Charles Whiting

Duncan Harding, John Kerrigan, Klaus Konrad, Leo Kessler, Ian Harding, K.N. Kostov, Duncan Stirling, Richard Douglas · pseudonymy

britská, 1926 - 2007

Diskuze (9)

Přidat příspěvek

BlaV.
04.10.2023

přečetla jsem si komentáře a u některých mně děsí fandění SSmanům - 2. světová válka nebyla román, byla to realita - doporučuji navštívit třeba Osvětim a možná to fandění přejde

pobijecmuch
29.05.2020

Jednotlivé díly např. série SS Wotan jsou napsané jak přes kopírák. Liší se pouze místo, zadaný úkol a výsledek. Hlavní postavy série jsou nepřemožitelní a neprůstřelní. Jinak se opakují v každém díle úplně stejné hlášky a stejné popisování. V každém díle se opakovaně s chutí bojuje, shání jídlo, chlast a ženské. Neustálé popisování jak jedna z postav dokola pšouká po třech dílech přestane bavit. V knihách je až moc historických a technických nepřesností. Charles Whiting ze začátku možná napsal pár dobrých knih, ale časem začal asi být senilní a zapomněl, že se neustále opakuje.
Osobně volím spíše kvalitu před kvantitou a po několika přečtených jeho knih o Wotanu, doporučuji spíše např. Josefa Fraise. Je to rozhodně kvalitnější literatura.


Jimmy_cz
25.03.2017

Bez pochyb zajímavý a velice úspěšný autor, který svůj talent uměl prodat. Jeho knihy jsem nejdřív hltal a později nenáviděl kvůli historickým nepřesnostem. Až s odstupem času jsem začal vnímat těžký sarkasmus se kterým psal knihy ze série SS Wotan. Přijde mi že se jednotkám SS vysmívá typicky britským stylem: byli všude (i tam kde nebyli), plnili nemožné úkoly na počkání, vždy měli ty největší ztráty, volný čas prochlastali v bordelech, ... Je tam toho prostě hodně. Vždy když potřebuji útěk od reality, volím jeho knihy.

martin9301
28.04.2015

Přečíst za pár měsíců přes 20 knížek, takové tempo jsem nasadil až u kesslerovek. Každá Kesslerova knížka mě okamžitě vtáhne do děje. Netušil jsem, že ještě najdu autora, který by mě takovým způsobem naprosto uchvátil a na němž bych se stal v podstatě závislým. Je taky zajímavé vidět, že většina jeho čtenářů má stejné dilema - jak se udržet a nefandit esesákům, když se díváme na každodenní válečné utrpení jejich očima?

Laki_Laki
27.04.2015

Asi můj nejoblíbenější autor knih s válečnou tematikou. Nejradši mám knihy ze série SS Wotan. Pravda je jak už tu bylo řečeno, že jim nelze nefandit i když jsou to esesáci. Živý popis všech scén v příbězích se mi líbí. Občas mě děsí ta krutost (byla to realita). Většinu knih jsem přelouskala v řádu hodin max. dnů. A autora mohu jedině doporučit.

technik1965
06.06.2013

Výborné oddychové čítanie.

Filipek99
21.04.2013

Leo Kessler je jeden z mých nejoblíbenějších (ne-li nejoblíbenější) autorů knih, které čtu. Především knihy ze série S.S. Wotan jsou skutečně bravurní. Doufám, že nakladatelství Baronet, které Kesslerovy knihy vydává, vydá všechny tyto jeho tituly.

Donatello
02.01.2013

viz. komentář uživatele Kačudovič... mluvíte mi z duše

Kačudovič
04.10.2012

Von Dodenburg, inteligentní mladý důstojník, ve spojení se dvěma poddůstojníky Schulzem a Matzem patří k tomu nejlepšímu, co autor písemnou formou představuje. Těmto mužům nejde nedržet pěsti i přes to, že to jsou ,,náckové" a ještě k tomu ,,esesáci." Tvrdá realita války ve spojení se sháněním obživy, chlastu a především dámských klínů (a že jich je pestrá škála. Od lesbiček přes polní bordely až po aristokratky šňupající kokain. U mě osobně ,,vede" Grafin von Falkenstein klečící na kolenou a její žádost ,,cválej na mě do Německa" :-) pobaví ale i zamrazí svou autentičností, krutostí a nelidskostí.