Oheň je tvým osudem přehled

Oheň je tvým osudem
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2493/bmid_ohen-je-tvym-osudem-XC9-2493.jpg 4 366 366

Romantický historický román, jehož dějištěm je Anglie, Wales a Skotsko ve 13. století. V čase bojů o trůn se odvíjí životní příběh velšské princezny Eleyne, zrozené za požáru hradu na ostrově Anglesey, kdysi bájném sídle keltských kněží. Už v dětství byla Eleyne provdána poprvé, prožila pak ještě tři další manželství, z nichž jen to poslední bylo šťastné, a poznamenal ji vášnivý milostný vztah se skotským králem. Hrdinčiny prohry i vítězství jsou vylíčeny na pozadí skutečných dějin, brilantní vypravěčka Barbara Erskinová však i tentokrát vsadila na silný lidský osud.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Brána

Child of the Phoenix, 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oheň je tvým osudem. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (60)

zuzana4291
08.10.2023 4 z 5

Nejdříve jsem byla z knih nadšená. Ale čím jsem se začítala víc a víc, tím mi přišla spíš zmatená a smutná. Na posledních stránkách jsem se už ve všech těch jménech úplně ztratila a nedařilo se mi dát dohromady všechny možné příbuzné, kteří byly do příběhu zakomponováni.

Rita55
07.09.2023 3 z 5

Čekala jsem víc. Na to, jak měla být hlavní hrdinka nezkrotná, tak se vlastně podvolila všemu, co na ní "mužský svět" nachystal a nejraději byla zalezlá ve stájích někde na venkově... Vzepřela se jen jednou - princi Eduardovi - a to až jako stařena těsně před smrtí. Kniha je sice poměrně objemná, ale teprve až v posledních kapitolách, po volbě nového skotského krále, jsme se dočkali aspoň nějakého napětí. Jinak se děj točil kolem manželství, rození, umírání a přesunů Eleyne mezi Walesem, Anglií a Skotskem... Nečetlo se to úplně špatně, ale už jsem se těšila, až to budu mít za sebou a budu se moct pustit do něčeho jiného.

Faustka
05.05.2023 5 z 5

Román který mě nadchnul i pohladil po duši. Skvěle napsané, všechny postavy mi přirostly k srdci a jen těžko se s nimi loučím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Oheň je tvým osudem v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x