Lehké fantastično přehled

Lehké fantastično
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453/bmid_lehke-fantasticno-Pwz-453.jpeg 4 2600 2600

Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý čaroděj Mrakoplaš, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa... Nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoli jiné galaxii!!!

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Light Fantastic, 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lehké fantastično. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (211)

burg
03.09.2024 3 z 5

Výzva - Kniha, jejíž postava pracuje v knihovně.
Počítá se vůbec do výzvy, když o Knihovníkovi je zmínka ve zhruba dvou odstavcích? Každopádně - krásně švihlé a absurdně humorné povídání o tom, jak Mrakoplaš ke svému Zavazadlu přišel. A mimochodem jen tak zachránil Zeměplochu před srážkou s rudou hvězdou.
Bohužel tak dlouho jsem se nedokázal do příběhu začíst, až jsem zjistil, že jsem na konci... Jedna z těch, které znovu do ruky vezmu až za hooodně dlouhou dobu.

Pazďa
25.07.2024 3 z 5

Lehké Fantastično pokračuje ve stylu Barvy Kouzel v nespoutaném absurdnu, kdy vtip má větší prirotu než příběh, tato kniha nabízí přece jen nějakou hrozbu a napětí. Velký upgrade je i to, že se z naší dvojce stává skupina, zejména Cohen září ve všech humoristických přestřelkách. A celkově tato duologie nabízí fajn úvod do zeměplochy, tady se nám představily trollové, trpaslíci (do jisté míry) a víc obecné mytologie. Zeměplocha nestartuje na jedním, ze svých vysokých bodů, přesto je to kvalitní a velmi vtipné čtení.

evismaior
16.06.2024 4 z 5

(SPOILER) 85% - "Nikdo nevěděl, co by se stalo, kdyby někdo vyslovil jen jedno z osmi Velkých zaklínadel, ale většina zasvěcených se shodovala v tom, že nejlepší místo, odkud by se to dalo pozorovat, by byla vedlejší galaxie."
Lehké fantastično začíná přesně tam, kde skončila Barva kouzel - u Mrakoplaše padajícího z Okraje Zeměplochy vesmírným prostorem. A u Dvoukvítka na palubě vesmírné lodi Mocného poutníka. Jenže jelikož se Mrakoplašovi kdysi na Neviditelné univerzitě uhnízdilo v hlavě jedno z Velkých zaklínadel knihy Oktávo, kterou si kdysi zřejmě zapomněl Stvořitel odnést s sebou, a takové zaklínadlo odmítá přijít k úhoně, může se kolkolem pozměnit prostor a čas a pak se nešikovní potulní mágové a jejich kamarádi turisté ocitnou třeba v lese s mluvícími stromy a opuštěnou perníkovou chaloupkou. Všichni mágové Zeměplochy jsou osmému Zaklínadlu, potažmo Mrakoplašovi na stopě, ale ten záhadně uniká se stejnou lehkostí, s jakou před něj Terry Pratchett vrší další a další barvité a neotřelé překážky. A tak se s dvojicí přátel a nerozlučným Zavazadlem ze dřeva Myslícího hruškovníku čtenář proletí oblohou na druidském kameni, společně se stárnoucím hrdinou Barbarem Cohenem zachrání obětovanou dívku Bethan, navštíví sídlo Smrtě a jeho adoptivní dcerky Ysabell a bude svědkem toho, jak Dvoukvítek zasvěcuje jezdce apokalypsy do složité karetní hry, spřátelí se s kamennými trolly či zažije fanatismus hvězdonošů a paličů knih a pobude si v obchůdku s tajemnými předměty cestujícím vesmírem. A zatím se pletichářský mág Trémon z Neviditelné univerzity snaží využít hrozivě se přibližující Rudé hvězdy a ovládnout Zaklínadla. Hvězda se blíží a Zaklínadla musí být řečena v ten správný okamžik...
Autorova fantazie je nevyčerpatelná a to množství míst, situací, postaviček a hlášek sice není úplně nezapomenutelné, ale rozhodně pobaví.

Knižní novinky (49. týden)

29.11.2020

V každém normálním člověku se ukrývá šílenec, který se občas pokouší dostat ven, prohlásil majitel. Aspoň tak si to představuju já. Nikdo se nezblázní rychleji než naprosto normální člověk.

Když básník uvidí narcis, podívá se na něj a napíše o něm dlouhou báseň. Když uvidí narcis Dvoukvítek, vydá se hledat učebnici botaniky, aby si o něm něco přečetl, a při tom ho zašlápne.

Kniha Lehké fantastično v seznamech

v Právě čtených34x