Malí bohové přehled

Malí bohové
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464/bmid_mali-bohove-e5l-464.png 5 1278 1278

Bruta je vyvolený. Jeho Bůh k němu promluvil, i když se momentálně nacházel ve vtělení želvy. Bruta je prostý mladík, neumí číst. neumí psát. Umí vypěstovat skvělé melouny. Jeho potřeby jsou velmi skrovné. Chce svrhnout mocnou a zkorumpovanou církev. Chce zabránit strašlivé náboženské válce. Chce zabránit bezpráví páchanému na filozofovi, který se odvážil tvrdit, že oproti všem církevním dogmatům Zeměplocha skutečně putuje vesmírem na hřbetě obrovské želvy, nejvíc by si však Bruta přál, aby si jeho Bůh místo něj vyvolil někoho jiného. Dotisk r. 2001, 2007... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Small Gods, 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malí bohové. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (116)

Pazďa
03.08.2024 4 z 5

Malí Bohové jsou Zeměplošský standalone, který Pratchett pojal, jako své pošťouchnutí do náboženství. Jakéhokoliv. A jak už to tak na Zeměploše bývá, nejedná se o jednustranou krutiku. Autor si nevybírá stranu, jen zdůrazňuje, že svět je vlastně velká sranda. Ze Zeměploch, které jsem zatím četl je tohle určitě nejzamyšlenější kousek, nejen nad bohy ale nad lidmi jako takovými. Ale nejsme ochuzeni ani o roadtrip a nejeden mord, protože bez toho by to tak nějak nebylo ono.

Dragonian
24.07.2024 5 z 5

Opět velice zábavný, ale tentokráte i k zamyšlení díl Zeměplochy.
Náboženství zde není pouze parodováno, ale je ukázáno, že může být i dobré. Bavil jsem se od začátku do konce.
O skvělém příběhu a překladu není potřeba se ani bavit.

Nerissa
29.04.2024 4 z 5

Četla jsem už několikrát a mám ke knížce rozporuplný vztah. Je skvěle napsaná, jako vždy, ale spíš mi nesedí téma :). Má skvělé části - filozofové v Efebe, kteří zpochybňují existenci bohů, mrazivé části o válce a válečných strojích. Části k zamyšlení, kdy Svatkup nechápe některé důležité rozdíly. Ale přesto je pro mě tato Zeměplocha jedna z nejtěžších.

Program apokalypsy, Nick a Charlie a další knižní novinky (21. týden)

22.05.2022

Ani ten nejšílenější psychopat nedokáže udělat nic, co by nemohl pravidelně a oficiálně provozovat laskavý otec rodiny, jenž denně chodí do zaměstnání a vykonává svou práci.

To, že něco dokážeš vysvětlit, ještě neznamená, že to není zázrak.

Myslím si, že by lidé měli dělat věci proto, že jsou správné, ne proto, že to bohové říkají. Příště by třeba mohli říkat něco jiného.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Malí bohové v seznamech

v Právě čtených10x