Ranhojič přehled

Ranhojič
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1439/bmid_ranhojic-arj-1439.png 5 2161 2161

Dynastie Coleových série

Rozsáhlý román se odehrává v 11. století. Líčí bouřlivé drama nadaného léčitele, který bojoval s nemocemi a se smrtí v primitivních podmínkách středověké Anglie a Persie, kde poznal smyslnou nádheru zlatého věku arabské a židovské civilizace... Robert Jeremy Cole, sirotek, má zázračný dar: dokáže vycítit blízkost smrti. Je předurčen, aby léčil lidi. Vydá se do Persie, za nejslavnějším lékařem doby Ibn Sínem (Avicennou), a předstírá židovský původ, aby mohl studovat na věhlasné akademii... Když se ožení s křesťankou, vzbudí tím ve svém okolí nejprve pohoršení, ale nakonec si najde cestu k srdci sousedů. Podaří se mu uskutečnit, co si vždy přál: stane se lékařem, ve válce sbírá zkušenosti jako vojenský felčar, bojuje proti černému moru, je z něj výborný chirurg...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Physician, 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ranhojič. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (433)

Fčelička
15.09.2024 5 z 5

Kdo má fantazii, bude knihou nadšen. Je to krásně popsáno....cestovani, drsné podmínky, vztahy, různost náboženství, odlišnost kultur. A to vše okořeněno láskou, dobrodružstvím i moudrostí. Přestože je to objedná kniha, není třeba se bát, že nezaujme. Doporučuji!,

kopretina100
20.07.2024 5 z 5

Kniha se mi moc dobře četla, protože je i z lékařského prostředí 11. století. A knihy s lékařskou tématikou mám všeobecně ráda. Hodně jsem se dověděla, jak se kdysi léčilo, jak se cestovalo po světě, jak lidé žili i o různých náboženstvích. Jenom konec knihy by mohl být delší. Najednou jsou události dle mého názoru moc pokrácené. Celkově se mi ale kniha líbila, mohu doporučit.

Mateo67
06.07.2024 4 z 5

Tlusté knihy mám moc ráda, ale tady mi poslech trval hodně dlouho. V polovině jsem se zasekla a dál to šlo jen pomalými krůčky. Mám dojem, že jsem prostě nedokázala zpomalit a přizpůsobit své tempo tempu vyprávění, které především v Persii bylo velmi pozvolné až zdlouhavé. Což vidím jako problém svůj, nikoliv autorův, kvality knihy jsou totiž nepopiratelné, ale mojí srdcovkou je Šaman.

Falešné růže, Osamělé srdce a další knižní novinky (16. týden)

16.04.2023

Fumum vendidi - Prodával jsem dým.

Kniha Ranhojič v seznamech

v Právě čtených46x