Staré řecké báje a pověsti přehled

Staré řecké báje a pověsti
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2524/bmid_stare-recke-baje-a-povesti-DKS-2524.jpeg 4 2505 2505

Dávné řecké báje a pověsti zrodila lidová fantazie starověkých Řeků v době, kdy lidé ještě neznali ani železný pluh. Vytvořil je génius slavného národa Helénů a obstály ve zkouškách tisíciletí. Jen těžko si lze představit kulturního člověka, který by nevěděl, kdo byli Herkules nebo Prométheus, Afrodita či Europa, Kyklopové, Sirény, Múzy nebo hromovládný Zeus. Výběr z těchto bájí a pověstí zpracoval na počátku druhé poloviny minulého století spisovatel Eduard Petiška a čtenáři si knihu, napsanou velmi moderně, ale přitom s velkou úctou k tradici, oblíbili hlavně pro její poutavost a svěžest.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Staré řecké báje a pověsti. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (301)

fis.rena
předevčírem 5 z 5

Tyto úchvatné báje by měly zůstat povinnou četbou do skonání světa. Jsou to úžasné poučné příběhy,které vtáhnou nejen dítě,ale i dospělého.
Krása střídá nádheru a ráda se ke knize vracím.

zirafinec
29.09.2024 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, abych to stihla přes víkend na povinnou četbu do školy. Na rozdíl od valné většiny jiných knih z povinné četby mi tato nejenže nevadila, ale dokonce jsem si to užila (což ale může být způsobeno mou posedlostí řeckou mytologií xd). Je to krásně napsáno.

marcela3655
21.09.2024 5 z 5

Četla jsem s dcerou do školy..Krásně napsáno.

Pravidla hry, Léčebna a další knižní novinky (15. týden)

07.04.2024

Knižní novinky (37. týden)

08.09.2019

Kniha Staré řecké báje a pověsti v seznamech

v Právě čtených60x
v Přečtených4 351x