Učeň lovce duchů přehled

Učeň lovce duchů
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1472/ucen-lovce-duchu-1472.jpg 4 103 103

Kroniky Wardstone série

Lovec duchů je muž, jehož úkolem je chránit obyvatele země před čarodějnicemi, strašidly a ostatnim zlem. Navzdory jeho neocenitelné práci se mu všichni vyhýbají. Po smrti posledního učně přijímá lovec duchů mladého Thomase Warda, který je sedmým synem sedmého syna, a tím pádem je oprávněn tuto práci vykonávat. Během jeho první cesty z nákupu dojde k potyčce s místními kluky, které odežene Alice, dívka se špičatými botami, před kterou lovec duchů Thomase varoval. Ta ho navede k propuštění staré matky Malkin, která byla pohřbena zaživa, protože zabíjela děti a pila jejich krev. Jakmile se Malkin dostane na svobodu, začínají Thomasovi opravdové problémy. A zdá se, že jediný, kdo mu může pomoci, je ta, která ho do všeho navedla...Alice.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Deus

The Last Apprentice: Revenge of the Witch, 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Učeň lovce duchů. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (15)

Charley
24.09.2023 5 z 5

Překvapení! Musím přiznat, že jsem byla potěšena ze stylu psaní příběhu. Rychlé, svižné, dokázala jsem se začíst a navíc i představit, co postavy zažívají. Žádné dlouhé popisy prostředí, ale přitom jsem neměla pocit, že bych byla o něco ochuzená. Tzn. hurá do dalšího dílu :)

protokol
13.12.2022 2 z 5

no jo jako vždy za každym prúserem hledej ženu, no pokud jde o hormony logika jde nekam pod zem, a tak se hrdina žene a hasi co jde .

Kee
10.08.2022 4 z 5

"Dobře, chlapče. Učíš se rychle. Jsme synové sedmých synů a máme dar, že vidíme věci, které ostatní nevidí. Ale tento dar může být občas i prokletím. Pokud se bojíme, existují věci, které náš strach jen krmí. A strach nám vše jen zhoršuje. Trik je v tom, že se musíš koncentrovat na to, co vidíš, a přestat myslet na sebe. Funguje to pokaždé."

Komorně psaná duchařská knížka pro mladší čtenáře, která vtáhne svou mrazivou atmosférou, ale i poměrně přehledně vystavěným světem. Jediná vada na kráse je občasné nelogické chování postav (nebo nedostatečně podložené jejich motivy). Delaney se se svými postavami nemazlí, což se bohužel podepisuje i v jejich vykreslení, zejména u vedlejších charakterů.

Měla jsem zpočátku problém se začíst - nevím, zda je to poněkud koženým překladem prvních pár stránek či autorovým stylem psaní, ale nakonec se mi to podařilo velmi úspěšně; určitě si přečtu další díly.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Učeň lovce duchů v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x