Můj rok 1963

Můj rok 1963 https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508453/bmid_muj-rok-1963-OjC-508453.jpg 3 1 1

Vítejte v roce, kdy zabili Johna Kennedyho a nálada v ČSR se začala měnit. Rok 1963 byl plný velkých událostí i nenápadných změn. Pro Američany se stal rokem, kdy byl spáchán atentát na Kennedyho, pro Angličany rokem „velké vlakové loupeže“ a pro Němce rokem, kdy odešel do penze kancléř Adenauer. V Československu je ve vzduchu cítit předjaří. Na Barrandově se točí Limonádový Joe, před Semaforem stojí dlouhé fronty, vycházejí knížky, které si lidé navzájem trhají z rukou. Vraťte se do tohoto turbulentního období dějin – je opravdu na co vzpomínat.... celý text

Bedřich63
předevčírem 3 z 5

Projekt nakladatelství BizBooks by mohl být velice zajímavý. Ale asi to není tak úplně pravda. Trochu jsem se podíval na hodnocení čtenářů jiných knih z řady Můj rok .... A mám z toho pocit, že tyto knihy skoro nikdo nečte, zde na DK je minimum komentářů k nim. A ty komentáře, které jsem četl zrovna nevypovídají o tom, že by čtenáři byli kvalitou textů a témat oslněni.
Můj dojem z této knihy je také docela rozporuplný. Pro připomenutí některých událostí, které hýbaly světem v roce 1963, je tento výběr dobrý. Ale určitě nezahrnuje všechny důležité události a výběr témat mi příliš nesedl.
Takže za mě 3*. Pokud bych si chtěl přečíst ještě nějaký další rok z této řady, tak asi až za delší čas.

rok 1963

Alena Breuerová