Matečná samota přehled

Matečná samota
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211961/mid_matecna-samota-211961.jpg 4 16 16

Matečná samota je sbírka o stárnutí. O tom, v jaké podobě do něho vstupuje minulý život, jakou podobu v něm má tvorba a láska a co je na něm nové — matečné, tedy krystalizující. V

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Matečná samota. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (3)

Adele02
30.12.2021 3 z 5

Pane vrať mi tu úzkost o duši
již jsi dal unést
osmiletému dítěti

Lenka4
25.11.2013 3 z 5

Sbírka je nenápadně plíživá, stejně jako stárnutí. Jenomže stárnutí nejsou jen vzpomínky na to, co bylo, na ty, kteří odešli, ale i kus současného života. Právě životní jiskra mi ve verších chybí, občasný záblesk radostného očekávání, co hezkého ještě by mohlo přijít. Básně se mi zdají být monotónní, ale ne šedé. Spíše v barvě slonové kosti.

Frakira
20.09.2012 5 z 5

Moje první kompletní přečtená sbírka od autorky - a zcela určitě ne poslední. "Tohle je moje krevní skupina", chtělo se mi vykřiknout po prvním přečtení. A i když první část sbírky je spíše duchovně zaměřená (a já jsem nevěřící :), rozhodně to ničemu nevadí...ale nechme rozborů, u básní jde hlavně o pocity...

57 nových eknih zdarma ke stažení

22.02.2021