Kavárna na konci světa

Tato kniha mě fascinovala svojí naivní filozofií a nereálným pohledem na skutečný svět. Neobsahuje žádné hlubší myšlenky a prezentuje až stupidní návod na to, jak být šťastný. Je opravdu zarážející kolik získala dobrých ohodnocení. V každém případě je zaměřena na jednoduše smýšlející jedince, kteří hledají jednoduchý návod, jak vybřednout ze svých komplikovaných životních situací. Mám obavu, aby se mladá generace neupnula k takovýmto primitivním doporučením. Nedovedu si představit, kdo by pak zajišťoval veškeré činnosti, které potřebujeme k tomu, abychom se měli aspoň tak, jak se máme dnes.
Autor by si měl nastudovat reálné informace a statistiky, kolik procent lidí má práci jako koníčka a co by asi znamenalo naplnění jeho filozofie přístupu k životu v masovém měřítku. Jsem přesvědčen, že nespokojených a nešťastných lidí by bylo daleko více.


Kavárna na konci světa Kavárna na konci světa John P. Strelecky

Reklamní manažer John se cestou na dovolenou, kde chce uniknout frustraci z práce, účtů a do jisté míry i života obecně, ocitne v malé kavárně uprostřed ničeho – chce si tam odpočinout a dát si v klidu něco k jídlu. Na zadní stran... více


Komentáře (0)

Přidat komentář