Stmívání přehled

Stmívání
https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/678/bmid_stmivani-dSt-678.jpg 4 6574 6574

Stmívání / Twilight série

První kniha série Stmívání. Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Alicanto (Egmont ČR)

Twilight, 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stmívání. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (819)

mkarajda
21.09.2024 3 z 5

(SPOILER) Kniha ani film mě nikdy nějak nelákaly. Dcera celou sérii přečetla jedním dechem během srpna,takže jsem si řekla,že to zkusím.
Četlo se to dobře,ale že by mě to nějak chytlo, to se říct nedá. Některé věci během závěrečného lovu mi přišly i nelogické vzhledem k předem popisovaným vlastnostem.
Další díl zatím číst neplánuji.

JointlieKat94
16.09.2024 5 z 5

Tak je to tu.. musím zhodnotit Stmívání.
Ráda bych na svou obranu řekla, že jsem vyrůstala na Harrym Potterovi a pak dlouho nebylo nic, co by si mě získalo na svou stranu. Pak šel do kin film Stmívání a já do toho spadla. Viděla jsem každý díl a to několikrát. A ačkoliv nerada v češtině používám cizí jazyk, zde musím. Stmívání je totiž mé "guilty pleasure", dle googlu tedy "provinilé potěšení", kdy vím, že ostatní to považují za né moc ceněné a povedené dílo..
Stmívání je moje láska. :D

Miluju film a velmi mě potěšilo, když se film věrně přiblížil knižní předloze. Ani trochu a v ničem mě ani jedno nezklamalo, a u knihy se mi ještě navíc moc líbilo, že zde byla popsána cesta každého člena rodiny tak, jak se k ní dostal. Velmi zajímavé a promyšlené.

No nebudu lhát, miluju každou postavu. Hned ráno se prostě musím pustit do druhého dílu, počasí k tomu přímo vybízí. (Začala jsem číst na začátku dešťů, před tím velkým neštěstím, které sužuje nejen naší zemi.)

Boogi
12.08.2024 1 z 5

Říct, že jsem tohle přečetla je moc silné slovo. Spíš jsem to přeletěla očima, protože se to nedalo číst. Chtěla jsem si užít trochu nostalgie, knížku jsem četla někdy před pár lety, když mi bylo cca třináct. Absolutně nechápu, proč se mi to tehdy tolik líbilo. To bych si rovnou mohla otevřít Wattpad (který jsem v té době používala taky) a najít na něm stejně mizerně napsaný příběh od dvanáctileté holky.

Stephenie Meyer dokončuje špionážní román

23.07.2016

Nebyť tmy, nevideli by sme hviezdy.

Kniha Stmívání v seznamech

v Právě čtených58x