Víte proč váš život vedl touto cestou a ne jinou?

recenze

Šarlotin anděl (2016) 4 z 5 / Mermaida
Šarlotin anděl

Tato zajímavá a úchvatná kniha rozhodně nenadchne kohokoliv! Buďte opatrní a pozorně čtěte, zda patříte mezi ty, pro které by kniha mohla být zajímavá.

O knize: Kniha vypráví o Šarlotině životě, na který zpětně vzpomíná na smrtelném loži. Díky vzpomínkám znovu prožijeme Šarlotin život, a také objevíme něco víc. Něco, co pomůže Šarlotě odpovědět na otázky. Je tu totiž ještě Noelah – Šarlotin anděl, který poukáže jiným pohledem na věci, které Šarlota prožila, a také nám sem tam prozradí, proč vedl život zrovna touto cestou a ne jinou.

Šarlota se jako pětiletá holčička dostane do cirkusu, kde prožije kus života vedle slepé Magary, jenž jí hodně naučí a vychová ji. Prozradí ji plno zajímavých skutečností, co se běžně nedozvíme. Nejenom ty, které viděla v kartách.
Když je Šarlotě šestadevadesát (jak předpověděla Magara) chýlí se její život ke konci. Šarlota po sobě zanechala dceru a syna a několik vnoučat. A jaký byl tedy její život? A co všechno prožila? S čím vším se musela vyrovnat? To se dozvíte, když si tento příběh přečtěte! :-)

„Šarlota pootevřela oči, aby se ujistila, že se nezbláznila a skutečně je v místnosti anděl, který se ji představil jako Noelah.“ Citace: strana 46

Můj názor: Ačkoliv se mi do knihy původně nechtělo, byla jsme nakonec mile překvapena a opravdu ráda, že jsem se do knihy začetla. Tento neuvěřitelný příběh mě velmi dojal. Byl fantastický! Přestože, esoterika není můj šálek kávy! A kniha je díky provázanosti s andělem, kterého vidí jen Šarlota do esoterična lehce laděná. Možná proto jsem měla z knihy obavy, ale kniha mě opravdu chytla. Asi proto, že to nebylo úplně přehnaný. Byl to život jako jakýkoliv jiný, jen s tím rozdílem, že na konci nás tím životem zpětně provede anděl, aby nám vysvětlil, proč se to či ono stalo. A díky tomu, dostane příběh a prožitý život úplně jiný smysl. Je nevšední!
Kniha byla čtivá a plynulá. Já se od příběhu nemohla odtrhnout. Byl dojemný a smutný, ačkoliv Šarlota prožila krásný a myslím, že i plnohodnotný život.
Knihu bych doporučila těm, co si dovedou představit, že je něco mezi nebem a zemí.

Šarlotin anděl Šarlotin anděl Denisa Martincová

Šarlota se dožívá vysokého věku, jak jí to předpověděla slepá kartářka Magara. Magarino srdce si získala už jako malá, když ji otec prodal do kočovného cirkusu. Magara jí také svěřuje tajemství života, ale nesmí dívce prozradit, v... více

Mermaida
10.07.2017

Děkuji za milé komentáře.

Aracely
10.07.2017

Krásná recenze. Škoda že Vám nemohu dát hlas! Ráda si tuto knihu přečtu.

Veeria
07.07.2017

Napsané od srdce, pěkně napsané! :)