Petr Prouza : Výletní parník

recenze

Výletní parník (1986) 2 z 5 / ctenarJana4wwd
Výletní parník

Dost špatně se to četlo, měla jsem zmatek v těch lidech, musela jsem se pořád vracet. Ale třeba kdyby se to zfilmovalo, tak by to nemusel být nejhorší film. KDO S KÝM O ČEM PRO KOHO, to je tak zhruba shrnutí děje. :-) Pár obratů mě zaujalo, např. "literatuře rozumí jak buldok pletení", nebo že Cecilka je něžné, křehké jméno, moje babička byla Cecílie a nebyla z toho jména nikterak nadšena, no a pak ta "zvláštní vůně", kterou je prosáknut vzduch nad řekou Vltavou! My chodíme se psem k Vltavě do Troje, ale to je úděsný puch! Nikoho to zjevně nezajímá, jen mně se nadavuje a divím se, jak tam může někdo běhat, jezdit na in-linech, kolech, trénovat kanoistiku. Nehledě k tomu, že jsou tam rovněž četné restaurace, no, víceméně bufety, kde bych si v takovém odéru nic nemohla dát! Takže asi tak. Byla jsem sama docela ráda, když jsme konečně dojeli nad ránem do přístaviště.

Výletní parník Výletní parník Petr Prouza

Vlastní děj se odehrává v několika hodinách na výletním parníku pražské flotily. V pestré mozaice osudů nás autor uvádí do zákulisí novinářského prostředí. více