Loučení k panně přehled

Loučení k panně
https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/619/bmid_louceni-k-panne-ktq-619.jpg 3 45 45

Volné pokračování románu Jak se dělá chlapec. Starý spisovatel František se setkává s mladou ctitelkou, studentkou-pannou Kristýnou. Vzniká mezi nimi milostný vztah, Kristýna dozrává v ženu a chystá se vstoupit do kláštera.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Loučení k panně. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (10)

R47
21.01.2023 5 z 5

Ten Vaculíkův obrazný jazyk, který nepojmenovává přesně a přece ano. A když to srovnám s jiným milostným románem, který jsem nedávno četl, s Němcovými Možnostmi milostného románu, tak tady to Vaculík vyhrává na plné čáře. Jeho vypravěč se nebojí víc otevřít, ale taky se sám sobě vysmát. Ten Němcův se bere strašně vážně. Vaculíkův je živější a sympatičtější tím, že odhaluje svoje skryté bolístky, a ne pornografií.

ujira
07.01.2022 4 z 5

Autor píše vtipně a lyricky, jeho jazyk asi současnému čtenáři nebude zcela vyhovovat, ale mně zní lahodně, jako milostná lidová píseň. Pravda, téma milostného vztahu stárnoucího spisovatele a mladičké nábožensky poblouzněné dívky může působit nereálně až směšně, ale třeba je to autorův způsob, jak se vyrovnat s neodvratným stárnutím a výhledem na věci konečné, prostě typický Vaculík.

hanap
21.02.2021 4 z 5

Audio v podání samotného autora pana Vaculíka, to byl literární zážitek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Loučení k panně v seznamech