Hledání Olivera Phillipse

Hledání Olivera Phillipse https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507735/mid_hledani-olivera-phillipse-gjf-507735.jpg 4 2 4

originální psychologická alegorie je knižním debutem české autorky

Vydáno: , Malvern

Hledání Olivera Phillipse , 2022

poselpulnoci
06.03.2023 4 z 5

Hledání Olivera Phillipse je nejen odvážnou prvotinou, ale i prózou výrazně nedějovou, fragmentární, hraničící takřka s literaturou experimentální. Ostatně není divu k autorčiným oblíbeným autorům prý patří Georges Perec, Jorge Luis Borges nebo Raymond Queneau. A stejně jako díla těchto spisovatelů ani literární debut Anny Dorňákové není knihou po každého. Bez takových textů by ovšem literatura nebyla zdaleka tak fascinujícím světem a svět ochuzený o podobnou literaturu by byl podstatně fádnějším místem k životu.

Šántý
07.02.2023

janino66, škoda, že jste ve 2 větách prozradila pointu. V zájmu dalších čtenářů, mohla byste komentář upravit, nebo aspoň upozornit na spoiler? Knihu jsem nečetla (a teď nevím, jestli se mi chce), ale jak jsem pochopila z recenze, toto člověk během čtení NEMÁ vědět. Děkuji.

uzivatel6780
04.02.2023 5 z 5

Na debut skvěle napsané, jen tak dál.

janina66
03.01.2023 3 z 5

Jedná se o kratičký knižní debut autorky.
Celkem náročné čtení. Na začátku autorka píše o snu Olivera. Ale na konci knihy se jedná o rozpadu nefunkčního manželství.

Autorovy knížky

2022  80%Hledání Olivera Phillipse