Jako sama smrt

Jako sama smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500470/bmid_jako-sama-smrt-tZP-500470.jpg 4 143 143

Nathaniel Darnsworn série

UPRCHLÍCI. LOVCI. VRAZI. KAŽDÝ MÁ SVÉ TAJEMSTVÍ… V Karachu si na spravedlnost moc nepotrpí. Ani na prosté stínání odsouzenců. Zato lámání kolem, narážení na kůl a čtvrcení jsou na denním pořádku. Útěk z vězení je v takovém případě pro vás a vaše kumpány jasná výhra. Problém ovšem nastane, když jediná cesta ke svobodě vede přes Galderské hory. Právě tady totiž žijí krvelační domorodci, kteří touží položit vaše ještě kouřící vnitřnosti na oltář svých bohů. Každý z vás má navíc nějaké ošklivé tajemství, i vy. A Gothrid, tyran karažský, po vaší stopě vyslal smečku těch nejkrutějších hrdlořezů, šílenců a zvrhlíků, kteří se nezastaví před ničím. A navíc si to pořádně vychutnají. A jako by to nestačilo, máte v patách ještě někoho. Někoho, kdo vás sleduje ze stínů. Někoho, kdo ví víc, než by měl. Někoho, kdo dokáže víc, než by měl. Někoho, kdo ví o tajemstvích všechno.... celý text

Jaruš7
01.11.2022 4 z 5

Zase dobrá drsňárna.
Je to jako nauka o boji z blízka, proti všemu svinstvu fantazie světa.
Zručnost ovládnout svou ochranu či útok je mistrovský bonus.
Boccaccio ve stylu krutosti. ( Po strastiplné cestě a v patách děs, mají osobní příběhy moc si v mysli uvědomit, jaký svrab je pohlcuje.)
Čtivé, jako vše od autora - specialistu tohoto žánru.

Merlin_CZ
24.10.2022 4 z 5

Výborně napsané postavy člověka vtáhnou a prostě nepustí, dokud to nedočte. :) a konec - ten je taková ta třešnička na dortu, úplně jsem ho nečekal ale paráda.

Míša1980
12.10.2022 5 z 5

Občas mám chuť napsat místo komentáře poděkování autorovi. Tentokrát se možná neudržím a vážně ho sem napíšu. Kniha vás chytí první větou a nepustí, dokud nepřečtete poslední. Dostanete přesně to, co přebal slibuje. Zápletka není nikterak složitá, ale tvoří dokonalou kulisu postav, a v jejím rámci vás čeká spousta drobných a nečekaných odhalení. Ačkoliv autor postavami nešetří, není problém je od sebe odlišit a každá má svoje malé tajemství. Příběh je veden k předpokládanému konci a přesto je posledních pár stran knihy vskutku nečekanou třešničkou na dortu.
PS: Knihu jsem přečetla na základě doporučení v Pevnosti a byla to moje první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední.
PPS: Jedinou výtku bych měla (abych nepřechválila) - postava Lothara se jednu chvíli začala jevit zajímavě a pak tak nějak vyšuměla, což mě trošičku mrzelo. Ale asi za to může moje momentální přesycenost tímto jménem z jiných zdrojů, jinak bych si toho možná vůbec nevšimla :)

KájaKoxík
10.10.2022 5 z 5

Jo, tak tohle mne fakt bavilo. Jelikož je toto pro mne autorova první kniha nemám s čím srovnávat, ale ani to neovlivnilo moje očekávání.
Musím uznat, že obálka je povedená, ale anotace obsahu na zadní straně mne vyloženě dostala. Právě díky ní, jsem se nemohla knihy dočkat.

Hodnotím 5 z 5.
Postavit vedle sebe Vyvržence z pekla a uprchlé vězně je super nápad. Je jasné, že ani jedni nebudou těmi kladnými hrdiny, ale přesto při čtení fandíte uprchlíkům. Nicméně jejich příběhy jsou plné krve, nevinných obětí a sem tam nějaké zvrácenosti. Nakonec některým smrt dokonce přejete. Tyto scény nejsou popisovány do takových detailů a je spíše na čtenáři, jak si dokreslí celou situaci. Přesto bych knihu doporučila až do 15 let.
Jak už zmiňuje biki, nečekejte žádný happy end. Závěrečný wau efekt se díky třetímu hráči na scéně rozhodně dostaví.

biki
09.10.2022 5 z 5

Po velmi dobrých zkušenostech se dvěma předchozími knihami autora (Do pekla a zpět, Projít ohněm) jsem se nechala nalákat. Fuj tajbl, ale takový brutální masakr jsem fakt nečekala, kniha rozhodně není pro slabé povahy. Jakmile se člověk seznámí s hlavními postavami, je jasné, že žádný happy end se konat nebude, prostě žádná z nich na něj nemá nárok. A přes to všechno je to naprosto fascinující čtení, od něhož se nelze odtrhnout.

trudoš
26.09.2022 4 z 5

Oproti předchozím knihám Jakub Hoza výrazně zjednodušil zápletku, což je za mě jedině ku prospěchu věci. Takový Hodný, zlý a úplnej sráč, v duchu tvorby Quentina Tarantina přičemž v závěru přijde ke slovu i starý dobrý H. P. Lovecraft. Absence jakékoliv nadsázky pak z téhle krvavé akční jízdy dělá adrenalinový zážitek, hodný Texaského masakru motorovou pilou. Zapomeňte na hrdiny bojující za čest a slávu, chránící slabé a utlačované. Tentokrát vás čeká panoptikum té nejhorší lidské lůzy, všemi prostředky bojující o přežití. Dvě stě šedesát stran tísnivé atmosféry, kdy jsou vypečení (anti)hrdinové pod neustálým tlakem blížícího se skonu.
Jedinou výtkou z mé strany je autorova zbytečná potřeba navázat postavou lovce hlav Nathaniela Darnsworna na předchozí tituly Theatre Macabre a Okovy osudu, se kterými má tenhle román společného asi tolik, co penicilín s kapavkou. Jinak bezkonkurenčně nejšpinavější fantasy, nemající v současnosti na trhu konkurenci. Příběh stejně temný, jako sama smrt.