Jako sama smrt

Jako sama smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500470/bmid_jako-sama-smrt-tZP-500470.jpg 4 143 143

Nathaniel Darnsworn série

UPRCHLÍCI. LOVCI. VRAZI. KAŽDÝ MÁ SVÉ TAJEMSTVÍ… V Karachu si na spravedlnost moc nepotrpí. Ani na prosté stínání odsouzenců. Zato lámání kolem, narážení na kůl a čtvrcení jsou na denním pořádku. Útěk z vězení je v takovém případě pro vás a vaše kumpány jasná výhra. Problém ovšem nastane, když jediná cesta ke svobodě vede přes Galderské hory. Právě tady totiž žijí krvelační domorodci, kteří touží položit vaše ještě kouřící vnitřnosti na oltář svých bohů. Každý z vás má navíc nějaké ošklivé tajemství, i vy. A Gothrid, tyran karažský, po vaší stopě vyslal smečku těch nejkrutějších hrdlořezů, šílenců a zvrhlíků, kteří se nezastaví před ničím. A navíc si to pořádně vychutnají. A jako by to nestačilo, máte v patách ještě někoho. Někoho, kdo vás sleduje ze stínů. Někoho, kdo ví víc, než by měl. Někoho, kdo dokáže víc, než by měl. Někoho, kdo ví o tajemstvích všechno.... celý text

chomic_pisek
03.06.2023 4 z 5

Žádná epická fantasy, složitý svět a mraky postav, ve kterých se člověk ztrácí. Komorní road-trip akce. Uprchlí vězni, jeden "lepší" než druhej, Lovec v jejich patách a za ním cválá hodně úchylná banda, za kterou zůstává jen krev a popel. Komu z nich fandit? A může se tam objevit ještě někdo horší?
Moc mě to bavilo, ale přece jen mi tam něco chybělo, abych si úplně sedl na zadek. Kdyby to šlo, tak 4,5*.

eduard0449
03.06.2023 3 z 5

Recenze knihy

+ solidní příběh
+ dobré plot twisty
+ zajímavé prostředí
+ spád

- Příliš přirovnání. V každé druhé větě jako. Někdy tak over, že ztrácí smysl (Běžela, jako když letí na křídlech, která jí nesou jako plachty plachetnice.)
- Přetažená manýra v pojmenování osob díky čemuž jsem se ztrácel v tom, kdo je kdo. ( Jedna osoba má min. 4 pojmenování: ( Osryk, zrzavý, ten s bradaticí, vrah )
- Několikrát se mi stalo, že např. popis místa, který byl na 5 vět, ve mně vyvolal představu, kterou poslední věta zbořila a musel jsem si to představit znova: Na rozlehlé planině, kam až oko dohlédlo, nebylo nic než suchá tráva. Zrak se mu zastavil na osamělém stromu uprostřed horizontu. Nebo nějak tak podobně.
- Nedotažená pointa. Sice asi dobrý nápad, ale tak zamotané, že jsem to na první přečtení nepobral. A znovu už se mi to číst nechtělo a připadlo mi to trochu jako haluz. To jako měl původně v plánu, tahat sebou 30 hlav v pytli na zádech???

Ale já bych to samozřejmě líp nenapsal, nicméně jeden korektor, jak vidno, je málo.

renefer
29.05.2023 4 z 5

No tak to bylo minimálně zajímavé. Vždycky, když děj začal sklouzávat ke standardnímu klišé, nakopl to Hoza novou dávkou akce nebo brutální scény. Škoda jen, že překvapení na konec se nekonalo, autor příliš napověděl.

Derishi
16.05.2023 5 z 5

Tohle prostě musím pochválit i písemně!
Milé překvapení, jakého prastarého domorodci uctívají, zahřálo u srdíčka...
Ale hlavně, autor jede především příběh, nezaobírá se složitostmi fantasy světa, věci sou a mně to vyhovuje. Tím že je partička na útěku se furt něco děje, něco se sere, občas postavy překvapí.
Poslechla sem jako audio a su maximálně spokojená.

John6900
02.05.2023 4 z 5

Braková temná fantasy, plná krvavé akce a místy teda hodně brutální. Co víc si od tohohle stylu knih přát. Těším se na další díla...

nero 13
17.03.2023 5 z 5

Zajímavá smrtící jízda, krev tu vlastně cáká od první až po poslední stránku, beru to jako takovou odpočinkovou brakovou literaturu, ale i tento druh literatury se dá napsat dobře nebo špatně, a pan Jakub Hoza to napsal dobře, asi díky jeho temnější fantazii.
Můj nejoblíbenější žánr je historie kde o násilí a krev není nouze, takže mám vytrénovaný žaludek, a tak mi popis násilí a trochu těch vypadlejch střev z břicha nevadí, bylo mi jemně nevolno jenom u popisu nekrofilie, jinak závěr mně nepřekvapil protože se mi můj tip ohledně děje i osob potvrdil.

Dragonian
11.03.2023 2 z 5

Temnější fantasy příběh s velmi dobrou akcí. Nalákalo mě, jak je to brutal a krvave. Nic závrátného v tomhle směru, asi jsem vytrénovaný.
Ale konec, ten konec stojí za to.

orson
01.03.2023 5 z 5

Četlo se jedním dechem. Mělo to pěkný spád, dobrý nápad a slušnou akci. Hlavně ty drobné zvraty a příběhy jednotlivých postav jsou dobře vymyšlené a ten závěr rozhodně nezklamal! Tohoto autora budu sledovat.

NemmamSlov
16.02.2023 5 z 5

"Ranní vysráni nečisté duchy z těla vyhání.. Tak, jak zaslouží, prdelí rovnou ven!"

Výborný príbeh. Dlho som sa tak nebavil. Väzni utekajúci zo svojho väzenia, no netušia, že sú len návnadou v úplne inej hre, medzi korisťou a lovcom. Vývrženec bol boží, dlho som sa s tak dobrý a skazeným záporákom nestretol. Väzni sú tiež dobrým spestrením knihy. Autor nám postupne servíruje príbehy jednotlivcov a dokonca sa nám autor snaží nahovoriť, že sú nevinný, hlavne príbeh Isi ma prekvapil. Kniha je podobná Abercrombiho Prvého zákona, tak tiež sa autor s čitatelom hrá. Odporúčam fanúšikom temných fantasy. Určite si vyhľadám ďaľšie knihy Jakuba Honzu.

Local_Bunny
06.02.2023 4 z 5

Jako sama smrt mi přinesla snad všechno, co od knihy potřebuju. Super příběh plný akce, velmi komplexní postavy, rozvinuté backstory a pořádnou dávku zvratů. Autor začíná zvolna, ale postupně kniha nabírá tempo, přidává na důrazu a temnotě.
Velmi jsem si oblíbila postavu Kranmera a Stefana. Ostatní nebyli vůbec špatní, ale nesedli mi tolik, i když mě hrozně bavily jejich životní příběhy. Jednu výtku bych nicméně k postavám měla a to fakt, že jsem měla problém se v nich vyznat. Nejsou zde vyloženě kapitoly, takže někdy byl problém se zorientovat, či pohled zrovna pozorujeme. Skvělý byl také Lovec a Stopař. Žen tady moc není, ale chválím, že je autor vykreslil jako nebojácné a nikoli jako princezny, které potřebuji zachránit.
Samotný nápad Zplozenců z Pekla se mi velmi zamlouval, ale jejich výsledná forma mě bohužel spíš zklamala. Je to samý štěk a žádné kousnutí. Celkově postavy, které byly vykreslovány většinu knihy jako neporazitelné, nějak nedostaly prostor se předvést, což mě mrzí.
I když jsem ohledně konce měla svá podezření, finále mě velmi překvapilo a zase takovou pecku jsem nečekala. Jedna dobrá rada zní, ať si během čtení neděláte vazby na postavy
Příběh to nebyl dokonalý, pár technických chyb tady bylo, ale čtení to bylo vážně fajn a já si ho užila.
za knihu děkuji @megaknihy_cz #spoluprace

Bishamonten
04.02.2023 4 z 5

Dostal som presne to, čo som očakával. Brutálnu (v tomto smere boli moje očakávania prekonané) a priamočiaru akciu, kde zápletka hrá len druhé husle. Dôležité je len utiecť a prežiť.
Jediný problém som mal len s mierne chaotickým začiatkom, kde nebolo celkom jasné, kto je kto. Čitateľ sa zoznamoval s postavami a ich temnými minulosťami postupne v priebehu celého deja.

Hotovson
03.02.2023 5 z 5

Masakr!!! Brutální řežničina a totální rubačka. Naprosto geniální a dost zvrácený, plný nechutností, potoků krve a vyhřezlejch střev. Přesto musim říct, že jsem se při čtení bavil od začátku do konce. Z obyčejný naháněčky bandy trestanců, z nichž každej má svoje tajemství, se stala šílená řežba a boj o život s překvapivym vyvrcholením. Kdo tu je vlastně ta hlavní postava a kdo je ve skutečnosti klaďas a kdo záporák??? Jedno překvápko za druhym, fakt paráda!!!

Jdu do dalších knih od Jakuba Hozy, jestli takhle píše všechno, tak zábava je zaručena!

Frizer
18.12.2022 3 z 5

Prijemna "dark fantasy" jednohubka. Mozna trochu moc osekana. Kniha ma az takovy "povidkovy" charakter. Zadne budovani sveta, nebo postav..proste "nezastavujem, mame zpozdeni." Na mistni fantasy, je to velice dobre...kam se hrabe vetsina mistnich autoru, az jsem chvili premyslel o lepsim hodnoceni. Ale nemuzu. Je fajn se inspirovat ostatnimi autory, Lovecraft, Abercrombie a par dalsich, o to nic. Opsat ale hlavniho antagonistu a temer DOSLOVA nektere sceny z Berserka, to je dost wtf...vetsina ctenaru si toho nevsimne, pro me to ale znaci trochu moc " napomahani si" s pribehem.

odrazsvetla
17.12.2022 5 z 5

Pre mňa zatiaľ najlepšia kniha od tohto autora

Maraiser
07.12.2022

Nedočteno, vůbec mne to nechytlo. Nebudu to tedy ani hodnotit.

M.C.SMITH
25.11.2022 5 z 5

Tohle byla snad ta nejkrvavější kniha, jakou jsem četla a musím říci, že byla parádní.
Všechno bylo skvěle promyšlené a dobře napsané.
Hned jsem si oblíbila lovce a když jsem se na konci dozvěděla, kdo jím ve skutečnosti je, padla mi brada a dokonce jsem se i lehce zaradovala.
Kniha byla skvělá a bavila mne.
Kdo má rád trochu krvavější čtení, tak proto toho je tato kniha to pravé.

witko
20.11.2022 4 z 5

Tak tohle byla teda jízda! Krev pomalu tekla i z knížky samotné.

palec
15.11.2022 4 z 5

O malinko slabší než předchozí dvě knihy, ale pořád velmi dobrá zábava.

tonysojka
04.11.2022 4 z 5

Temný, špinavý a krvavý brak, který ocení fanoušci tohoto žánru.Nebýt vystříbření a zakončení na posledních stránkách,hodnotil bych méně.Osobně bych uvítal více nadsázky a humoru jako například v knihách Ambercrombieho nebo Eamese.
Ale jinak dobrý.

Archie
02.11.2022 3 z 5

Ale jo, tohle me vcelku bavilo. Bohuzel jsem cteni musel hodne kouskovat, coz uskodilo zazitku. Jednoduche provedeni - parta dezolátů na uteku, v patach jeste horsi parta uchylů, trocha Lovecrafta, spousta nasili (i sexualniho) a zabavne vystavene, postavicky. Posledni stranka tomu dala štempl.