Numerologie jinak

recenze

Světlo čísel (2017) 5 z 5 / Varvara
Světlo čísel

Světlo čísel je soubor 36 číselných karet a doprovodné knížečky. Ta je sice malá rozměrem, ale velmi bohatá na informace. V knize popisuje autor "evoluci" čísel, tedy jak jedno navazuje na druhé a ukazuje, jak jsou čísla krásně provázaná. A nejen čísla. Jiří Veselý uvádí i mnoho příkladů, jak se číselná symbolika užívá a v minulosti užívala v praxi. Díky tomu je možné uvidět, jak je symbolika čísel hluboká a jejich řeč geniální.

Přiznám se, že čísla mi nikdy nebyla moc blízká. Přečetla jsem různé knihy o numerologii, absolvovala několik numerologických kurzů, zkoušela jsem si propočítávat sebe i blízké a ano, určitě na tom "něco bylo", ovšem číslům jsem stále nerozuměla (ano, chyba je jistě na mé straně). Významy některých mi prostě nedávaly smysl. Díky knize J. Veselého mi ale konečně svitlo, protože jeho popis významů čísel mi zapadá, je smysluplný a pro mě srozumitelný.

Navíc jsou v knize informace o unikátním číselném kódu 144, na který jsem snad jinde nenatrefila. Takže to je takový obří bonus, jež autor nabízí v podstatě jen tak mimochodem...

Karty mají, stejně jako kniha, čtvercový formát. Jsou oproti běžným kartám rel. velké, přesto se mi vejdou do ruky a dobře se míchají. Karty jsou pevné a díky svému povrchu se při míchání dobře oddělují. Jsou to jediné karty s čísly, které jsem viděla. Ale není to jen číslo na kartě, kromě číselného poselství karty nabízejí i další sdělení. Konkrétně se jedná o živly v západním i východním pojetí plus orgány a pocity či emoce, které se k těmto živlům váží. Vykladač tak před otočením karty může prstem zvolit nějaké místo na kartě nebo aspoň vybrat jednu hranu, díky čemuž dostane další informace rozšiřující poselství vybraného čísla. Tedy se dozví, jakým způsobem číselnou zprávu lépe uchopit. To samozřejmě vyžaduje ochotu přemýšlet a spojovat si věci. Možná tedy víc než přemýšlení zapojovat intuici, ale to platí pro všechny karetní systémy. Autor dává velkou volnost, jak s kartami pracovat, nevede čtenáře/vykladače za ručičku. To je na jednu stranu pozitivum, nicméně pro ty, kteří zastávají přístup "vytáhnout kartu, přečíst výklad, hotovo" tyhle karty příliš vhodné nejsou. Jiří Veselý nabízí unikátní pohled na svět čísel, na číselnou symboliku a spíš vede čtenáře k tomu, aby sám ve svém životě objevoval, jak tahle symbolika "funguje". A jeho karty jsou k tomu výbornou pomůckou.

Sama v kartách vidím veliký potenciál, hloubku a mnohorozměrnost. Jsou fascinující. A, abych nezapomněla, mají velmi pěkné grafické zpracování. Číslo na kartě jako by vystupovalo z okolního prostoru. Hodně působivé.

Světlo čísel je soubor jedinečných karet s knihou přinášející nové pohledy a informace o číslech. Doporučuji ji všem, jež zajímají čísla, symbolika, vykládací karty, a těm, kteří jdou rádi do hloubky věcí a hledají si vlastní souvislosti, jsou tvořiví, hraví a s otevřenou myslí. Lidi, kteří hledají "instantní" informace, bych odkázala jinam.

Světlo čísel Světlo čísel Jiří Veselý

Světlo čísel je unikátní balíček 36 číselných karet seberozvoje, včetně doprovodné knížky Světlo čísel, která představuje a definuje zcela nový a fascinující koncept hlubšího vnímání významu čísel. Představený numerologický koncep... více