Už nikdy se nenechá napálit.Krásná poslední slova.

recenze

Napálený (2014) 5 z 5 / terka98
Napálený

Pokračování akční urban fantasy od amerického spisovatele Kevina Hearnera. Alias pokračování skvělého dobrodružství druida Attika a jeho úžasného psa Oberona nabitý akcí,nebezpečím a vtipem.

Druid Atticus O´Sullivan má buď úžasné techniky na to,jak má přežít nebo neuvěřitelné štěstí. Ať už je to jedno nebo druhé,podle množství lidí,nebo spíše různých bohů a nadpřirozených bytostí,které ho chtějí buď zabít nebo po něm chtějí aby zabil někoho on,může být rád,že je ještě naživu.

Čtvrtý díl série Kroniky železného druida pro mě byl zatím nejvíce čtivý. Možná to bylo způsobeno tím,že jsem se s přečtením tohoto dílu tak neloudala,sedla si na zadek a četla. A jak člověk jednou začne,tak nemůže přestat.

Děj vás vtáhne do knihy a nepustí. Je nabitý akcí,nemusíte čekat celé tři knihy,než se něco pořádného stane,což u některých trilogií bývá. V této sérii je několik zlomových okamžiků v každém díle. Série se také zaměřuje na mytologii ze severu,nikoliv na bohy z Olympu o kterých je dnes každá druhá knížka.
A moje nejoblíbenější,je fakt,že tato knihy,byť v ní jde věčně věků o přežití,je nacpaná vtipem,především mezi druidem Attikem a jeho úžasným psem Oberonem a také několika vulgárními slovy,které dodávají knížce jisté kouzlo.

Už se moc těším na pokračování a jsem velice ráda,že u nás vyšla i sbírka povídek,které autor psal mezi díly série.

Napálený Napálený Kevin Hearne

Druid Atticus O'Sullivan by nepřežil déle než dvě tisíciletí, kdyby v sobě neměl pořádnou dávku keltské prohnanosti. Když se mu tedy na americký jihozápad přijdou pomstít bohové hromů a blesků, s menší pomocí navažského šibala Koj... více