Příchod noci

Příchod noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8165/bmid_prichod-noci-Pa6-8165.jpg 4 96 96

Kniha vypráví o napínavém pátrání dvojice detektivů – Jacka a Rebecky, kteří se pokoušejí zastavit drogového dealera jménem Baba Lavelle, původem z Haiti, který využívá umění Voodoo, aby se pomstil mafiánské drogové rodině za smrt svého bratra. Příchod noci, horor o pekelných silách zneužívajících lidskou osobnost jako vraždící nástroj, patří k těm četným knihám, které se rychle přečtou a stejně rychle se na ně i zapomene. Podivné dny… Město sevřela v drápech zima. Ale v drápech ho svíral i strach. Během čtyř dnů se našla čtyři mrtvá těla, jedno zohavené hrůzněji než druhé. Podivné noci… Policie si nejdřív myslí, že má co do činění s psychopatem. Nebo zákeřnou válkou gangů. Ale brzy zaslechnou podivné zvuky ve ventilačním systému. A ve sněhem bičované noci zahlédnou nezemské stříbřité oči. Poslední hodiny… Ve městě ochromeném bouří cosi číhá, cosi zlého se plíží kolem. Čas plyne… A kdo má být oběť?... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Mustang

Darkness Comes , 1984

Stanas513
29.06.2022 3 z 5

Neuvěřitelné pekelné postavičky, které mají zlikvidovat celou mafiánskou rodinu se vymknou kontrole svého vyvolavatele a nakonec jsou uvrženy zpět do pekelného chřtánu. No, asi jsem trochu vyrostla z těchto hororových fantastických příběhů. I když je to čtivé a děj poměrně rychle ubíhá, není to můj oblíbený "Thomas".

1972Sixo
29.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Jeden zo slabších Koontzov. Ešte tak postavy boli znesiteľné. Klišé zápletka, klišé bubák, klišé finále. Niektoré nápady doslova infantilné na B-čkovej úrovni. Napríklad: svätená voda pomáha, ale modlitba kňaza už nie, alebo keď som zastrelil v službe iba dvoch ľudí a som poctivec, tak moja krv je žieravina pre netvora. Netvori zrejme inšpirované Gremlinmi, alebo bola to skôr práca pre Lovcov duchov - filmy z toho istého roku ako prvé vydanie knihy. Prvé mierne sklamanie z Koontzovho diela.

n.ezn.amy
20.08.2020 4 z 5

Dvojice detektivů vyšetřuje sérii vražd až se dostanou na stopu drogového dealera, který ke své pomstě používá voodoo. Koontz velmi dobře umí čtenáře rychle vtáhnout do děje, navodit atmosféru strachu a určitý pocit bezmoci, kdy není úniku před příšerami z jiného světa. Ze tmy se rozsvítí stříbřité oči a zjeví se tvorové, kteří jsou připraveni zabíjet na příkaz svého pána. Knihy Deana Koontze mě vždy velmi baví.

Ivan Kučera
25.09.2019 2 z 5

„Další smrt?“ – „Vždycky je nějaká další.“ Koontza som vždy vnímal ako lacnejšiu verziu Stephena Kinga a touto knihou mi to (opäť) potvrdil. Ako jedného z mnohých hororových spisovateľov, ktorých román si v knižnici vyberiete len keď sú požičané všetky kingovky. Napriek tomu som si v r. 2019 povedal, že to s ním ešte raz vyskúšam. A kúpil som si Příchod noci. Bol vydaný v r. 1984 a je to na ňom pravdupovediac vidieť. Vtedy sa tak horory proste písali a čitatelia to milovali, vďaka čomu vydavateľstvá predávali obrovské náklady. Dnes sa ale píše inak a myslím si, že je to tak dobre. Čo bolo bolo, ale je super, že dnes novú žánrovú vlnu tvoria kalibre á la Fracassi, Barron a spol. Koontz je retro. Príjemné a sympatické, ale retro. Zvláštne na mňa pôsobili dialógy, ktoré sú niekedy strašne umelé a ťahajúce za uši a hneď na to nasledoval bombový dialóg. Postavy sú nesympatické (vrátane kladných) a ústredné zlo dosahuje až rozprávkový charakter, pričom je nešťastne skombinované s brutálnymi vraždami, voodoo báchorkou a banálnou krimizápletkou. Spolu to pokope skôr nedrží, než drží. Vôbec som sa do toho nevedel dostať, ešte pri strane 90 som sa hrozne nudil a do konca sa to nezlepšilo.

ludek.n
17.03.2018 4 z 5

Koontz v Příchodu noci otevírá samotné peklo. Bez velkých průtahů nasazuje vpravdě ďábelské tempo a překvapivě brzy také odhaluje karty, takže už ve třetině knihy čtenář ví, co na něho číhá v temných stínech přicházející noci. Na míře napětí se to ale nijak neprojeví, a tak člověk se zatajeným dechem čte stránku za stránkou, aby si vydechl až na úplném konci knihy. Na druhou stranu je třeba také přiznat, že z textu vystrkují růžky klasická hororová klišé a jistá plochost postav. Zvrácenost hlavního záporáka je natolik prvoplánová, že už dopředu je jasné, jak to s ním dopadne. Když ale člověk moc nepřemýšlí, příběh ho docela spolehlivě vtáhne.

Niu
13.09.2017 3 z 5

Tato knížka mě tak nenadchla jako Přízraky. Četla se dobře, byla napínavá, ale už ve mne nevyvolala to, co jsem čekala po Přízracích.

IWINDA
15.12.2016 5 z 5

Další nezapomenutelná strhující kniha!

Blafoun
08.02.2016 4 z 5

Mě se to líbilo, čte se to dobře. Záhadné vraždy ze zamčených pokojů, oběti zohavené nelidským způsobem, možná zvířecím? Kdo ví. Ukazuje se že voodoo může nejen fungovat, ale být dokonce silnější než si kdo dokáže představit. Kdo zemře a kdo se stihne zachránit? Kdo si přečte zjistí to. :-)

Janie1989
06.06.2015 5 z 5

velmi napínavá kniha jako všechny od Koontze :)

PAVEL z BRNA
29.04.2015 2 z 5

Mám rád nadpřirozené horory, ale tenhle byl opravdu příliš průhledný, takže jsem věděl jak dopadne. Koontz je ale čaroděj a opravdu píše pěkně napínavě a vtáhne vás do děje, i když víte jak to dopadne.

renefer
11.10.2014 3 z 5

Takzvaná "jednohubka". Kniha vás vtáhne do děje a nepustí, dokud nedočtete,ale stejně tak rychle se vám vykouří z hlavy.

Rup
12.01.2014 2 z 5

Čtivé, ale velice naivní. Ta hrůza na mě ne a ne padnout. Souhlasím s anotací i komentářem. Rychle přečteno, rychle zapomenuto - když jsem se asi po dvou dnech vrátil k rozečtenému, absolutně jsem netušil o čem předešlé bylo.

Jack Bauer
30.12.2012 3 z 5

Nemám rád nadpřirozené horory, ale Koontz tak pěkně píše, že jsem knihu zhltl jak malinu.Bohužel, hned jsem ji pustil z hlavy a asi si nikdy na ni nevzpomenu.

New York horory voodoo

Dean Koontz