Jedenáct minut přehled

Jedenáct minut
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419/bmid_jedenact-minut-l5I-419.jpg 4 1756 1756

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Onze Minutos, 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jedenáct minut. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (201)

m.zirhut
včera 3 z 5

(audiokniha) Ze začátku byla kniha poměrně poutavá a zajímavá, ale časem už té erotiky a sexuality bylo zbytečně moc.
Taky mě iritovalo explicitně zvolené číslo 11. V tomto kontextu by byly vhodnější trochu obecnější časy jako třeba 5,10 nebo 20. Takto to akorát pusobí, že chtěl autor hlavně zaujmout názvem knihy.

Hall3006
27.07.2024 3 z 5

Kniha o sexu bez sexu. Pak tam tedy nějaký orgasmus s bičíkem je, ale to už mě kniha přestávala bavit. Příběh Marie založen na skutečné postavě byl velmi čtivý, jenže postupem stránek začala filozofie převládat nad dějem. A mám podezření, že úvahy o milování a sexu, na který stačí 11 minut, už jsou myšlenky spisovatele, nikoliv postavy. Několik knih jsem už od autora četl, věděl jsem, že je to jeho styl. Takže kniha mě nezklamala a vlastně jsem dostal, co jsem čekal. Kniha je útlá, kdyby se však více ponořil do příběhu Marie ... ale to není jeho styl. Coelho má základní nastavení postav a ty poznáváme spíše díky myšlenkám než plastickému ději či vytříbených dialogů. Je tam dost zapamatování hodných myšlenek a knihu je dobré brát jako nosič jistého poselství. U Coelho více než u jiných autorů.

Monike
09.03.2024 5 z 5

Díky CV. Po velmi dlouhé době jsem se ke knize vrátila a nezklamala.

Knižní novinky (30. týden)

25.07.2021

Kniha Jedenáct minut v seznamech