Daleká cesta za domovem přehled

Daleká cesta za domovem
https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/622/bmid_daleka-cesta-za-domovem-NQ4-622.jpg 5 389 389

Daleká cesta za domovem série

Příběh skupinky králíků, kteří se vydávají na dalekou cestu za novým domovem a za svobodou. Celý příběh je o skupince odvážlivců, kteří vytuší smrtelné nebezpečí a opustí svůj domov. Vydají se na dalekou cestu do neznáma. Spousty nepřátel, mnoho nebezpečných situací a jejich vlastní bezbrannost v nelítostném a drsném světě jim nedodá ani chvilky klidu. Když se přátelé dostanou na místo, které by mohlo být jejich novým domovem, zjistí, že i přes zdánlivé bezpečí se jedná o smrtelnou past. Když se jim podaří uprchnout a vybudovat nový domov, čekají je další obtíže, jaké si jen stěží dovedeme představit. Ale hrdinové příběhu i přes vlastní bezbrannost vítězí díky své prohnanosti nad každým nebezpečím a nepřítelem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Watership Down, 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Daleká cesta za domovem. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (95)

Tynaja
02.08.2024 5 z 5

Moc ráda na knížku vzpomínám, četla jsem ji v teenagerském věku a zapůsobila na mne tak, že jsem na ni dodnes nezapomněla. Vřele doporučuji k přečtení!

Annay
11.07.2024 5 z 5

Knihu som predčítala mojim synom vždy pred spaním na pokračovanie. Napriek jej rozsahu sme ju prečítali veľmi rýchlo. To bolo len samé: A čo bolo ďalej? Čítaj ešte trošku. V tom najlepšom predsa nemôžeš prestať. A tak som len čítala a čítala a čítala... Kniha naozaj dokáže pohltiť. A to detského aj dospelého čitateľa/ poslucháča.

cubeice
05.07.2024 5 z 5

Dobrodružná kniha s králíky jako hlavními hrdiny? A tak vysoké hodnocení? To jako vážně? To jako vážně! Úžasné, čtivé, obsahující (téměř) vše, co má mít opravdu dobrý příběh. Strukturou vyprávění mi to trochu připomíná žánr "postapo". Originální jsou na tom právě hlavní Hrdinové, na než jsem si po krátkém rozmýšlení, zda se do něčeho takového vůbec pustit, opravdu rychle zvykl. Docela mě to pohltilo. Moudré, napínavé, poetické, svěží, s pozitivním vyzněním. Do určité míry to vnímám i jako podobenství o jednoduchosti života, o tom, co je potřeba pro skutečně šťastný život. Není toho zdaleka tolik, jak si my lidé myslíme. A je třeba vědět, o co stojí usilovat, pro co je třeba občas riskovat a že je stejně nejdůležitější prostě jen být, tady a teď. Snad jediné, co mi v tomto úžasném příběhu chybělo, bylo koření v podobě humoru. Mnoho ho v něm není, ač se už díky ústředním postavám na mnoha místech přímo nabízelo aspoň mírné odlehčení. I tak, už nebudu tolik váhat při výběru knih, jejichž hlavními hrdiny jsou zvířátka prožívající své životy tak trochu po lidsku, i když s charakteristikou a pohledem vlastního druhu.

Knižní novinky (4. - 17. června)

04.06.2018

Věc může být pravda a stále být zoufalá pošetilost.

Kniha Daleká cesta za domovem v seznamech

v Právě čtených17x
v dalších seznamech15x