Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509363/bmid_zatmeni-63fdec3e23127.jpg 4 1096 1096

Harry Hole série

< 13. díl

Měsíc se zalévá krví. Třináctý případ Harryho Holea. Harry se vrací domů z Los Angeles, kde se marně snažil upít se k smrti. V patách má vymahače dluhů a před sebou vraždu dvou mladých žen. Ze zločinu je obviněn známý realitní magnát. Pokud Harry do deseti dnů najde pravého vraha, zachrání hned několik lidí najednou. Jako soukromý vyšetřovatel dá dohromady tým odpadlíků: zkorumpovaného policistu, psychologa umírajícího na rakovinu a bývalého taxikáře, který prodává kokain. Čas letí jako splašený, vrah je vždy o krok napřed a krvavý úplněk se neúprosně blíží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Blodmåne , 2022

m.valova
26.08.2023 5 z 5

Je zpět a opět nezklamal, doufám,že bude další pokračování..Mrzí mě,že s rozrůstajícím se počtem knih,nás spousta Harryho blízkých opustila,ale asi to bylo nezbytné pro další vývoj a etapu jeho života.Samotné Zatmění je založeno na velmi zajímavém tématu i když musím konstatovat,že některé pasáže jsou tak dobře popsány,že se mi občas dělalo zle.Vzhledem k tomu kolik uběhlo času a čím vším už jsem s touto postavou prošla,bych si asi nejraději celou sérii pročetla znovu, protože už jsem některé věci a postavy zapoměla.

katka.oo
25.08.2023 5 z 5

Audiokniha ... velmi dobře načteno p.Matáskem.
Abych pravdu řekla dalšího dílu s Harrym jsem se bála, že to bude slátanina, ale mé obavy byly zbytečné, další velmi povedený díl, Harry je prostě Harry a já ho mám ráda.
Velmi zajímavá a drsná zápletka plná napětí, nečekaných zvratů a parazitů, staré známé sympatické postavy tvoří s Harrym skvělý tým, já jsem moc spokojená a ten konec? jsem zvědavá co nám přinese další díl .... k přečtení vřele doporučím, ale určitě je lepší číst sérii popořadě.

FilipHaring
19.08.2023 4 z 5

Dávam 4/5. Síce sa Harry konečne vrátil, som troška sklamaný. Ten pseudo dôvod prečo prišiel na sever mi prišiel odfláknutý. Čo sa týka samotnej zápletky tam to už bolo výborné a autor nás poriadne zmiatol. Uvidíme ako to bude pokračovať s farárom.

MistrCZ
18.08.2023 5 z 5

Starý dobrý Nesbo, starý dobrý Harry

Vikk
17.08.2023 4 z 5

Potkat se po letech zase s Harrym (a s Nesbem), bylo jako potkat po letech starou lásku. Na začátku jsem vážně byla skoro dojatá... Nesbo psát nezapomněl a Harry je pořád Harry - ten, kterého všichni (ok, možná spíš všechny ;-)) tak milujeme. Příběh je napínavý a čtivý, ale Nesbo se nám malinko začíná opakovat. Tedy opakoval se asi vždycky, možná až teď po té pauze a s odstupem jsem si toho teprve všimla... Ovšem včera jsem četla do půlnoci, dokud jsem nedočetla a to už se mi nestalo celkem dlouho. Plnou palbu nedávám, ale pořád je to čtivá, skvěle napsaná, napínavá, místy i vtipná a inteligentní detektivka, kterou většina čtenářů spolkne i s navijákem.

esma
16.08.2023 3 z 5

Opět nesmrtelný HH, opět čtivé, venku šílené teploty, pro mě nejlepší pořád jeho Lovci hlav

Kačka_knihomol
11.08.2023 5 z 5

Nesbøho i Harryho miluji a tento díl mě opět nezklamal. Nečekané zvraty, autorovy "slepé uličky", kdy si už už člověk myslí, že ví, jak to dopadne a nakonec je to stejně všechno jinak. Přečteno jedním dechem, už aby byl zase další díl! Jako vždy, DOPORUČUJI.

YangJie
11.08.2023 5 z 5

Už jsem byl v souvislosti s touto sérií spíše skeptický, ale Nesbo to znova pořádně nakopl a zařadil Zatmění k těm nejlepším Holeovkám. Jediné, co mi na knize trošku vadilo je míra, jakou autor stupňuje Harryho alkoholismus. Sem tam to už je trošku nereálné v kombinaci s jeho výkony. Ale to už je pouze drobnost v kontextu celého skvělého čtenářského zážitku.

the_res13
10.08.2023 3 z 5

Ufff....to teda bylo něco. A bohužel ne v dobrym. Pro mě asi nejhorší z celé série HH.
Úplný začátek byl v pohodě, dobré uvedení do aktuálního života Harryho i do případu. Dál to ale nešlo. První 2/3 jsem četla s velkým sebezapřením a nebýt to dílo mého oblíbeného spisovatele, kniha by asi skončila v sekci 'Nedočteno'. Poté se to trochu zlomilo a četlo se o něco lépe. Celkově byl ale případ hodně přitažený za vlasy. Způsoby vražd, motiv, vlastně i nesmyslný název, několikeré vyřešení nevyřešení, množství postav navíc, jen aby na čtenáře působili jako "Jo! To je on!" (nutno dodat, že mi přišel vrah poměrně průhledný svým chováním během vyšetřování a tloukla jsem se do hlavy, že to Harryho nenapadlo :D ).
Tak snad bude HH14 lepší, a tak trochu doufám, že snad i poslední.

markinho962
10.08.2023 5 z 5

Jo je to fajn, to už na po 13. se říct musí, není to tak zapomotané, vraha si tipnete už třeba od půl knihy, ale je to fajn. Dobře čtivé a hlavně Harry o něco míň chlastá!! 5 hvězd dostane

Hoxer
08.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Naprosto fenomenální pokračování příběhů nyní již kriminalisty na volné noze Harryho Holea. Nesbo opět nezklamal a naservíroval příběh plný napětí, temných událostí, zvratů a neočekávaných událostí. Mistrovsky napsané a čtivostí a příběhem se řadí k nejlepším knihám ze série. A, jak už je zvykem u Holeovek, klasicky jsem až do poslední chvíle nevěděl, kdo se za jménem Prim skrývá. Opravdu masterpiece.

adan1
07.08.2023 3 z 5

Podivné navrácení Harryho zpět do vyšetřování. Byly lepší knihy.

Disease
07.08.2023 4 z 5

No je to trochu moc "na sílu", nicméně přečíst se to dá v pohodě.

birgitte
05.08.2023 5 z 5

Výborný a skvělý detektivní román mého oblíbeného autora. Jo Nesboha řadim mezi nejlepší severské autory detektivek. Doporučuji všem milovníkům severských detektivek

allart
02.08.2023 5 z 5

Určite boli aj lepšie diely Harryho, ale Nesbo patrí k mojim obľúbeným autorom. Trochu mi vadili miestami dlhé opisy, ale o to zaujímavejšie bolo preskakovanie deja v jednej kapitole. To bolo také nezvyklé a udržiavalo to čitateľovu pozornosť. Vraha som tipoval samozrejme zle a aj v tom spočíva autorove majstrovstvo.

LivN
01.08.2023 2 z 5

Kniha mi asi nějak nesedla. Bylo tam moc omáčky o postavách. Stačil stručný popis vzhled a minulost třeba a honem zpet k případu. A ne 6 zbytečných stran. To mě dost odradilo a další díly už ani číst nebudu. To podstatné ( případ) šel stranou.

saez
31.07.2023 5 z 5

Ach Harry, jak jsi mi chyběl. A taky tvoji kámoši, ten hvězdnej tým, na kterej by nikdo nevsadil. Já vždycky.

marketa7
31.07.2023 5 z 5

Harry Hole zpět a v plné síle, byť si to o sobě sám - minimálně na začátku - nemyslí. Přesně jak ho máme rádi. Já si četbu určitě užila. Navíc závěrečný odstavec dává naději, že to nebylo naposledy.

ashburton
30.07.2023 3 z 5

Už je to nastavovaná kaše. Ale pořád lehce nadprůměrné čtení...

60 %

sestraJoy
30.07.2023 5 z 5

MUSÍME SVĚTU DOKÁZAT, ŽE JSEM NEVINNÝ. MUSÍME SI NAJMOUT VLASTNÍ VYŠETŘOVATELE. TY NEJLEPŠÍEXISTUJE OSOBA, KTERÁ JE MOŽNÁ NEJLEPŠÍ. MÁ POVĚST NEKOMPROMISNÍHO ČLOVĚKA, KTERÝ DĚLÁ, CO SÁM UZNÁ ZA VHODNÉ, A KAŠLE NA TO, CO SI O NĚM MYSLÍ OSTATNÍ
Už po pár stránkách jsem si uvědomil, jak mně Harry Hole chyběl. A ze stylu vyprávění mám dojem, že stejně to měl (má) i Nesbø. Harry je prostě jen jeden a ta jeho alkoholem a ránami osudu poznamenaná osobnost má furt čím zaujmout. Poslední třetina dokonalá! Příběh rozvrstvenej jak cibule, s prostorem, pro další (ne)alkoholickou etudu H.H.