Tajemství čokoládovny

Tajemství čokoládovny
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496745/bmid_tajemstvi-cokoladovny-suu-496745.jpg 4 210 210

Starožitnosti série

Paula Brackston přináší pokračování úspěšného románu Krámek se starožitnostmi. Po svých dobrodružstvích v sedmnáctém století se Xanthe pokouší žít zase běžný život v Marlborough. Není snadné zapomenout na Samuela, ale dělá vše pro to, aby přijala skutečnost, že spolu nemohou být, neboť každý patří do jiného století. Místo toho se soustředí na Floru a jejich společný obchod. Nelze však popřít její zvláštní spojení se starožitnostmi, které se jí svěřují s tajemstvími a chtějí po ní, aby cestovala časem a pomáhala lidem v nesnázích. Když k ní během hledání nového zboží začne zpívat konvička na čokoládu a vyvolá v Xanthe vizi, ve které je Samuel v nebezpečí, není možné jen tak nečinně sedět. Xanthe se navzdory rizikům rozhodne vydat na další cestu do minulosti, přestože to obnáší další lhaní matce a nejistotu, zda se bezpečně vrátí. Nejen, že se během svého dobrodružství setká s velmi silným protivníkem, ale také pochopí, jaký jí byl svěřen osud. Bude schopna vrátit se zpět? A bude schopna zachránit Samuela, když se sama ocitla v obrovském nebezpečí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Secrets of the Chocolate House , 2019

KnihomolkaOli
30.04.2023 3 z 5

Musím říct, že první díl mě bavil víc. Toto mi přišlo takové pomatené, nedovysvětlené.. ale oddechovka dobrá.

Holly.W
24.04.2023 5 z 5

Velice, velice hezká kniha o cestování časem, tuhle tematiku v knihách já mám moc ráda! Ještě o něco lepší než první díl. Sympatická hlavní hrdinka a vlastně skoro všechny postavy, které v knize vystupují. Dozvídáme se více o Xanthině talentu cestování časem, a že takový dar má více lidí, ne jen hlavní hrdinka. Opět se setkáváme se Samuelem, kterého tentokrát Xanthe musí zachránit před nebezpečím od jednoho mocného muže.
Kniha celkově je moc dobře propracovaná - postavy, prostředí, děj. Nemám co bych knize vytkla. Čte se moc dobře. Děj je chytlavý. A ten konec.... člověk prostě musí vědět, co bude dál.

Airelle
18.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Druhý díl série Starožitnosti jsem si opět nemohla nechat ujít, první díl byl naprosto úžasný a já se těšila na další dobrodružství cestovatelky v čase Xante. Zajímalo mě, jak se bude dál vyvíjet její příběh a jestli se ještě setká se Samuelem. Se svou matkou Florou se opět vydávají porozhlédnout po starožitnostech do svého krámku, a při té příležitosti Xante objevuje tajemnou měděnou konvičku, která k ní opět zpívá. Xante vyslyší její volání, protože má strach o Samuela. Vydává se tedy opět do minulosti, kde se setkává s majitelkou čokoládovny paní Flyte skrývající zajímavé tajemství. V minulosti se opět setkává se Samuelem, který je skutečně v nebezpečí, jeho osud teď leží v rukách Benedicta Fairfaxe.

Upřímně musím říct, že jsem byla z druhého dílu zklamaná, čekala jsem více akce a místo toho se příběh vlekl a ke zvratu došlo až na úplném závěru. Věřím, že druhý díl byl tzv. Výplňový a v dalším díle konečně zas dojde k nějaké větší akce.

Líbí se mi tu cestování v čase, které je postaveno vcelku na logickém základu, a tak nedochází k divným paradoxům jako v jiným příbězích.

Toužebně si vzpomněla na dopis, který jí dal Samuel potom, co pomohla Alici. Starala se o něj s takovou láskou a péčí, a přesto musela bezmocně sledovat, jak z něj postupem času zbyl jen prach.

ydnac
16.03.2023 5 z 5

XHANTE ZNOVU VOLÁ 17. STOLETÍ

Myslela si, že už Samuela neuvidí, ale její schopnosti jí ukázali minulost...
Samuel je v nebezpečí.
Znovu k ní zpívá starožitný předmět, tentokrát malá konvička.
Má zůstat v současnosti a věnovat se obchodu a svojí mamince nebo se pustit do dalšího dobrodružství?
Xhante se také dozví nové informace o cestování časem, možná není jediná...
Možná by také mohla svoje cesty přesně směrovat.
Líbí se mi spojení starožitností, cestování časem a čokoládovny :-)
Líbil se mi nápad Xhante, kterým překvapila maminku.
Kouzelné čtení na oddech :-)
Další díl si rozhodně také koupím :-)

wikca
06.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Kdo by nechtěl cestovat mezi stoletími?
Xanthe má jedinečný dar, který jí dovoluje slyšet zpívání předmětů, díky němuž se stává hrdinkou záchranných misí v minulosti. A tak se v druhém díle série Starožitnosti s mladou cestovatelkou časem opět podíváme do pár století vzdálené minulosti, tentokrát díky zpívající konvičce na čokoládu. Xanthe se opět setkává se Samuelem ze 17. století, kterému v prvním díle pomohla a tak nějak jí není lhostejný. Zároveň se do jejího života připlete i další muž, který s ní má různé úmysly. Xanthe jako bojovnice opět nezklame a dozví se podstatné informace i sama o sobě. Musím říct, že druhý díl mě bavil o dost míň než první, nicméně i tak je to napínavé čtení a dalšímu dílu dám určitě šanci.

knihomolka2022
02.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Tajemství čokoládovny je pokračování série Starožitnosti. Opět, jako první díl, nadchne dobovým dobrodružstvím, kouzly i zvraty. Xanthe cestuje s konvičkou do čokoládovny a tam začíná její cesta za záchranou Samuela. V příběhu se objevuje nová postava - podlá a prolhaná, která chce dosáhnout svého. Tato postava dělá příběh dle mého názoru zajímavějším a napínavějším (podobně jako třeba Xanthtin bývalý přítel). Mě se nejvíce líbila ta část knihy, kde Xanthe vypomáhá v čokoládovně a objevuje záhadná tajemství tzv. převracečů času. Nebudu lhát, druhý díl mě překvapil a přečetla jsem ho za dva dny - kniha vás nenechá se jen tak od čtení odtrhnout. Tajemství čokoládovny pravděpodobně ukončuje linku zamilovaných Samuela a Xanthe a představuje nám novou v podobě Liama a Xanthe. Těm, co váhají nad přečtením dalšího dílu radím, aby se už do knihy pustili i přes to, že má otevřenější konec (:D) a já se díky tomu moc těším a doufám v překlad dalšího dílu této dechberoucí série.

kraslicanka
01.03.2023 5 z 5

no páni :O kniha opět napínavá a doufám, že brzy bude pokračování.

LilyGorch
26.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Tajemství čokoládovny je druhým dílem ze série Starožitnosti od britské spisovatelky Pauly Brackston. Hned na začátku se musím přiznat, že první díl s názvem Krámek se starožitnostmi jsem nečetla. O=) Věděla jsem sice, že “Čokoládovna” patří do série, myslela jsem si ale, že oba díly na sebe vyloženě nenavazují. Mno a ony navazují.. Nicméně nakonec mi až tolik nevadilo, že jsem “Krámek” nečetla - něco jsem si domyslela a některé informace autorka znova připomíná, takže mi příběh i tak dával smysl. Jakmile budu mít příležitost, dokoupím si a dočtu i ten první díl. ;o)

Xanthe spolu se svou matkou Florou vlastní obchod se starožitnostmi a občas ucítí s některým ze starožitných předmětů podivné spojení. Během prohlížení zajímavých kousků z pozůstalosti k ní začne zpívat měděná konvička na čokoládu. Hned při prvním pokusu konvička dívku přenese do 17. století, kde se znova setkává se svým milým Samuelem. Tomu však nyní hrozí nebezpečí, že se za svoje názory znelíbí králi, což by jej mohlo stát i život. Xanthe brzy pochopí, že jejím úkolem je pomoci Samuelovi. Zároveň v minulosti také potkává mocichtivého záporáka Faifaxe, který může ovlivnit Samuelův osud. Fairfax také dokáže cestovat časem a nutí Xanthe, aby mu vysvětlila, jak schopnost převraceče času funguje a jak lze cestování časem ovlivnit. Xanthe sama ale spoustě faktorů ohledně převracení času nerozumí a musí se toho ještě hodně naučit. Současně je třeba, aby nějakým způsobem vysvětlila svoji nepřítomnost v současnosti, aby ji během jejích výletů do minulosti nikdo nehledal.

Tajemství čokoládovny je příjemné romantické vyprávění s lehkým nádechem historie a s drobným využitím fantasy prvků.

Za knížku děkuji @knihydobrovsky a slibuji, že ten první díl určitě doženu! :o)

4/5 *

Zuzkanka
18.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Druhý díl se mi nelíbil jako ten první a do čtení jsem se musela nutit, abych to měla hotové a mohla knížku vrátit. Autorčina myšlenka se mi líbí, ale dost mi příběh narušuje neustálé obskakování Flory, jako kdyby byla batole, co se o sebe nemůže sama postarat a Xanthe k ní byla přivázaná, aniž by mohla žít svůj vlastní život a nepřemýšlet stále, co na to řekne matka. Navíc to neustále vymýšlení si. Proč by nemohla vědět o jejím cestování časem, když ví o tom, že k ní předměty mluví? Ten upornej vztah matky s dcerou mi zážitek ze čtení dost kazi. Samotná zápletka byla tak trochu na sílu, aby nám mohlo být ukázáno, že je Xanthe prevracecka času a že není sama. Doufám, že v dalších dílech už nebude hlavním tématem vzdychání nad Samuelem a zachraňování jeho osoby, jinak už se asi do dalšího dílu nepustím.

pip11
14.02.2023 4 z 5

Pokračování dobrodružství Xanthe bylo pěkné, opět se vydává do minulosti, kde na ni čeká nejedno překvapení.

Arlienen
08.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Tajemství čokoládovny byla kniha, na kterou jsem se velmi těšila a autorka mne vůbec nezklamala. Xanthe opět cestuje časem, aby pomohla svému příteli Samuelovi. Setkává se také s Benedictem, který je v knize vykreslen jako ten ,,záporák". Xanthe při snaze o záchranu života Samuela zjišťuje více o sobě samé a také o tom, co znamená být Převraceč.

sáně_v_létě
01.02.2023 4 z 5

Autorka i v pokračování série nezklamala. Kniha se četla sama. Zprvu jsem se bála, že se bude opakovat podobný příběh jako v prvním díle, ale naopak, příběh byl plný spousty novinek.
A vzhledem ke cliffhangeru na konci očekávám pokračování a už se nemohu dočkat!
Jediná věc, kterou bych vytkla, je stálé opakování některých skutečností. (Hrdinka nechce lhát matce - během jedné kapitoly zopakováno mockrát)

mnohoknih
30.01.2023 4 z 5

Nezvykle dobré pokračování, což se většinou druhým dílům nedaří. Všechny pstavy se pěkně posunuly, další starožitnost zazpívala a Xanthe začíná tušit, kudy povede její další cesta. Příprava na další díl taky dobrá.

yonda
28.01.2023 3 z 5

Předchozí knihu na kterou ,,Tajemství čokoládovny" navazuje, jsem nečetla a snad i proto jsem příběh až tak neprožívala. Navíc i tento díl si koleduje o pokračování ale to už asi vynechám. Nebylo to špatné, ale ani mě to nenadchlo.

PeM
24.01.2023 4 z 5

Po dlouhém čtenářském útlumu konečně dočteno....a můžu říct - těším se na další díl.

marti7729
10.01.2023 5 z 5

Do tajemstvi cokoladovny, jsem se hned pustila po prvnim dilu, protoze jsem nemohla vydrzet, jak to vse skonci. V duchu jsem si pokladala milion otazek. Setka se Xante se Samuelem ? Bude z jejich vztahu vic? Povede se ji nadale cestovat casem a zachranit ho ? Vsechny tyhle otazky kniha zodpovedela. Nadherny pribeh, ktery je psan s lehkosti a jrasne se cte. Konec me take moc zaujal. Rozhodne zarazuji tuto serii mezi sve oblibence.

Hakate
07.01.2023 5 z 5

Do čokoládovny jsem se pustila ihned po přečtení 1. dílu. Příběh navazuje pár týdnů po událostech z Krámku a opět se vydáme na pouť a záchranu do 17. Století. Opět se hledáme se starými známými a poznáme nové tváře. Tentokrát záchrana nebude tak jednoduchá a čeká nás těžký protivník. Atmosféra minulosti je opět skvělé vyobrazena.
Skvělé zakončení knihy, které nutí po přečtení dalšího dílu. Tak snad se brzy dočkáme dalšího dobrodružství.
Tato kniha, série upoutá nejen milovníky cestování časem, romantiky a dobrodružných příběhu.

EmillyT
05.01.2023 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Příběh navázal téměř tam, kde předchozí díl skončil a byl mnohem napínavější. Napadá mě spousta momentů, které se mi v knize moc líbili, ale nebudu spoilerovat. Po přečtení závěru jsem si říkala, ne to přeci nemůže v tuhle chvíli skončit, takže už se těším až vyjde další díl.

Klárka30
22.12.2022 5 z 5

Na pokračování této série jsem se velmi těšila až jsem se nemohla dočkat, za mě užasný příběh na pokračování, známe i nové postavy jsou skvěle vykreslené a doba 17 století úplně dokresluje efekt knihy. Pro ty, kteří mají rádi centrování časem a romantickou linku tak doporučuji, tato autorka patří mezi mé top, už se nemohu dočkat dalších dílů, zatím jsem, ale nezjistila kdy vyjde 3 díl v češtině, ale kdo si počká se dočká... Za sebe mohu samozřejmě doporučit i první díl této série Krámek se starožitnostmi.

miruska1
20.12.2022 5 z 5

Skvělé, nemělo to chybu. Jsem zvědavá jak to bude pokračovať....

cestování časem tajemství

Paula Brackston