Snový roadtrip

recenze

Kde jsme ještě nebyli (2024) 5 z 5 / Ann1307
Kde jsme ještě nebyli

Kasie West je známá pro svoje oddechové romantiky.
Já od ní ale do téhle knihy nic nečetla. Možná za to mohly ty obálky?

Jenže teď Kasie začala vycházet s krásnými ilustrovanými obálkami a já už neodolala! Tahle je totiž úžasně povedená :))

A příběh jakbysmet!

Hlavní hrdinka Norah se má po čtyřech letech poprvé setkat se svým nejlepším kamarádem z dětství, se kterým jediným se dřív cítila sama sebou. Skylerova rodina se před lety odstěhovala a jejich komunikace vyšuměla do prázdna, i když dřív bez sebe neudělali ani krok.

Norah se na společný roadtrip, který naplánovaly jejich mamky, neskutečně těší, doufá, že vše zapadne na své místo a jejich vztah naváže tam, kde minule skončil.
Ale Skyler vypadá, jakože se mu na výlet vůbec nechce a k Norah se chová velmi odměřeně.
Co se stalo, že se tak odcizili a zdá se, že jejich přátelství je nenávratně ztraceno? Norah se postupně smiřuje s tím, že se Skyler změnil a už se o ni vůbec nezajímá.
A nakonec se rozhodne, že i přes tuhle hořkou skutečnost si výlet s rodinou užije.

A že to tedy byl výlet! Nádherná příroda je v knize skvěle popsaná a já se cítila, jako bych na roadtrip vyrazila s nimi! Krásy amerických národních parků mě lákají už dlouho a takhle jsem měla možnost aspoň trochu nakouknout :)

Norah je trochu ztracená duše, kolikrát jsem měla chuť s ní zatřást, aby se probrala ze své zaslepenosti. Ale její pocity jsem chápala. Není snadné se vyrovnat s odmítnutím někoho, koho jste považovali za nejlepšího přítele velkou část svého života.

Skylerovi jsem občas chtěla dát pěstí. Tak mě ze začátku štval.
Postupem času se spousta věcí vysvětlila, ale i tak.. dost to přeháněl :/

Nakonec jsem ale i s romantickou linkou spokojená, i když k ní mám nějaké drobné výhrady.

Byla to milá oddechovka s přidanou hodnotou snového výletu po Americe, takže můžu jen doporučit :)

Kde jsme ještě nebyli Kde jsme ještě nebyli Kasie West

Může jeden letní road trip vrátit ztracené přátelství na tu správnou cestu? Norah neviděla svého nejlepšího kamaráda z dětství Skylera už roky. Když se odstěhoval, byli spolu neustále v kontaktu, ale v poslední době se jejich vzt... více