Tajemství čokoládovny

Tajemství čokoládovny
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496745/bmid_tajemstvi-cokoladovny-suu-496745.jpg 4 210 210

Starožitnosti série

Paula Brackston přináší pokračování úspěšného románu Krámek se starožitnostmi. Po svých dobrodružstvích v sedmnáctém století se Xanthe pokouší žít zase běžný život v Marlborough. Není snadné zapomenout na Samuela, ale dělá vše pro to, aby přijala skutečnost, že spolu nemohou být, neboť každý patří do jiného století. Místo toho se soustředí na Floru a jejich společný obchod. Nelze však popřít její zvláštní spojení se starožitnostmi, které se jí svěřují s tajemstvími a chtějí po ní, aby cestovala časem a pomáhala lidem v nesnázích. Když k ní během hledání nového zboží začne zpívat konvička na čokoládu a vyvolá v Xanthe vizi, ve které je Samuel v nebezpečí, není možné jen tak nečinně sedět. Xanthe se navzdory rizikům rozhodne vydat na další cestu do minulosti, přestože to obnáší další lhaní matce a nejistotu, zda se bezpečně vrátí. Nejen, že se během svého dobrodružství setká s velmi silným protivníkem, ale také pochopí, jaký jí byl svěřen osud. Bude schopna vrátit se zpět? A bude schopna zachránit Samuela, když se sama ocitla v obrovském nebezpečí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Secrets of the Chocolate House , 2019

Zuzulinka
20.12.2022 5 z 5

Krásná kniha a krásně napsaný příběh. Nedokončeno, tuším další pokračování!

Dámaskloboukem
06.12.2022 4 z 5

Po Krámku se starožitnostmi jsem neodolala ani druhému dílu Tajemství čokoládovny. Autorka si vypsala ruku a od první stránky se hned něco děje.
To je jediná výhoda ve srovnání s prvním dílem, kde je začátek trosku rozvlekly.
Pokračovaní příběhu je takové milé.
Možná jsem čekala více akce, napětí, překvapení i citu, tak, jako v prvním díle.
Nad nečekaným zjevením Benedicta má čtenářská duše zajásala, s vidinou neočekávaného zvratu děje… a ve skutečnosti přišel konec knihy.
Naštvalo mě to.
Zároveň trosku navnadilo na další díl.
Vždyť ono cestování v čase je vlastně úplně logické!
PS: poměrně dobrý překlad ( ve srovnání s jinými kousky v tomto žánru). Nějakou tu mušku v překladu blahosklonně přehlednu, ovšem “toxický expřítel” - to je téměř masařka! Spíš to měl být “otravný bývalý přítel.”
(ale já nejsem žádný jazykovědec )

veronika4937
29.11.2022 5 z 5

Na pokračování Krámku se starožitnostmi jsem se hrozně těšila. První díl mě nadchnul a jsem hrozně ráda, že neméně mě bavil i druhý díl. Při záchraně Samuela Xanthe naráží na velmi silného protivníka a je hodně napínavé, jestli Samuela, ale i sebe dokáže zachránit. Mimo jiné tentokrát zjišťuje víc i o samotném cestování časem, učí se ho lépe ovládat a dokonce potká i další 'převraceče času'. Teprve nyní si naplno uvědomuje, jaká na ní je zodpovědnost, protože svými činy dokáže změnit osudy mnoha lidí. Příběh se mi dobře četl a zaručuju vám, že po dočtení budete nedočkavě vyhlížet další díl, už aby to bylo.

babicka_amalka
22.11.2022 4 z 5

Celkem příjemné čtení.
Ovšem co mi čtení výrazně kazilo, byla "kvalita" překladu....
Perly typu "řidič nařídil frkajícím koním..." (míněn vozka nebo kočí), neustálé opakování nesmyslu "ptal(a) se na otázku", formulace "... na ten krásný okamžik reaguje zpět....", překladatel si plete zvonařství a zvonictví.... a mnoho dalších.
Vždycky jsem si myslela, že překladatel by měl vedle jazyka, z něhož překládá, především dobře ovládat češtinu - dle úrovně mnohých překladatelů jsem se zjevně mýlila. ;-)

Martule44
20.11.2022 5 z 5

... Opět příjemné čtení, při kterém na člověka dýchne dávná historie v podobě příběhu se špetkou romantiky, a který mi nedovolí jít spát, dokud mi v prstech neproběhne poslední stránka...
Čtenář se s posledními řádky, které slibují pokračování, může těšit na další knihu od této autorky!

AninaMac
20.11.2022 5 z 5

Po přečtení Krámku se starožitnostmi, který se mi moc líbil, jsem se těšila na další díl. A nezklamal. Knížka se moc dobře četla, nechtělo se mi od ní odtrhnout, protože mě zajímalo jak to bude dál. A po přečtení konce už se těším na další díl. Tak snad bude brzy.

klarka009
17.11.2022 4 z 5

I když jsem první díl označila jako průměrný, stejně jsem si chtěla přečíst pokračování, protože jsem byla zvědavá jak se to bude vyvíjet dále. A musím říct, že se mi to moc líbilo. Bylo to napínavější, objevil se zde pořádný záporák a konečně se zde začala vyvíjet romantická linka, která je uvěřitelná a které moc fandím :) Xanthe se navíc dozví, že není jediná kdo má stejný dar jako ona a konečně dostane odpovědi na některé své/mé otázky. Co mě v obou dílech moc bavilo bylo nakupování starožitností, vždy jsem si to s Xanthe a Florou užila :)
Pokud máte rádi v knihách cestování časem, tuhle knihu nesmíte minout

Lavina
15.11.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha stejně jako první díl... Pěkně propracované, hezký popsané a úžasné vymyšlené.. Nutné potřebuji další díl....

evineckY
11.11.2022 5 z 5

Miluji knihy s prolínáním do historie a tato série mi neskutečně sedí, už jen tím starožitnictvím. Spisovatelka umí upoutat, protože píše neskutečně čtivě a v ději vás drží a nepustí. Moc doporučuji i milovníkům historických románů a nemůžu se dočkat pokračování.

andrea5753
04.11.2022 5 z 5

Pááni, to byla jízda, opět se mi kniha líbila. Byla jsem zvědavá jak to celé dopadne. Za mě bez diskuze 5 hvězdiček.

cestování časem tajemství

Paula Brackston