Temný oheň přehled

Temný oheň
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3099/bmid_temny-ohen-B9H-3099.jpg 4 232 232

Matthew Shardlake série

Je parné léto roku 1540 a londýnský právník Matthew Shardlake se souhrou okolností ocitá ve žhavém středu mocenských sporů mezi nejvyšší anglickou šlechtou. Jeho úkolem je najít ztracený recept na řecký oheň, nebezpečnou hořlavinu, s jejíž pomocí by se Anglie snadno vypořádala s jakýmkoli nepřítelem. Není proto divu, že o jeho tajemství usilují i mnozí další.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , BB art

Dark Fire, 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temný oheň. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (57)

recenzienika657
04.09.2024 4 z 5

#temnyohen #cjsansom @aktuellvydavatelstvo

Prichádzam z pokračovaním o Matthewovi Shardlakeovi.

Druhá časť prinesie nového pomocníka. Je plná intríg, zvratov a vyšetrovania, pretože sa bude zaoberať hneď dvomi prípadmi. Prvou je dievčina, ktorá je neterou jeho kamaráta. Je obvinená z vraždy. No naozaj ju aj spáchala? Málo chýba, aby prípad prehral, ale dostane odklad. Ten ho však zapletie znovu do intríg Cromwella. Musí nájst Temný oheň. Zbraň hromadného ničenia.

Druhá časť sa odohráva o tri roky neskôr. Cromwell je u kráľa v nemilosti. Tudorovské Anglicko je rozdelené na zástancov novej anglikánskej cirkvi a katolíkov.

Aj tu sa mi potvrdilo ako mal autor skvelo naštudovanú históriu. Jedno sa prelína z druhým a okrem príbehu sa naučíte a spoznáte Anglicko za čias kraľa Henricha VIII.

Aj keď sa na dvor veľmi nedostaneme aj v druhej časti cítiť kráľove rozmary z manželkami a ako táto situácia z jeho dedičom pôsobila na ľudí. Autor má opisný talent. Citila som akoby som chodila špinavými ulicami a tak ako aj v prvej časti cítiť strach a tú neistotu. Mne viac zapasovala prvá časť, ale teším sa na pokračovanie a kde sa v histórií posunieme ďalej.

Ďakujem @aktuellvydavatelstvo

#anglicko #historickadetektivka #tudorovskeanglicko #vrazdy #16storocie #spolupracasnikou

ERIK 2
14.08.2024 5 z 5

Skutečně skvělá kniha. Nebudu se rozepisovat,ale kdo má rád období panování Jindřicha VIII. mohu jen doporučit.

Dydy7
24.04.2024 5 z 5

Temný oheň je druhá časť z detektívnej série, kde zločiny vyšetruje právnik Matthew Shardlake. Prvá kniha "Zánik" bola výborná a môžem povedať, že táto sa jej minimálne vyrovnala. Dej sa oproti Zániku odohráva o tri roky neskôr v roku 1540. Opäť vidno ako má autor perfektne naštudovanú históriu Anglicka a skvelo opísal celé prostredie, v ktorom sa kniha odohráva.

Matthew Shardlake sa tu venuje dvom prípadom, najskôr vyšetruje prípad dievčiny, ktorá je možno nespravodlivo obvinená z vraždy a potom bude opäť musieť pracovať pre Thomasa Cromwella a zistiť, čo sa stalo s nebezpečným, temným gréckym ohňom, ktorý je najhoršou zbraňou aká kedy existovala.

Sansom napísal naozaj pútavý príbeh z historického Londýna, dej Vás vtiahne a aj napriek tomu, že je to celkom hrubá kniha, číta sa veľmi ľahko.

Je plná intríg, zvratov a koniec bol naozaj vyšperkovaný a prekvapivý...

Pokud se ještě setkáme, Aristokrat a další knižní novinky (49. týden)

04.12.2022

Ocenění knihy (1)

2005 - CWA Dagger Awards (Historical Dagger)

Kniha Temný oheň v seznamech

v Právě čtených3x