Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3706 3706

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

Janevl
22.05.2024 5 z 5

Úžasná knížka,moc hezky psaná, čtiva i když se jedná o smutné období naší historie.

Ivetaa
18.05.2024 5 z 5

Krásný román o hrozné době, kterou bych nechtěla zažít.

CtenarkaMina
07.05.2024 5 z 5

Knihy od pani Kornerove jsou srdcovka. Vsechny. Doporucuji precist.

MarceD.
06.05.2024 5 z 5

To bylo krásné, sice smutné, ale fakt krásné čtení. Popis neutěšeného života v poválečných letech a v době po převratu, a přesto obsahující tolik optimismu a naděje....

Rejpalova-ségra
30.04.2024 5 z 5

Čekala jsem, že zde bude více rozpracovaná linie volyňských Čechů, o které nevím téměř nic. Škoda. Ke knížce už se asi nikdy nevrátím - nebylo tam nic, co by mě niterněji zaujalo. Šlo jen o poutavě psaný příběh, který hodnotím pozitivně.

marketa.ul
29.04.2024 4 z 5

Anna je dívka, ze které se v průběhu děje stává opravdu silná žena. Kdyby ale kniha měla třeba o 50 stránek více, myslím, že by to jen a jen pomohlo. Takhle mi vše přišlo řešené povrchově. I přesto se mi příběh líbil.
Autorka píše čtivě, určitě se pustím i do dalších jejich knih.

Silvisek
26.04.2024 5 z 5

Zajimava kniha. Byla napinava a silny pribeh.

Dajine
18.04.2024 5 z 5

Opravdu strhující, úžasný příběh o velké vůli.

knihomol1985
15.04.2024 5 z 5

Za mě tatím TOP kniha co jsem v tomto roce 2024 četl. Příběh fascinující, dech beroucí a smutný ... Nesouhlasím s komentáři o přílišného ,,sexu,, v tomto bylo vše ok ... Knihu četla i babička a pochválila ji - kdyby něco nesedělo, tak si myslím, že ve 91 letech co má, by to řekla ... Knihu doporučuji ...

kadeřávek
12.04.2024 1 z 5

Nemastné, neslané. Příběh je vlastně strašně hloupý. V podstatě jde o červenou knihovnu, která se tváří jako vážnější dílo, vzhledem k době, do jaké je děj umístěn.

veronika6Y4R
10.04.2024 3 z 5

Heřmánkové údolí, za mě dobré. Většinu knih čtu jedním dechem a zde tomu nebylo jinak. Je to poválečná doba, byla těžká a pokud si chtěl někdo zachovat rovnou páteř musel být silný, stejně jako hrdinka románu. Od autorky jsem následně četla knihu Hlas Kukačky, není rozdíl ve stylu psaní, ale v tématu. Obě knihy jsou založeny na ženských hrdinkách, ale zatím nemám potřebu se ke knize vracet.

DominaCZ
06.04.2024 1 z 5

Síla? Kde, v čem?? V neustálém roztahování noh?? Čekat jedno děcko za druhým z vás fakt hrdinku nedělá. Čili opět glorifikování zcela zbytečný postavy. Dělala to, co jediný ty národy umí no. Nic co by se mělo následovat.

Hedvikasm
30.03.2024 5 z 5

Podle mě právem opěvovaná kniha, strhující poválečný příběh tématy blízký mému srdci. Syrově popsáno, netřeba příkras, prostě jak to bylo a plynulo. Za mě TOP kniha od autorky, zanechala stopy a lehkou pachuť.

ivetka859
30.03.2024 4 z 5

Všemi opěvovaný a chválený román o životě v pohraničí po 2.světové válce a na úpatí nástupu komunistů. O Ukrajince, který tu našla novou životní příležitost, a pak se o ní rvala zuby nehty.
Mě třeba hodně oslovila její bojovnost a zvládání mateřství. A myslím, že proto má kniha takový úspěch - těch oblastí je tam nespočet a každý si může najít jiné téma, které řeší, které se ho dotkne.
Myslím, že zpětně to budu vnímat jako další knížku, v níž se kazilo, co se dalo. Ale brzy po přečtení to vnímám jako velmi dobře napsaný a velmi čtivý počin, který se mě dotkl a i mi něco dal. (Nicméně na takové haló to prostě není.)

likaf
30.03.2024 5 z 5

Moc pěkně napsané. Popsaná krušná léta za vlády komoušů. Doporučuji.

jarom
19.03.2024 1 z 5

Zklamaní... plytké, červená knihovna.

PavlaTr
17.03.2024 5 z 5

Pěkný příběh silné ženy.
Knihu by si měli přečíst všichni stěžovatelé dnešní konzumní společnosti, kteří mají pořád málo a jsou věčně nespokojení. ....takhle se žilo ještě docela nedávno !!

666Jitka
14.03.2024 4 z 5

Kniha převážně z poválečného období a 50.let vykreslující nelehký úděl a tvrdý život jedné velice pracovité, statečné a silné ženy, která se se svým těžkým osudem postupně vypořádává po svém, aniž by po všem, co jí život přichystal, žehrala na své trápení a zanevřela na lidi. Na pozadí vyprávění o Anně, malé a drobné ženě s obrovským odhodláním čelit všem výzvám života, ať už jsou jakékoliv, jsou velmi pěkně vylíčeny politováníhodné poměry v tehdejším Československu.

čtenářka76
13.03.2024 5 z 5

Knihu jsem dostala od své kamarádky a moc ji děkuji. Knihy z poválečného období mám moc ráda, ještě když jsou napsány optimisticky. Aničku jsem obdivovala a fandila. Moc pěkná kniha, kterou doporučuji a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně. Ráda se ke čtení vrátím.

Potolu
12.03.2024 5 z 5

Moc ráda tyto příběhy z minulosti čtu. Nejsou ničím přikrášlené a jak život šel, tak šel. Jsou prostě jednoduché a přitom tak silné...