Čas rytířů přehled

Čas rytířů
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2964/bmid_cas-rytiru-AWp-2964.jpg 4 69 69

Doba pohanských božstev a tajemných bytostí minula. Skončil i věk svobody národů. Její poslední výspa Rujana byla dobyta. Nastává věk temna. Vládnou ti, kdo mají moc a majetek, a za zlato lze koupit vše. Vítězové však ještě nemají vyhráno a někdo jim dělá starosti. Po Baltském moři se na uloupeném drakkaru plaví hrstka statečných Slovanů, kteří se rozhodli, že svoji svobodu a životy neprodají lacino. A jméno jejich náčelníka zní novým pánům jako ta nejstrašnější kletba: Krutoboj!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čas rytířů. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (15)

hanzmb
08.08.2024 5 z 5

Už zvoleným prostředím a dobou ve mně autor vzbudil takové nadšení, že 5* dávám zcela automaticky. Promíjím mu místy až zjednodušený příběh povídky, či spíše fantasy/dobrodružné pojetí než to historické.
To je věc, kterou nechápu. Těchto 700 let trvání Polabských Slovanů - vlastně nám nejbližších národů - zůstává zcela mimo zájem našich spisovatelů. Raději dokola omílají Lucemburky. Takže, když se chceme o nich něco dozvědět, zbývají nám jen 2 německé spisovatelky Gablé a Ebertová. A to vlastně ještě jen z období likvidace Slovanstva. ( Taky co čekat od Němců :-) .)
Takže u nás jen Ďuro Červeňák a Zdeněk Žemlička se alespoň okrajově v rámci fantasy/dobrodružné literatury této problematice věnují. Pokud znáte ještě něco dalšího, díky za info.

chomic_pisek
03.06.2023 4 z 5

Parádní soubor povídek na oddychové čtení. Inspirace historickými reáliemi a slovanskou mytologií, divoká příroda, řinčení kovu a válečný ryk. Co víc si přát?

NemmamSlov
28.12.2020 4 z 5

Bílé útesy rujanské (4*)

Smutný príbeh Jarovíta Krutoboja, slovanského náčelníka, ktorý ako malý chlapec zažil vpád Dánov na jeho rodný ostrov Rujan. Krutoboj masaker prežíva, no zároveň prichádza o svoju rodinu a svoju milovanú ženu, ktorá je mimochodom rusalka.

Čas rytířů (5*)

Krutoboj a jeho posádka čelia nečakanej výprave. Ich osud ich zaviedol na záchranú výpravu malého dievčaťa, ktoré uniesol rytierský rád. Pri záchranej akcii Jarovít sa znovu stretáva so záhadnými bytosťami. Celkom dobrý záporák, škoda, že tak rýchlo padol.

Ostrov duchů (4*)

Krutoboj po vyhubení rytierskych jednotiek uteká na ostrov, ktorý by sa dal nazvať Baltskou Tortugou. Náčelník a jeho družina sa tu schovávala pred pomstou rytierského rádu, no naletia na nečakanú nástrahu. Trošku napätia, lásky a boja.

Smečka (4*)

Krut sa stretáva s Kroanou, vlkodlakom, ktorý má vlastný román Vlčica. Krutoboj sa musí vybrať do vnútrozemia, aby doplnil chýbajúcu posádku, keďže veľa jeho chlapov padlo po boji s rytierskym rádom. No, ani v týchto končinách to nemá ľahké. Kroana ho dostavá do peknej šlamastiky, kde nakoniec musí bojovať proti lovcom príšer.

Smích černého racka (4*)

Tu sa príbeh točí viac okolo Kroany. Kroana a Krutoboj stretávajú čarodeja, ktorý sprevádza kupcov naprieč divokou krajinou. Kroana sa dostáva pod vplyv mága, kde jej musí pomôcť svojimi schopnosťami rusalka Líska.

Striga (5*)

Najlepšia poviedka. Príbeh malého dievčaťa, ktorá bola vychovávaná strigov. Pravdepodobne sa autor nechal inšpirovať Babou Jagou. Pri niektorých pasážach mi behali zimomriavky po chrbte.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čas rytířů v seznamech

v dalších seznamech3x