Havraní spolek

recenze

Havraní spolek (2024) 3 z 5 / tasknihama
Havraní spolek

Dlouho jsem netušila, co si o knížce myslet. Rozhodně mě zaujal námět. Jasnovidectví se ve fantasy knihách často neobjevuje - ne samostatně. Před čtením jsem se těšila na to jak tu bude zpracované.

Bohužel mi občas přišlo, že děj jde moc po povrchu. Říkala jsem si proč se nikdo neptá na nic a části, kde se zjišťovaly informace byly strohé.

Zaujala mě také skupinka hlavních postav, i když teda pohled na příběh zde byl jen některých. I díky více pohledům mi čtení krásně ubíhalo a ač knížka není zrovna tenká, tak jsem ve volných chvílích přečetla opravdu hodně stran za krátký čas.

Trochu mě zklamalo urychlení na konci, tam jsem čekala vysvětlení situace - mezi postavami, ale bylo to tu jen shrnuto.

Rozhodně mě zajímá co bude dál. Knížka je za mě dobrá, jen mě zatím neoslovila nějak víc.

Za knihu v rámci spolupráce děkuji Albatrosmedia.

Havraní spolek Havraní spolek Maggie Stiefvater

Když se narodíte do rodiny jasnovidců, nese to řadu výhod i zdrcujících břemen. Své o tom ví i šestnáctiletá Blue Sargentová – odmala jí totiž vtloukali do hlavy, že až jednou políbí svou pravou lásku, její vyvolený zemře. A tak s... více