Co dělá Péťa?

recenze

Co dělá Péťa? (2024) 5 z 5 / bajub
Co dělá Péťa?

Jestli jste to ještě nepostřehli, @pikola_nakladatelstvi vyslyšelo naše přání a vydalo prvního Péťu v malém formátu, který je pro malou dětskou ručičku mnohem praktičtější. A i když je knížka na první pohled malinká, stihneme s Péťou prožít celý den a rozšířit svou slovní zásobu o předměty denní potřeby. Leporelo tak děti seznámí se základními podstatnými jmény a slovesy, na něž je převážně zaměřeno.

Nechybí ani tipy pro rodiče, které se mohou zdát na první pohled velmi jednoduché, pro dítě, které se teprve učí mluvit, jsou však velmi důležité - jako třeba ukazovat na předměty, opakování použitých slov, zřetelná intonace či emočně zabarvovat řeč, čímž upoutáme dětskou pozornost.

U nás tyhle malé verze často vozíme v autě, ale taky si ji často vytahují obě Prdislávčata - ta starší, aby mohla "předčítat" bráchovi, ten mladší, protože v poslední době doslova nasává slova a tyhle ukazovací knížky vytahuje nonstop, ukazuje na obrázky a chce, abychom vše pojmenovávali.

Jestli zvažujete koupi malého leporela, my doporučujeme tohle všemi deseti!

(A my už pomalu vyhlížíme dalšího mini Péťu.)

Co dělá Péťa? Co dělá Péťa? Marta Galewska-Kustra

Co dělá Péťa? No přece pomáhá nejmladším dětem s prvními slůvky! Toto leporelo je jako dělané pro malou dětskou ručičku, děti už je nikdy nebudou chtít pustit. Sledujte Péťu během celého dne. Představíme si jednotlivé činnosti, al... více