Popraviště

Popraviště
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5043/popraviste-5043.jpg 4 77 77

Jednoho mrazivého dne v prosinci se ztratilo další dítě: třiáctiletá Alison Carterová z vesice na samotě Derbyshire. Pro mladého Georgea Bennetta, nově jmenovaného inspektora, je to začátek jeho nejdrásavějšího případu: vražda bez těla, vyšetřování plné slepých uliček a uzavřených tváří, výsledek, který odeznívá roky. O desítky let později konečně vyprávěl svůj příběh Catherině Heathcoteové, ale právě když se má její kniha vydat, snaží se Bennet záhadně stáhnout zpět. Má nové informace, které odmítá prozradit, informace, které ohrožují základy jeho existence. Catherine je nucená znovu zkoumat minulost s výsledky, které obrátí svět naruby. Napínavý psychologický dobrodružný thriller, který zkoumá, odhaluje a narušuje hranice mezi skutečností a iluzí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

A Place Of Execution , 1999

kalache
22.12.2023 4 z 5

...trochu to připomíná knihu "Fuente ovejuna" od Lope de Vegy,což?...

Dorotka201
11.08.2022 5 z 5

Prostě - skvělý příběh...

janina66
03.05.2020 5 z 5

DOKONALÉ. Od začátku až do úplného konce velmi napínavé. Velice čtivé. Příběh dvou sympaťáků George a Tommyho, policistů, pátrajících po zmizelé holčicce Alison. Moc povedené.

konicekbily
18.04.2018 4 z 5

Je to psáno přesně tím stylem, který byl uplatňován při psaní detektivek ve druhé polovině minulého století v anglickém prostředí. Děj se mnohdy vleče, historky se opakují, dosud známé postupy se neustále memorují. Zápletka také není nejnovější, ale celkový dojem je u mne lehce nadprůměrný.

kaja77
14.04.2017 3 z 5

Nebudu lhát. Během čtení této knihy jsem zažila zaujeti, nudu, přeskakování odstavců, stran, prolistovani kapitol. Celkově bych asi kámošce ke čtení nedoporučila. Dočetla jsem jen proto abych měla do čtenářské výzvy knihu s jednoslovnym názvem.

Marekh
28.10.2016 3 z 5

Tato kniha byla průměrná.

Čekal jsem od této knihy mnohem více. Autorka se v některých částech opakuje (např. stejné historky o lidech, kteří byli odsouzeni pověšením, aniž se našlo tělo oběti). Předpokládal jsem, že muž, který byl obviněný z vraždy, není vrahem. Zbývalo ještě 100 stran, takže příběh musel mít nějakou gradaci s překvapivým závěrem.

Kniha mohla mít méně straň a patrně by to knize neublížilo, ba možná ještě více prospělo.

Námět knihy byl zajímavý a závěr knihy přímo děsivý. Nicméně autorka mne nepřesvědčila, abych si přečetl nějaké další knihy, které napsala.

Musím pochválit přebal knihy, který je moc pěkný.

Raymi
09.10.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.Příběh o zvráceném člověku, který dostal co si zasloužil.

ladynka
17.06.2016 4 z 5

Poznámka: Jednou ze zajimavostí na knize mi přijde vícero styčných bodů včetně zápletky s o několik let mladší "Muži, kteří nenávidí ženy." Překvapivost ohledně vyústění je záležitost hodně subjektivní. Dá se na něj přijít či ho vytušit, indicie zde rozhodně jsou.
Co se týče stížností jiných ohledně nezáživnosti první poloviny, je to spíše otázkou přístupu. Pokud nečekám strhující detektivku plnou zvratů (což tahle kniha povětšinou není) a dostanu spíše atmosférické dobové líčení, nestěžuju si...

pistenka
27.07.2015 1 z 5

Nápad dobrý, roztahané, nudné, kniha mohla mít jen polovinu stran.

Ajrad1981
24.02.2015 3 z 5

Hlavně první část knihy mě absolutně nebavila, bylo to pomalé, nezáživné, bez akce, četlo se mi to dost špatně. Druhá část byla o něco lepší. A rozuzlení? Bylo jasné, že nebyl popraven opravdový vrah, takže mi vycházely dvě různé varianty řešení. K té, kterou zvolila autorka, jsem se přikláněla o něco míň, ale tak úplně nečekané to nebylo; nečekaný byl jenom ten propletenec osobních vztahů na konci. Jinak samotný příběh je zajímavý, ale dovedla bych si představit lepší zpracování ;-)

guru
11.04.2014 2 z 5

Rozťahané a mnohé pasáže veľmi nudné. Napokon celkový dojem z diela nebol až taký zlý, ale mohlo sa to vojsť do polovice.

Irika
11.11.2013 4 z 5

Souhlasím s komentáři níže - prvních cca 180 stránek knihy je dost pomalých a nudných. Čím více se blížíme ke konci, tím je to záživnější. Čekala jsem různá rozuzlení, ale to pravé mě tak úplně nenapadlo. Přitom vše dává smysl. Knížka stojí za dočtení do konce, nelituju, i když jsem se přes tu první část prokousávala dost dlouho...

Val
03.09.2013 4 z 5

Přiznám se, že takhle zabrat mi už dlouho nedala žádná kniha. 200 stránek byl vyloženě porod. Několikrát jsem knihu chtěla odložit s tím, že jí vrátím do knihovny, ale nedalo mi to a dočetla jsem ji. Jsem ráda, páč druhá půlka byla strhující a konec šokující. Asi si chce zvyknout na autorčin styl.... :-)

rose
06.06.2013 4 z 5

Ponurý příběh s šokujícím druhým dílem, ve kterém je teprve vysvětlení. Propletené rodinné vazby, život v bohem zapomenuté vesnici, kde všechno musí jít podle zažitých zvyklostí. Místy až těžko uvěřitelné, ale čte se to skvěle, jen možná pár stránkami jsem se prokousávala trošku obtížněji kvůli pochopení všech zašmodrchaných rodinných vztahů. Ta druhá část je opravdu šokující.

jitkahav
08.02.2013 4 z 5

Začátek knihy dalo by se říct trochu vleklý a pořád nic,ale stojí za to dočíst knihu do konce.Občas mě to nutilo zalistovat na konec knihy,abych zjistila,jak to dopadne,ale nenechte se zlákat .

vladka2104
21.02.2012 5 z 5

Super knížka s hodně překvapivým koncem.

Radka Padka
29.12.2011

tak takový konec jsem opravdu nečekala....moc hezky napsaný...člověk do poslední chvíle neví jak to dopadne...a dopadne to tak, jak to nikdo nečeká

Izu
21.07.2011 5 z 5

Perfektní zápletka,četla jsem ji jedním dechem,můžu jen doporučit!

detektivní a krimi romány anglická literatura

Val McDermid
skotská, 1955