Jak se nezamotat do pavučiny lží

recenze

Modrá jako safír (2012) 5 z 5 / Marthas
Modrá jako safír

Obsah:Gwendolyn má v hlavě pořádný zmatek. Ještě donedávna totiž žila jako "normální" člověk, a teď musí několik hodin denně elapsovat v jiném čase, aby se nekontrolovaně nepřemístila, když se to nehodí. Není totiž nic "milejšího" než např. zmizet kamarádce před očima v půlce věty. Zatímco si všichni mysleli, jak je její sestřenka Charlotte vyjímečná a učili ji všechno možné, aby se "neztratila" opravdu v žádném čase. Gwendolyn se takto nikdo nevěnoval, a ona teď zjišťuje, jak je to těžké trávit úseky svého života, v jiné době a nic o ní nevědět. Jediné, čím si je jístá, že miluje Gideona de Vilierse, synovce velmistra lóže Strážců času, tajemné organizace, o které nejsou žádné oficiální záznamy, ale Gwendolyn se přesto stane středem její pozornosti, jako "Rubín" - poslední, dvanáctý cestovatel času, s nímž vše začíná a končí... Gwendolyn ale nikdo nic nevysvětlil, je zmatená, takže je pro ni nejdůležitější otázkou: Miluje Gideona? A miluje on ji?

První, co mě na knize opravdu zaujalo nebyla anotace, která je bohužel opět matoucí, ale nádherná modrá obálka, která s dějem knihy opravdu koresponduje.

Knize se nedá upřít strhující děj, a to převážně v druhé polovině, a nervy drásající konec... Umně promíchané ingredience, jako je vtip a správná dávka romantiky ale též do detailu promyšlený svět cestovatelů času. A celkem uvěřitelné charaktery postav, i když si člověk někdy prostě říká, opravdu je možné, aby byla hlavní hrdinka tak naivní a natvrdlá a její milý tak nadaný? Všechny postavy ale mají v knize své místo, žádná nepřebývá a jelikož jich v tomto díle moc nepřibylo ani se nepletou.

Tentokrát se překladatelka podle mého názoru vyvarovala, jakékoliv chyby, i to je podle mne plus této knihy, nejen dějový spád ale i lehkost jazyka a promyšnost volby slov.

Zdá se mi a to je pro mne jediné mínus knihy, že je tento díl trochu temnější.

A pro tentokráte nechybí ani menší hlavolam na konci knihy, takže kdo si chce lámat hlavu, tak do toho...

Kerstin Gier se opravdu povedlo mě zmást, od začátku prvního dílu jsem měla pocit, že jsem vše prokoukla a že je zápletka vlastně docela průhledná ale Kerstin mě překvapila a já musím uznat, že jsem se pletla, vše je jinak a já zůstávám s nervy drásajícím očekáváním na další a závěrečný díl.

Knize se nedá se upřít jisté kouzlo a proto vřele doporučuji si i ji přečíst, já to udělala a rozhodně toho nelituji.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se... více