Zatmění

Zatmění
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509363/bmid_zatmeni-63fdec3e23127.jpg 4 1112 1112

Harry Hole série

< 13. díl

Měsíc se zalévá krví. Třináctý případ Harryho Holea. Harry se vrací domů z Los Angeles, kde se marně snažil upít se k smrti. V patách má vymahače dluhů a před sebou vraždu dvou mladých žen. Ze zločinu je obviněn známý realitní magnát. Pokud Harry do deseti dnů najde pravého vraha, zachrání hned několik lidí najednou. Jako soukromý vyšetřovatel dá dohromady tým odpadlíků: zkorumpovaného policistu, psychologa umírajícího na rakovinu a bývalého taxikáře, který prodává kokain. Čas letí jako splašený, vrah je vždy o krok napřed a krvavý úplněk se neúprosně blíží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Blodmåne , 2022

Vlak7
02.07.2023 4 z 5

Těžko se mi do knihy zacitalo, moc postav na mě a ze závěru jsem byla zmatená a zklamaná. Byly už lepší knihy od Nesba, nicméně věřím v další díl s HH.

Šánka
01.07.2023 5 z 5

Já prostě toho životem omláceného a alkoholem ovládaného Harryho nekriticky miluju! I když mě moc mrzí, že pan Nesbo nemilosrdně kosí mé oblíbené postavy a i tentokrát v tom pokračuje.
Stále skvělé, seversky drsné čtení, možná trošku méně napínavé, ale typicky nesbovsky zamotané, matoucí. Jak ten člověk dokáže mistrně čtenáře svést z cesty! Těch pár závěrečných kapitol jsem si musela projet znovu.
Pane Nesbo, stranu 64 z minulého dílu Vám stále ještě neodpustím, ale stejně si musím, potřebuji a budu číst další díly..

Arella
30.06.2023 5 z 5

Výborné. Harry Hole zraje, nebo to je Jo Nesbø? Nechyběly mi Harryho alkoloholové výjevy, ani existenciální excesy, třebaže i zde bych je našla, ale chytře to Jo napsal. Děkuji moc za kvalitní detektivní zážitek a ptám se, bude další díl?

Pe3ček
30.06.2023 5 z 5

Ze začátku mě to hodně chytlo, pak kolem prostředku míň, ale ke konci se to rozjelo a ten závěr, kdy jsme pořád čekali, kdo je vrah a autor nám předhodil dvě možnosti a dějově vyprávění prolínal, to byla jízda! Oproti jiným autorům (Bryndza) to čtení ale někdy bylo dost náročné a občas jsem se musel zastavit a vrátit a přemýšlet, abych pochopil myšlenkové pochody některých postav. :D Každopádně je to ale pořád Nesbo. :)

Hella
30.06.2023 5 z 5

Pořád hodně dobrý! Občas sice musíte zakroutit hlavou a přimhouřit oko nad nějakými nereálnými schopnostmi či znalostmi padouchů, ale pořád je to starý dobrý Nesbo!

Marcela1950
28.06.2023 4 z 5

Všechny knihy od Nesba mám přečtené,ale Zatmění mne zklamalo. Pro mne 3/4 knihy byly nepřitažlivé,ale poslední 1/4 ,to bylo jiné čtení.Tady to byl starý známý Nesbo . Zde děj začal být napínavý ,ani jsem se od toho nemohla odtrhnout.

EvikU.
28.06.2023 4 z 5

Harry Hole po třinácté. Já tuto sérii mám ráda, ale tenhle díl je ze začátku děsně slabý. Překombinovaný. Jasně, hledal cestu, hledal sám sebeale nesedělo mi, že se vrací do Norska, protože si ho najmul realitní magnát Markus Røed, který je podezřelý z vraždy ženy. Dohodnou se na vysoké částce, když najde vraha do deseti dnů.

První půlka se mi táhla, říkám si, tohle není Harry. To je nuda. Co bude? Cca za 250 stranou už to bylo skvělé. Popisování jak přemýšlí vrah, proč to dělá, jak to dělá, vědecky vysvětleno, co jak ve vědě funguje a to už kniha nejde odložit. Místy hnusné popisy parazitů a co provádí, velmi zajímavé informace.

Vyšetřování nabývá nových rozměrů. Co jsem v téhle knize ocenila byl Ståle Aune, policejní psycholog, který leží na onkologii a u jeho postele mají poradu Hole a několik dalších, kteří mu pomáhají.

Zajímavý byl i osobní život Harryho. Jsem moc zvědavá jestli se dá do kupy a přestane pít, v tomto díle už se to celkem dařilo. A zda ukotví zpátky v Oslu a vrátí se k policií? Na obzoru jsou i dvě ženy, které se kolem něj motaly i dříve. Dveře na další díl má stále otevřený a pokud vyjde, tak si ho ráda přečtu.

Nestorkea
27.06.2023 4 z 5

Rozhodně musím říct, že tenhle díl byl lepší než minulý. Ale... K toxoplazmoze jako takové se vyjádřím jen tak, že to bylo dost sci-fi. Celkově se kniha četla moc dobře, jen třetí čtvrtina mi přišla zbytečná, takové jakési nucené natahování. Líbilo se mi připomenutí zásadních situací v životě Harryho z předchozího dílu. A doufám, že už nad tím chlastem konečně vyhraje.

marieke
26.06.2023 5 z 5

Nesbo opět v plné formě. Měla jsem trochu obavy jaký příběh bude, když Harrymu už skoro nikdo nezbyl, ale nebyla jsem zklamaná. Opět šokující až nechutné zločiny a napětí do poslední stránky, autor si s čtenáři pěkně hraje až do úplného konce. Doufám, že bude další.

intelektuálka
26.06.2023 4 z 5

Na setkání s Harrym se vždy těším.... a jsem zvědavá, zda si uchová svůj morální kredit ....

.... Díval se jako zpráskaný pes, kterého smečka vyhnala ze svého středu ....

Kdepak, Harry se umí zaktivovat, jakmile jde o bezpráví .... a dokáže nastolit metodu přiměřené konzumace ....

Nesbo rozhodně píše zajímavě, i když zde jsou úseky poměrně morbidní ....

Životem otlučený Harry, plný jizev a bolestných vzpomínek .... ale podstata člověka a spravedlnosti v něm zůstává ....

A tuším. že se neloučí - byla by to škoda... má tu spoustu příznivců ....

rumova_kulicka
26.06.2023 4 z 5

Abych pravdu řekla, začátkem jsem se musela doslova prokousat, první půlka se mi docela táhla a říkala jsem si, co to jako má být? Ale v té druhé se to zase rozjelo a byl to starý dobrý Harry a konec, ten to zachránil. Pěkně si s námi autor pohrál. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

Warty
25.06.2023 5 z 5

Jako vždy dobře napsaná detektivka. Harry opět nezklamal. Zápletka skvělá, napínavé až do konce.

Grohlinka
25.06.2023 4 z 5

Nostalgie.

,,Máš radost, že tě někdo miluje natolik, že je ochotný kvůli tobě umřít? Nicméně věz, že já tě miluju ještě víc. Měl jsem totiž v úmyslu zemřít, ale kvůli tobě jsem se rozhodl žít a troufám si tvrdit, že to je větší oběť

aljoska83
24.06.2023 5 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak jsem neodložila, dokud jsem nedočetla. Skvělé jako vždy. Snad se brzy dočkáme dalšího Harryho.

alca-212
24.06.2023 4 z 5

Upřímně - myslela jsem si, že minulým dílem série s Harrym končí. Zhruba celou první půlku Zatmění jsem si říkala, jestli by nebylo bývalo lepší, kdyby opravdu skončila... Připadalo mi to celé bez šťávy nebo jak my tady u nás říkáme - bez břinku... Druhá půlka knihy to trochu spravila, takže ty čtyři hvězdy dám.
Na Harryho jsem ale nezanevřela :-). Dočtu díly, ke kterým jsem se zatím nedostala, a určitě sáhnu i po případném dalším.

pavel9410
24.06.2023 5 z 5

Nadhera. Ty vlny napeti a vedomi, ze to jeste nemuze by konec, kdyz jsem teprve v 80% Harry, nenech se ukolebat, to neni ten pravy!
Uzil jsem si to.

esterkucerova
22.06.2023 5 z 5

Nesbo ani po třinácté nezklamal. Zajímavá zápletka, uvěřitelné postavy a napínavý děj.
Prolínání vícero příběhů, které mi ze začátku nedávalo moc smysl zapadlo nakonec perfektně a samozřejmě jsem vraha ani po třinácté neuhodla.
Zaseto na další díl máme, tak snad brzy, Harry. :-)

wooloong
21.06.2023 4 z 5

O růžových slimácích z Mount Kaputar jsem neměla do té doby ani potuchy. Nesbo umí napsat poutavou detektivku a pěkně si pohrát se čtenářem, ale Nůž se mi líbil o malinko víc.

Pavlína2019
21.06.2023 5 z 5

Jednoznačně výborná kniha!
Možná už zde byla veškerá chvála popsána, takže já se pouze připojuji a rozhodně doporučuji!

PetK
21.06.2023 4 z 5

Jednoduše - když pominete pravděpodobnost, pořád je to po čertech dobrá detektivka. A já to mileráda udělám. Audio Davida Matáska, na kterého už jsem si u HH taky ochotně navykla, jako bonus.