Horečka přehled

Horečka
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1401/horecka-1401.jpg 4 295 295

Doktor Charles Martel se po tom, co mu zemřela žena, rozhodne věnovat výzkumu rakoviny. Ve své práci úspěšně pokračuje i díky rodinnému zázemí, které mu vytváří druhá manželka Cathryn. Ta se stává oporou i jeho třem dětem - vysokoškolákovi Chuckovi, středoškolákovi Jeanu Paulovi a nejmladší Michelle. Křehká harmonie Charlesova znovunabytého štěstí se však zřítí, když Michelle zachvátí zhoubná leukémie. Charles nehodlá nečinně přihlížet nové tragédii. Zjistí, že nemoc jeho dcery způsobil karcinogenní odpad, který vypouští do řeky chemický závod. Pustí se do boje proti perfektně zorganizované institucionální mašinérii, která drží nad chemickou továrnou ochranou ruku, a v této vypjaté situaci projde zatěžkávací zkouškou celá jeho rodina.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fever, 1982

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Horečka. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (43)

Madax
31.03.2024 4 z 5

Jedna z prvních knížek Robina Cooka. Stejně jako v mnoha jiných knihách, i tady nám pan Cook představuje svoji vizi hrůzného světa, v němž všechny možné instituce, úřady i jednotlivci myslí jen na zisk a osobní prospěch a zcela kašlou na zdraví a dobro ostatních. Nakolik taková vize odpovídá realitě, ať každý posoudí sám, nicméně je to celkem depresivní čtení. Hlavní hrdina, stojící sám proti zvrácenému systému a snažící se chránit svoji dcerku, mi byl celkem sympatický. Obzvlášť se mi líbila jeho pevná vůle a schopnost neohnout před nikým a před ničím hřbet. Pasáž se zabarikádovaným domem se mi líbila asi úplně nejvíc. Doporučuju, ale připravte se na depku.

Nofar197
16.01.2024 5 z 5

Přečetla jsem několik Cookovych románů, ale za nejvýraznější považuji právě Horečku. Roman jasně ukazuje, jak křehká může být rodinná harmonie a jak prchave obyčejné lidské štěstí, které považujeme za naprosto sanozrejme.
Naopak závěr knihy zdůrazňuje, kolik jsme ochotni obětovat pro záchranu blízkého člověka : Lásku, kariéru, ekonomickou nezávislost. Doktor Charles Martel i jeho žena Cathryn mají můj hluboký obdiv.

Belanna
09.09.2023 4 z 5

Další autorův povedený román. Poutavě napsáno, téma, které chytne.
Tady mi jen vadila rozvleklost ohledně chemičky a úřadů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Horečka v seznamech

v Právě čtených1x