled

Poslední žid
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1438/bmid_posledni-zid-hUQ-1438.jpg 4 370 370

V roce 1492 je Španělsko ovládáno inkvizicí. Její útok proti židovskému obyvatelstvu dosahuje rozměrů holocaustu. Statisíce židů jsou vyhnány ze svých domovů. Třináctiletý chlapec je svědkem smrti svého otce a bratra, ale raději, než by zapřel víru, vydává se na útěk přes celou zemi... Na jeho konci ho čeká svoboda, láska a kariéra doktora a léčitele.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Last Jew

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední žid. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (82)

Sklíčko
10.06.2024 5 z 5

Takové hezké čtení, spíše pohádka.

Maraiser
31.12.2023 3 z 5

Člověk, který měl být údajně posledním Židem ve Španělsku, o čemž samozřejmě pochybuji, se procházel zemí a skoro ve všem, čemu se začal věnovat, se stal odborníkem. A poslední kapitola byla pro mne mimo mísu.
Nějak nevím, o čem to mělo být.
Ale hezky se to četlo a můžeme to brát jako takovou pohádku pro dospělé.

Paulika419
15.07.2023 5 z 5

Dílo se zdařilo,poutavý román který zaujal hned od začátku.O praktikách španělské inkvizice se doposud hodně psalo hlavně v době vlády Isabely Kastilské.Jestli zato mohla doba kdy docházelo ke sjednocení Španělska nebo jiné aspekty na které doplatilo židovské obyvatelstvo odpoví jen historie.Odvážný hrdina Jonáš přežil a i jeho následovníci.

Knižní novinky (24. týden)

13.06.2021

Kniha Poslední žid v seznamech