Indická kuchyně

recenze

Mango, láska a kari (2014) 2 z 5 / Vendulka
Mango, láska a kari

Anotace:
Co vás čeká, když se rozhodnete, i přes pochybnosti svého okolí, otevřít si v Čechách obchod s indickým kořením a proniknout do tajů této orientální kuchyně? A co když vám to celé ještě zkomplikuje láska? Příběh mladé manažerky Wali je doprovázen množstvím chutných receptů, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Moje postřehy:
Nečetla jsem zatím nic z edice “Příběhy psané s chutí” takže nevím v jakém duchu jsou napsané ostatní knihy a zda právě tato do nich zapadá.

V knize mi chybí především širší souvislosti. Anotace tak trochu nabízela, že kniha bude o motivaci otevřít si obchod a o překážkách. O motivaci se nedovíme nic, protože jsme postaveni před hotovou věc a hlavní hrdinku potkáme rovnou na schůzce s dodavatelem jejího začínajícího obchodu. Na počátku ještě pracuje, takže hodně popisuje i práci manažerky ve firmě prodávájící hračky. Postupně poznává sortiment, kuchyni i svého dodavatele.
A tady narážím na další moje očekávání. Název knihy trochu naváděl k tomu, že půjde o příběh lásky. Že to bude trochu slaďárna se šťastným koncem. Bohužel tady jsem hodně na rozpacích. Žádného jiskření hlavních postav jsem si nevšimla a v podstatě ani k ničemu nedošlo, Konec u mě vyvolal potutelný úsměv – stejně jako když se ve starých filmech zhasne na konci lampička a zbytek si máte domyslet.

Kniha mi přišla spíš jako popis různých událostí v určitém časovém období, spíše takový deník co kdy a kde hlavní hrdinka dělala. Postavy nejsou moc propracované a ze situací, které hlavní hrdinka prožila by se dalo vytěžit daleko víc.

Chybí mi hlavní motiv knihy. Nemohla jsem si vybrat o čem kniha vlastně je. O práci v manažerky? O založení obchodu? O seznámení se s pákistánskou/indickou kuchyní? O lásce? Je asi tak trochu o všem, ale do 176 stránek se těžko vměstná tolik témat.
Kniha je protknutá množstvím receptů. K tomu nemůžu napsat nic, protože tato kuchyně je pro mě španělskou vesnicí. Nicméně mě to aslepoň nakopne k tomu vyzkoušet pár novinek.

Obecně se je kniha napsaná celkem čtivým jazykem, čte se rychle a těch 176 stránek je tak akorát na víkendové odpoledne.

Mango, láska a kari Mango, láska a kari Valijah Klásová

Všechny chutě Indie, okořeněné špetkou lásky! Co vás čeká, když se rozhodnete, i přes pochybnosti svého okolí, otevřít si v Čechách obchod s indickým kořením a proniknout do tajů této orientální kuchyně? A co když vám to celé ješt... více

Vendulka
14.08.2014

Hlavní motiv indické recepty? No nevím, asi jsem podle anotace očekávala příběh, který bude trochu více rozpracovaný. Ale to je samozřejmě čistě můj problém a obecně problém očekávání :-)

Vivienca
13.08.2014

Příběhy psané s chutí je edice z nakladatelství MOTTO, pod kterou vychází kuchařské knížky vždy doplněné příběhem, který se k daným receptům váže. Hlavním motivem knihy jsou tedy v tomto případě zřejmě indické recepty..? Pro klasickou "slaďárnu se šťastným koncem" je asi třeba sáhnout o edici vedle :-D