Veronika se rozhodla zemřít přehled

Veronika se rozhodla zemřít
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424/bmid_veronika-se-rozhodla-zemrit-xX9-424.jpg 4 3443 3443

A dne sedmého... série

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Veronika Decide Morrer, 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Veronika se rozhodla zemřít. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (453)

drakamena
předevčírem 3 z 5

Dost divná kniha. A scéna s masturbací na veřejnosti mě dost znechutila. Na druhou stranu stranu se mi líbily příběhy jednotlivých lidí v ústavu a taky zvrat na konci, to bylo zajímavé.

Anna.Pech
19.06.2024 2 z 5

Autora mam rada, ale tady jsem mela pocit, ze to psal snad nekdo jiny. Na to jak tezke tema to melo byt, mi to prislo strasne povrchni, ani jsem s hrdinkou nesoucitila, neverila ji to cim si prochazi.

burg
27.05.2024 3 z 5

Výzva 2024 - kniha z prostředí vaší poslední dovolené (Slovinsko v horách).
Když já se furt nemůžu rozhodnout, jestli se mi knížka líbila, nebo ani moc ne. Z prostředí psychiatrie jsem četl už několik dalších knih (nemůžu zapomenout na Skoro směšnou story, Norské dřevo, Úsměvy smutných mužů atd.) a tady mi děj přišel tak nějak zbytečně plytký. Zvlášť v porovnání s výše jmenovanými.
Nakonec ale celkem slušně překvapil.

Knižní novinky (24. týden)

13.06.2021

Knihy, které mají méně než 200 stran

05.01.2016

Buď jako pramen, který přetéká a ne, jako nádrž v níž je pořád stejná voda.

Kniha Veronika se rozhodla zemřít v seznamech

v Právě čtených35x
v Přečtených5 671x