Zima v Madridu přehled

Zima v Madridu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538/bmid_zima-v-madridu-x3P-538.jpg 4 47 47

Madrid leží v troskách po občanské válce, jeho obyvatelstvo hladoví a Německo pokračuje ve vítězném tažení Evropou. Británie vzdoruje a generál Franco zvažuje, zda si má jeho země zachovat neutralitu nebo vstoupit do války. Napínavé vyprávění, jež čtenáři v živých barvách líčí atmosféru Španělska své doby. Na pozadí historické skutečnosti se rozvíjí dojemný milostný příběh a ukazují se následky obtížných rozhodnutí, před něž jsou postaveny hlavní postavy. Obrázek Madridu po skončení občanské války je vykreslen věrně a se smyslem pro detail.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

Winter in Madrid, 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zima v Madridu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (11)

lea25
26.05.2024

Náhodou jsem narazila na historické kriminálky se Shardlakem,které mě chytily,zajímalo me,co má ještě autor na kontě.Valecnou dobu moc nemusím,ale udělala jsem výjimku kvůli Sansomovi.Dobry příběh, ponurý, smutný jak už válečné bývají.At je to světová nebo občanská válka.

alca-212
03.04.2024 5 z 5

Od pana spisovatele mám rozečtenou sérii historických detektivek a díky ní mi padla do oka Zima v Madridu. A jsem ráda, protože komentářů a ani hodnocení této knihy tady na Databázi není moc a tak šance na její objevení není velká.
Během čtení jsem si dohledávala některé věci na internetu, jsem i ráda za shrnutí historických souvislostí na konci knihy. Bohužel to mám tak, že tady ty historické věci neudržím dlouho v hlavě...
Co ale v hlavě určitě udržím je dojem z krásné knihy, z nepřeslazeného milostného příběhu, z atmosféry válečných let...
Povedená čtivá kniha.

Finn69
20.07.2023 4 z 5

Španělská občanská válka mě vždycky zajímala, i když je bohužel vždycky trochu v pozadí ruské revoluce a druhé světové války. Ale přestože Španělsko bylo ve válce neutrální, ta země a lidé v ní dostali ve 20. století opravdu těžce do těla. Zejména třicátá léta musela být peklo na zemi. Tahle knížka se odehrává těsně po skončení občanské války a na začátku Frankovy diktatury na počátku 40. let. Začíná druhá světová válka, Evropa se hroutí pod náporem německé armády a Anglie dělá všechno pro to, aby Španělsko zůstalo neutrální.
A v téhle těžké době se ve Španělsku náhodou potkají tři spolužáci z anglické soukromé školy - jeden zavřený ve vyhlazovacím lágru jako nenapravitelný komunista, druhý hochštapler snažící se co nejrychleji na úkol ostatních napakovat a zmizet, třetí univerzitní profesor španělštiny a trochu idealista, který se proti své povaze má stát ve Španělsku agentem výzvědné služby. Příběh je to opravdu zajímavý a čtivý, navíc to má autor dobře provázané s reálnými historickými událostmi, prostě pokud máte rádi kvalitní historické romány a zajímá vás tahle složitá doba, zkuste to.
A rozhodně se podívejte na dva filmy od Guillerma del Toro - Faunův labyrint a Ďáblova páteř.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zima v Madridu v seznamech

v Právě čtených2x