Broskvový sad a hromada milých lidí.

recenze

Z nebe do ráje (2016) 4 z 5 / DariDerek
Z nebe do ráje

Kniha začíná citátem mého neoblíbenějšího autora:

"Pane, ochraň mne před naivní vírou v to, že všechno v životě musí probíhat snadno. Dej mi střízlivost v poznání, že obtíže, porážky, neúspěchy a zvraty jsou samozřejmými doplňky života, kterými rosteme."
ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Francie... broskvový sad... všude plno růží.. růžových keřů, slunce a zpěvu ptáčků.. Dokonalá idylka. A pocit dokonalé pohody budete mít po dočtení této knihy, i když místy nám trochu strašila jedna bílá paní...

Isabell a Matilde nejsou sestry, jsou to hlavní postavy, ale švagrové. A každá nám vypráví svůj příběh.

Isabell se zamiluje do Corina, což je bratr Matilde. A vše se zdá být dokonalé. Po příchodu jejich dcery, Florence, na svět, už ale se nezdá, že to bude procházka růžovým sadem. Corinovi se nedaří podle jeho přestav a přichází první krize. A Matilde? Je zaskočena náhlým milostným vzplanutím muže, od kterého to vůbec nečekala.

Je to příběh lásky, napětí, vášně, přátelství a pochopení.

"Kdo nic neví, nic nemiluje. Kdo nic neumí, ničemu nerozumí. Kdo ničemu nerozumí, za nic nestojí."

Kniha je napsána, jak bych to jen řekla, velmi jednoduše. Příběh je milý a čtivý. Navíc jsem měla pocit, že stránky ubývají samy. Nemyslete si ale, když napíšu, že se jedná o jednoduchou knihu, tak je prostoduchá. To v žádném případě ne! Je to ta správná kniha, kde nám autorka krásně ukazuje, jak se dá jednoduše napsat poutavý, milý příběh, plný emocí, lásky, přátelství, ale i smutku a trápení.

Nic v tomto příběhu není navíc, žádné zbytečné zdlouhavé popisky, ani jedna kudrlinka, která by tam vypadala nevhodně. Vše má svůj řád a zapadá do sebe jako ty správné dílky puzzle.
Samotná hlavní hrdinka Isabell mi byla velmi sympatická a to stejné můžu říct i o Matilde. Ale k té Isabell mám blíž, líbilo se mi její uvažování, její odvaha a co bylo nejlepší - v některých případech je jak já. Místo, aby dokázala některé poznámky přejít s vtipnou odpovědí, zčervenala a utekla. A poté se "bila" do hlavy, protože najednou věděla, jak měla reagovat - a to jsou někdy i mé chvíle. Třeba až po hodině mne napadne vtipná odpověď, ale už je pozdě. :)
Isabell byla chytrá a důvtipná. Až se dočtete, jak to vyřešila s Rinquinquinem, tak se budete hodně divit. Mě osobně by to nenapadlo a bylo to skvělé. :)

Pokud jste nečetli první díl, tak se vůbec nebojte jít jen do dvojky. Já jedničku taky nečetla a nenavazuje to na sebe. Ano, budou tam asi stejné postavy, ale tento příběh má začátek, prostředek a konec, tudíž se nemusíte bát, že vám něco unikne. Užijete si jej i tak a určitě vám všem, romantickým duším, jej vřele doporučuji.
Mě se opravdu líbil! A kouknu se i po tom prvním díle. :)

Děkuji nakladatelství MOBA za poskytnutí recenzního výtisku a pokud se Vám tato recenze líbila, tak knihu si můžete koupit přímo tady.

Daramegan

Z nebe do ráje Z nebe do ráje Sophie Bérard (p)

Volné pokračování příběhu Levandulové noci. Isabell se provdá za svoji životní lásku, hoteliéra Corina le Ber. A když se jim narodí dcerka Florence, zdá se být život dokonalý. Avšak nic není tak růžové, jak na první pohled vypa... více

DariDerek
11.02.2016