Co když se utopíme

Co když se utopíme https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475063/bmid_co-kdyz-se-utopime-DiE-475063.png 4 408 408

Co když... série

Laurie Cavelleová si ze všeho nejvíc přeje hodit minulost za hlavu a začít s čistým štítem. Po tragické smrti staršího bratra se přestěhuje z Toronta na západní pobřeží Kanady a konečně se zdá, že jde všechno jako na drátkách. Rychle získá nové přátele a práci, ale především začne studovat medicínu na prestižní University of British Columbia. Sní o tom, že se stane lékařkou a bude zachraňovat životy, přesně jak si to přál i zesnulý Austin. Pak jí ale osud do cesty přihraje pohledného a sympatického medika Sama, který jí hned při prvním setkání na pláži naprosto učaruje. Laurie ale záhy zjistí, že je pojí i něco jiného než vzájemná náklonnost. Je možné, že byl Samuel Averett zapleten do událostí, které následně stály jejího bratra život? A co se tu osudnou noc přesně stalo? Minulost, před kterou prchla, ji opět dohání a je jen na Laurie, aby odhalila pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

What if we Drown , 2020

anet.myblog
25.10.2021 4 z 5

Co když se utopíme se řadí mezi další romantiky od německých autorek. Knížka mě na první dobrou zaujala obálkou, ale o tom, že se do ní pustím rozhodla až anotace, kde se objevila informace, že hlavní hrdinka Laurie studuje medicínu. No a pak už mi bylo jasné, že to prostě číst chci!

V příběhu sledujeme Laurie, která nastupuje na lékařskou fakultu ve Vancouveru. Nese si s sebou ale tíhu minulosti, protože ji zemřel její bratr, který byl jejím velkým vzorem a kamarádem. Laurie chce na nové škole na druhém konci Kanady začít úplně jiný, nový a lepší život, bohužel (nebo spíš bohudík) zde potká jednoho člověka, který odehrál velkou roli v životě a nehodě jejího bratra.

Na knížce mě bavilo prostředí lékařské fakulty, Kanady a medicíny obecně. Hlavní hrdinka Laurie se občas chovala jako puberťačka, přitom už jí muselo být přes dvacet. Takže věk a chování Laurie mi úplně neodpovídalo. Jinak se to četlo skvěle, rychle a neskutečně mě to bavilo, stejně jako u ostatních německých autorek to byla vážně super new adult romantika!

Konec mi přišel malinko uspěchaný, myslím, že mohl být rozvedený třeba ještě do dalších 50 stran.

Knížka se mi ale moc líbila, Sarah Sprinz u mě sice (zatím) nedosáhla na Monu Kasten nebo Lauru Kneidl, ale i tak jsem si čtení moc užila a těším se, co přinesou další díly!

Pitbullka
25.10.2021 4 z 5

Laurie byla chvilkami dost na pěst, ale jinak se mi příběh líbil. Ale Sámova postava mi byla dost sympatická a konec byl nádherný a dost emotivní.

NikolaSkop
22.10.2021 3 z 5

Pfff, tak tato kniha me bohuzel vubec nezaujala. Ja ani nevim co vic napsat, bylo to pro me velke zklamání . Vím jiste ze v serii pokracovat nebudu.

Terka18
16.10.2021 5 z 5

Hodně pěkný příběh, plný lásky, obětavosti a smutku. Sam byl úžasný jako hlavní hrdina příběhu. Nešlo si ho nezamilovat. To co v životě zažil a jako ho to ovlivnilo bylo velice silné a od autorky bravurně popsané. Na konci jsem brečela to ani jinak nešlo. Úžasná kniha.

happy19
13.10.2021 5 z 5

Velmi čtivý,skvěle přeložený i zdánlivě jednoduchý příběh...ale
...kdo někoho ztratil...ví,že to není přímá otázka času se s tím vyrovnat...každý jsme jiný...každý potřebujeme "svůj"čas

„Není to snadná cesta, dostat se na místo, kde lidem odpustíte. Ale je to tak mocné místo, protože vás osvobodí.“

Starlet
12.10.2021 4 z 5

Až na těch pár ,,proč???" momentů, kniha splnila moje očekávání v podobě jednoduché romanťárny, s poměrně vážnějším tématem, která knihu nezkazila, ale ani úplně nevylepšila.

Příjemné univerzitní prostředí, které naláká snad skoro každého romantického čtenáře. Jedno klišé vedle druhého, ale je to tak roztomilé, že vlastně si to přečíst potřebujete.

S hlavními postavami jsme měla chvilku opravdu problém, jejich chování mi připadalo dětinské a prostě jste to nechápali. Chemie mezi nimi, mi přišla až příliš v některých ohledech uspěchaná, stejně tak i příběh. Párkrát jsem se zarazila v tom stylu ,,to jako fakt?" ale vždycky to dokázalo něco napravit.

Co se týče hlavní zápletky, dalo se to nějak tušit, a víte, jak to nakonec skončí, ale i přesto jsem se na konci v některých pasážích málem rozbrečela.

MarKy95
12.10.2021 3 z 5

Obálka je nádherná.... ale jinak nic moc. Na knihu jsem se těšila a zklamání.

MamaKnihomolka
05.10.2021 5 z 5

První díl ze série Co když..., u kterého mě velmi oslovila anotace a ta obálka je taky podle mého gusta. A další kniha, která mi sedla se vším všudy.
•••
Recenze jsou různorodé, ale přesto jsem se jimi nenechala odradit. Udělala jsem si vlastní obrázek a jsem ráda, že se nenechávám příliš ovlivňovat ostatními názory. Vůbec mi nepřišlo, že by příběh nějak ztrácel na dramatičnosti. Stále se něco dělo a ta chemie mezi hlavními postavami byla více než dobře vykreslená.
Líbilo se mi jak se Laurie prala se svými pocity vůči Samuelovi. Nezažila jsem takovou ztrátu jako ona, ale myslím si, že její pocity byly věrohodně a reálně popsané.
•••
Je to báječný příběh o ztrátách, začátcích, přátelství, lásce, lžích, strachu a odpuštění. Čtenář prožívá mnoho emocí společně s Laurie a Samem.
Celkově jsou v knize velmi sympatické postavy, jejichž příběhy se dozvíme v dalších dílech.
Druhý díl o Amber a Emmettovi, třetí o Hope a Scottovi a na všechny se moc těším.

Ketfl
03.10.2021 4 z 5

Mě osobně se kniha líbila. Byla skvěle napsaná a i dobře přeložená. Příběh hezky plynul, nenastala žádná hluchá místa, dokonce mi přišla i hmatatelná jiskra mezi hlavními hrdiny, což já oceňuji. Souhlasím ale s komentáři níže, že na to, že hlavním hrdinům muselo být přes 20, tak jejich chování vůbec tomuto věku neodpovídalo. Mě i celkem zarazilo, že Laurie žije jen tím, že jí umřel starší bratr a pak se v průběhu knihy čtenář dozví, že se to stalo už před 3,5 lety, což mě dost zarazilo, protože Laurie to prožívala, jako by se to stalo včera. Každopádně jsem si ale jinak knihu užila, místy to byla dost emociální horská dráha, ale četlo se to fakt dobře. Krásná obálka už je jen taková příjemná třešnička na dortu.

terryaknihy
29.09.2021 3 z 5

Tak tohle byla celkem těžká horská dráha. Začátek byl fajn, prostředek nic moc, ale ten konec. Ten konec mě dostal a hezky jsem si pobrečela. Líbil se mi název knihy a jeho propojení v příběhu, prostředí medicíny a školy, přátelství a monstrózní čtivost (edice RED to prostě umí no :)). Mrzelo mě však chování Laurie, které bylo občas na pěstičku. Většina postav se chovala spíše jako teenageři, než dospělí vysokoškoláci a některé pasáže mi tam přišly trochu navíc (díky čtivosti je ale lehce přehlédnete). Tím zpracováním konce si mě však kniha omotala kolem prstu a nějakou chvilku po dočtení ve mně rezonovala. Za rozebrání tak bolestného tématu má u mě autorka velké plus.
Jen, kdybych těm hlavním postavám tu lásku od začátku věřila, bylo to takové moc na honem no :) Což se v poslední době u romantik moc nevídá.
Celkově hodnotím jako 3,5/5 hvězdiček :).

valika0302
23.09.2021 4 z 5

Kúpila som si ju, pretože ju prirovnávali k dielu Mony Kasten, ale to určite nie je pravda. Kniha je písaná tak, že čitateľ má pocit, že autor opakuje tie isté slová dookola. Veľmi mi vadila hlavná hrdinka, ktorá mala stále rovnaké myšlienky. Liezlo mi na nervy ako stále niečo urobila a hneď si to vyčítala, prípadne sa hneď rozplakala. Viem, keď nám zomrie blízky človek je to ťažké, ale toto by som prirovnala k nejakému tínedžerskému vyrovnávaniu sa so stratou, namiesto toho, aby autorka brala do úvahy, že hlavní hrdinovia majú už po 20tke...
Hodnotím 3/5* ale popravde s oboma zatvorenými očami.