Kopretiny pro zámeckou paní přehled

Kopretiny pro zámeckou paní
https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/816/bmid_kopretiny-pro-zameckou-pani-scq-816.png 4 886 886

Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. Patnáctiletá Kateřina Krásná žije se svými rodiči - kastelány na hradě Krabonoši. Je otrávená pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně hradu. její - podle jejího názoru - nudný život na Krabonoši je narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje a marně se snaží upoutat jeho pozornost a to opravdu všemi způsoby...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kopretiny pro zámeckou paní. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (169)

alnovka82
09.10.2024 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci loňské čtenářské výzvy a bylo to takové milé připomenutí vlastního dětství a dospívání.

jitka_dankova
03.10.2024 1 z 5

Rádoby dívčí román z roku 1973. Ke čtení jsem se dostala kvůli dořešení loňské výzvy a nestačila jsem se divit. Víte, já očekávala nějakou sondu do období dospívání lidí, kteří dnes hudrují na mladou generaci, jaká je podle nich hrozná a zkažená (já vím, zveličuju to) a jak to za jejich doby bylo všechno růžové a ideální. Hm, tak tahle dobová knížka mi ukázala realitu tehdejší mládeže. Čekala jsem původně rozpačitou romantiku (hlavní hrdince je 15 let a objekt její touhy je podstatně starší), hezké přátelské vztahy mezi spolužáky a kamarády, nějaké nostalgické trávení volného času a tak. Dostala jsem ale čtení plné lhaní, závisti, zesměšňování lidí a naschválů, pomlouvání. Jedno negativum za druhým a všem to připadalo normální. Nikde nebylo pochopení, přátelské vztahy a ani vlastně ta láska. A to mi vadilo nejvíc, protože za mne vlastně o žádnou romantickou knížku nešlo, pouze o popis toho, jak se dívka snažila ošklivě pomstít klukovi za věci, které vůbec nezavinil. Jsem ráda za čtenářské výzvy, které mne donutí vyjít z komfortní zóny moderních knížek a přečíst si něco takového. Více si potom cením právě těch moderních příběhů.

uxor
03.10.2024 5 z 5

Když už jsem se vrátila knihou Metráček do pro mě osobně velmi choulostivého a lehce zranitelného období ( a pro koho ne, že) puberty, s knihami pana Rudolfa jsem souzněla.
První lásky (tragické), kamarádky (někdy pěkné potvory) a s hlavou přecpanou babiččinou červenou knihovnou (Tvým jest srdce mé ap.) jsem se probíjela reálným světem. Kopretiny pro zámeckou paní ( jak já jí záviděla život na zámku) a Něžně háčkovaný čas (Metráček)....nu, najednou jsem zjistila, že lze tuhle krušnou dobu přežít a i si jí užít.
Děkuji ti mami, že jsi mi tyhle ( a mnoho dalších) knihy ve správný čas kupovala.

PS: Nedávno při žehlení jsem viděla film a ledacos si připomněla.

O-Soto-Guruma.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kopretiny pro zámeckou paní v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených1 519x