Kouzlo

Kouzlo https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335250/bmid_kouzlo-Asn-335250.jpg 4 37 37

Bílá večeře je milostnou básní opěvující přátelství, radost, eleganci a krásné památky Paříže. Je to nezapomenutelná noc, kdy se lidé oblečení výhradně v bílém sejdou, aby spolu povečeřeli na do poslední chvíle utajovaném místě. Jean-Phillip Dumas, který se setkání účastní každý rok, nyní pozval tři pečlivě vybrané páry, aby s ním sdíleli kouzlo sounáležitosti. Sedm prolínajících se příběhů, sedm lidí, kterým Paříž změní život a otevře je novým přátelstvím a – samozřejmě – lásce.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Magic

Zlatinka.Emilly
17.03.2024 4 z 5

Zajímavý příběh o běžných životech tří párů, které byly pozvány na Bílou večeři. Úvod a závěr knihy s touto neobvyklou tradicí mě přenáší do Paříže, do toho nádherného města a já vidím těch 2x8 tisíc lidé v bílém jak zasedají u společné večeře. A vidím se tam mezi nimi, bohužel jsem nebyla pozvána a takoví se tam nikdy nevtírali, takže zůstává jen u fantazie. To mě asi na té knize zaujalo nejvíc, myšlenka na Bílou večeři.

Fcelicka_maja
18.05.2020 1 z 5

Uff... mno, za každou cenu snobské dílo působí až úsměvně. Jednoduchoučké postavy, námět celkem pěkný. Většina autorů si dává záležet na detailním popisu míst, kde jejich postavy žijí, nebo kam cestují. Z jistých důvodů. Zde výčet luxusních obchodů následuje výčet luxusních míst. A to je asi všechno. Nepříliš květnatý jazyk a stále dokola se opakující věty nehodnotím. Dílo pro mě postrádá hodnotu.

VasnivaCtenarka
24.03.2020 3 z 5

Není to první kniha, kterou jsem od Danielle Steel četla, ale je to první kniha, která mne neuspokojila. Je to poprvé, co mi přišel příběh velmi suchý. Nevím, jestli je to tím, že D. S. chrlí jednu knihou za druhou, ale přišlo mi to prostě takové…. ušité rychlou jehlou.

Přestože všechny tyto postavy vybízí k velmi hezkému a romantickému příběhu, něco mi v této knize chybělo. Zpočátku mi přišla kniha poněkud vleklá. Když se to už trošku rozjelo, měla jsem pocit, že se v knize stále dokola řeší totéž. Je to z toho důvodu, že se všichni hrdinové znali. To znamená, že když se něco stalo např. mezi Jeanem-Philippem a Valerií, vše jste si s nimi prožili 2x. Poprvé když se to stalo, podruhé když to všechno bylo zopakováno v rozhovoru mezi Jeanem-Philippem a jeho kamarádkou Chantal. Přišlo mi to jako “nahánění počtu stran navíc”. Mnohdy mi dialogy mezi přáteli přišly spíše zbytečné než konstruktivní s ohledem na děj příběhu.

Od Danielle Steelové jsem četla již více knih, ale tahle nepatří mezi to nejlepší, co spisovatelka napsala. Myslím, že v jejím portfoliu příběhů by se našly určitě lepší knihy.

Hrozienko
28.01.2020

Mam rada Steelovu. Ma obrovsky rozhlad a zda sa, ze je scestovana. Nevaha sa so svojimi dojmami cez pribeh podelit s citatelim a tym ho vtiahnut do deja. Velmi prijemne oddychove rychle citanie.

Pralinka1910
30.12.2019 2 z 5

Nekomplikovany, růžový a povrchní příběh. Opakovane se zdůrazňuje, jak se tři dospělé děti Chantal osamostatnily a odešly za vlastním životem do světa. Pravděpodobně by kniha mohla oslovit čtenářky s podobným osudem.

KáťaM.
04.08.2019 4 z 5

V Kouzlu jsem našla vše, co od románu očekávám. Krásní hlavní hrdinové, kteří mají úžasná zaměstnání a hezké rodinky. Od prvních stránek tušíme, jak to celé dopadne, ale Steel prostě umí. Dokáže nás do toho svého příběhu vtáhnout. Knížka nenese nijaké zvláštní poselství, nepochybuji, že během pár měsíců zapomenu nejen postavy, ale i děj. Přesto ji ale hodnotím pozitivně. Přinesla mi v daný moment super čtenářský zážitek a já si to přenesení do toho dokonalého románového světa moc užila, více případně popisuji v recenzi.

dee7
31.05.2019 5 z 5

Tak jsem si musela na tu "Ocelovou" Danielu poopravit názor. Knížka se mi totiž moc líbila!
Na začátku příběhu sledujeme horečné přípravy na Bílou večeři ( akorát to holka přepískla s počtem lidí - 7.000 fakt? :-) autorka nám představuje hlavní aktéry příběhu a začíná splétat nitky jejich osudů.. V příběhu nechybí nevěra, dlouhé odloučení partnerů, a v neposlední řadě láska, která nezná hranic.. :)
Je to trochu sladké, tušíte jak to dopadne, ale.. odpočinete si :)
Pěkné, doporučuji!

clarissa32
08.01.2019 4 z 5

veľmi zaujímavá, krásna kniha..pre milovníčky románov ako stvorená :D

kika 13
16.11.2018 4 z 5

Nečekala jsem,že by mě mohl takový kousek zklamat.A také že ne.

hela777
20.12.2017 2 z 5

Tahle měla opravdu své osobité kouzlo!
Mám ráda tuhle autorku, každá její kniha je jinak okořeněná.

radus
07.11.2017 3 z 5

Steelovou mám rada, píše moc hezky, tahle knížka byla oddechová s nekomplikovaným dějem. Akorát si nedokážu predstavit jak sedm tisíc lidí večeří někde ve Francii na náměstí, i když svoje "kouzlo" to mělo.

Meryl555
19.09.2017

Kniha se mi líbila - oddychovka i s dějem.

starenapanena
28.07.2017 1 z 5

Nevím proč,ale kniha se mi zdála nudná.Zklamala mě.

alnahu
16.07.2017 3 z 5

Příběh - takzvané Bílá večeře ,při které se schází významní hosté v bílém , která se odehrává každý rok v Paříži. Kniha se četla dobře.

ina77
21.05.2017 5 z 5

Perfektní čtení jako vždy.Myslím,že všechny knihy od této autorky nemají chybu.Každá je z jiného prostředí a každá je moc zajímavá.

láska dekadence Paříž romantika

Danielle Steel